• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Skopiowano

Parkowanie już nie za "Bóg zapłać". Płatny parking przy kościele na Chełmie

Maciej Korolczuk
27 stycznia 2021 (artykuł sprzed 1 roku) 
Opinie (469)
Ks. Adam Kalina tłumaczy, że powodem wprowadzenia parkingu z opłatami są kierowcy, którzy blokując miejsca postojowe, szli na zakupy, a nie do kościoła. Ks. Adam Kalina tłumaczy, że powodem wprowadzenia parkingu z opłatami są kierowcy, którzy blokując miejsca postojowe, szli na zakupy, a nie do kościoła.

W niedzielę i święta za darmo, ale w tygodniu za parkowanie przy kościele św. Urszuli Ledóchowskiej na Chełmie trzeba już płacić. Proboszcz Adam Kalina tłumaczy, że klienci pobliskich sklepów "parkowali na sępa" pod kościołem i chciał to ukrócić.Płatny parking przy kościele to:

Płatny parking przy parafii św. Urszuli Ledóchowskiej ruszył w poniedziałek. Opłatami zostało objętych 20 miejsc postojowych na parkingu wzdłuż ul. Cieszyńskiego. Operatorem należącego do kościoła parkingu została firma Apcoa Parking.

Pierwsza i każda następna godzina postoju kosztuje 3 zł. Istnieje też możliwość wykupienia abonamentu miesięcznego w cenie 99 zł. Za brak biletu parkingowego wyznaczono karę - 95 zł.

Parking jest płatny przez 24 godziny na dobę. Wyjątkiem są niedziele i święta - wtedy parkowanie jest darmowe.

Godzina postoju pod kościołem na Chełmie kosztuje 3 zł. Wyjątkiem są dni świąteczne i niedziele - wówczas parkować można bez opłat. Godzina postoju pod kościołem na Chełmie kosztuje 3 zł. Wyjątkiem są dni świąteczne i niedziele - wówczas parkować można bez opłat.

Parkowali "na sępa"- Opłaty wprowadziłem, bo kierowcy parkowali "na sępa". Przyjeżdżali na zakupy i parkowali pod kościołem, zajmując miejsca moim parafianom - tłumaczy ks. Adam Kalina, proboszcz parafii pw. św. Urszuli Ledóchowskiej. - Teren należy do parafii, muszę go sprzątać, wyrzucać śmieci i "kiepy" po papierosach.
Jak mówi nam proboszcz Kalina, parafianie o wprowadzeniu opłat na parkingu dowiedzieli się już w połowie stycznia z ogłoszeń parafialnych, więc nie powinno to dla nich być zaskoczeniem.

Informacja o płatnym parkingu pojawiła się w ogłoszeniach parafialnych już w połowie stycznia. W ostatnią niedzielę komunikat został powtórzony. Informacja o płatnym parkingu pojawiła się w ogłoszeniach parafialnych już w połowie stycznia. W ostatnią niedzielę komunikat został powtórzony.
"Od poniedziałku parking parafialny od strony centrum handlowego do pomnika zyskuje status parkingu płatnego. Parking obsługuje ta sama firma, która zarządza parkingiem przy Biedronce. Parking codzienne jest blokowany przez pojazdy niezwiązane z parafią i nabożeństwami w kościele. Parafii pozostawało sprzątanie i konserwacja parkingu oraz czyszczenie postawionych koszy na śmieci. Prosimy, by parafianie i goście przyjeżdżający samochodem na nabożeństwa codzienne parkowali przy przedszkolu, czyli na drugiej części parkingu parafialnego. Parkowanie samochodów w niedziele jest bezpłatne" - czytamy w ogłoszeniach z ostatniej niedzieli.

Na razie nie wiadomo, czy wpływy z parkingu zostaną przeznaczone na życie parafii, czy np. na cele charytatywne.

- Nie podjąłem jeszcze takiej decyzji - zaznacza ks. Kalina.

Wideo archiwalnePrzypomnijmy, że parafialne parkingi z płatnymi miejscami postojowymi funkcjonują w Trójmieście już od kilku lat. Kilka lat temu informowaliśmy o płatnym parkingu przy parafii pw. Chrystusa Króla przy ul. Rogaczewskiego. Głośno było też o kłopotach z parkowaniem pod murami bazyliki Mariackiej.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (469)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.