• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Pijana kobieta pogryzła ratownika medycznego

Patsz
5 czerwca 2023, godz. 13:45 
Opinie (154)
Ratownik medyczny na służbie jest traktowany jak funkcjonariusz publiczny. Dlatego atak na niego zagrożony jest wyższą sankcją karną, niż w przypadku zwykłego przechodnia. Zdjęcie ilustracyjne. Ratownik medyczny na służbie jest traktowany jak funkcjonariusz publiczny. Dlatego atak na niego zagrożony jest wyższą sankcją karną, niż w przypadku zwykłego przechodnia. Zdjęcie ilustracyjne.

Pijana 24-latka zareagowała agresją i ugryzła ratownika medycznego, który próbował jej udzielić pomocy. Kobieta miała w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu.Spotkałe(a)ś się z agresywną postawą osoby, której udzielano pomocy?

Do zdarzenia doszło w sobotę. Policjanci z komisariatu przy ul. Długa Grobla odebrali w ten dzień zgłoszenie, że na terenie Śródmieścia zaatakowany został ratownik medyczny.

Podczas rozmowy z członkami załogi karetki pogotowia okazało się, że udzielali oni pomocy kobiecie znalezionej na trawniku. Nie było z nią kontaktu i najprawdopodobniej była pijana. Ratownicy zabrali ją do karetki.- Gdy odzyskała świadomość, stała się agresywna, zaczęła kopać w elementy wyposażenia karetki, wyzywała ratowników oraz ugryzła jednego z nich w rękę, powodując otwartą ranę. Kobieta została zatrzymana przez policjantów i trafiła do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze sprawdzili jej trzeźwość i okazało się, że ma w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu - mówią policjanci z KWP Gdańsk.
Policjanci przyjęli zawiadomienia od pokrzywdzonego, przesłuchali świadków oraz powołali biegłego sądowego z zakresu medycyny.

Kobieta prawdopodobnie otrzyma zarzuty za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego, jakim podczas obowiązków jest ratownik medyczny. Grozić za to może nawet do 3 lat więzienia.

Patsz

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (154)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane