Fakty i opinie

stat

Otwarcie ekspresowej S7 na Żuławach 31 października

Z nieoficjalnych informacji wynika, że gdański oddział GDDKiA szykuje się do zapewnienia przejezdności drogą ekspresową S7 na Żuławach 31 października. Niemal pewne jest, że będą tam jednak duże ograniczenia prędkości - nie będzie można jechać z planowaną maksymalną prędkością 120 km/h. Czekają nas też spore korki na końcach ekspresowej "siódemki".Czy wierzysz w otwarcie "siódemki" 31 października?

tak, na pewno pojedziemy tą trasą 14%
tak, ale i tak będzie to jazda po placu budowy 47%
nie, ale dobrze, że wykonawca i inwestor próbują zmieścić się w czasie 22%
nie, nie ma szans na otwarcie drogi w tym terminie 17%
zakończona Łącznie głosów: 3034
Droga ekspresowa S7 z Trójmiasta do Elbląga gotowa jest w ponad 95 proc. Prace przy budowie trasy głównej potrwają do końca października 2018 r., a drogi serwisowe powinny powstać do końca kwietnia 2019 roku.

Wielu kierowców wątpi w to, czy uda się drogę otworzyć do 31 października.

- Sądzę, że inwestor, gdański oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad wie już, czy wykonawcy dotrzymają tego terminu czy też będzie obsuwa. Jeśli będzie opóźnienie, to czy GDDKiA będzie naliczać kary wykonawcom? Na pogodę nie mogą przecież narzekać - pisze nasz czytelnik, pan Grzegorz.
Próbowaliśmy oficjalną ścieżką dowiedzieć się, czy droga zostanie otwarta właśnie 31 października. Inwestor nie chce jeszcze zdradzać szczegółów. Piotr Michalski, rzecznik prasowy gdańskiego oddziału GDDKiA, prosi jeszcze o trochę cierpliwości, bowiem część prac musi się zakończyć, a jeszcze potrzebne są odbiory i dopuszczenie do ruchu.

Wersja nieoficjalna jest optymistycznaNieoficjalnie na budowie mówi się, że otwarcie całej trasy, czyli 40 km z Koszwał pod Gdańskiem do Kazimierzowa nieopodal Elbląga, ma nastąpić zgodnie z terminem - 31 października. Lada moment rozpocznie się przygotowywanie oficjalnych uroczystości otwarcia.

Wstępem do otwarcia całej trasy ma być otwarcie dwóch jezdni drogi ekspresowej w najbliższy piątek na odcinku od Koszwał do mostu w Kiezmarku.

Co ciekawe, jeśli ktoś liczy na szybką jazdę ekspresówką, musi się uzbroić w cierpliwość. Na drodze z pewnością będą prowadzone prace i w wielu miejscach będzie trzeba zwolnić nawet do 50 km/h - z uwagi na ekipy drogowców.

Miejsca, w których zostaną spotęgowane korki po otwarciu drogi S7 na Żuławach.
Miejsca, w których zostaną spotęgowane korki po otwarciu drogi S7 na Żuławach. graf. Trojmiasto.pl

Po otwarciu "siódemki" możliwe korki na Obwodnicy PołudniowejOtwarcie ekspresowej "siódemki" na Żuławach niewątpliwie sprawi, że więcej aut pojawi się w układzie drogowym Trójmiasta. Najbardziej odczujemy to jeżdżąc Obwodnicą Południową. Niemal pewne są korki na końcu wspomnianej trasy do zjazdu na Gdynię. zobacz na mapie Gdańska Zarządca drogi powinien rozważyć tam rozbudowę zjazdu z jednego do dwóch pasów, bowiem już teraz jest on zakorkowany w godzinach szczytu.

Będą też problemy na Węźle Lipce. zobacz na mapie Gdańska Tam permanentnie zakorkowany będzie zjazd od strony Żuław do Traktu św. Wojciecha - w kierunku centrum Gdańska i kierunku Pruszcza Gdańskiego.

Więcej aut będzie też stało w korku na al. Macieja Płażyńskiego zobacz na mapie Gdańska do al. Hallera i ul. Czarny Dwór. To efekt szybciej zjeżdżających aut z Obwodnicy Południowej w Trasę Sucharskiego. O wszystkich kłopotach będziemy informować w naszym raporcie.

Fragment budowanej trasy S7 na Żuławach.
Fragment budowanej trasy S7 na Żuławach. graf. Trojmiasto.pl

Inwestycja za 2,6 mld złPogoda na razie nie utrudnia przeprowadzania inwestycji na Żuławach.

Trwająca od 2015 roku budowa drogi ekspresowej z Gdańska do Elbląga została podzielona na dwa odcinki, z których każdy liczy po ok. 20 km. Inwestorem jest gdański oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Pierwszy odcinek - z Koszwał do Nowego Dworu Gdańskiego - buduje czeska firma Metrostav, która dostanie za to 1,335 mld zł (netto), czyli ok. 66 mln zł za kilometr. Kolejny odcinek - budowany przez Budimex - zaczyna się w Nowym Dworze Gdańskim, a kończy w Kazimierzowie pod Elblągiem. Tutaj kontrakt opiewa na 1,281 mld zł (netto), co daje 64 mln zł za kilometr. Inwestorem jest gdański oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Wizualizacja ekspresowej "siódemki" na Żuławach.


Tak kierowcy jechali "siódemką" jeszcze w 2015 r.

Opinie (289) ponad 10 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.