• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Pijany kierowca zasnął na skrzyżowaniu. Miał ponad 2 promile alkoholu

Ewelina Oleksy
8 lutego 2024, godz. 12:30 
Opinie (238)
Policjanci zatrzymali pijanego kierowcę, który zasnął w aucie na światłach na Hucisku (zdjęcie poglądowe niemające związku z tym zdarzeniem). Policjanci zatrzymali pijanego kierowcę, który zasnął w aucie na światłach na Hucisku (zdjęcie poglądowe niemające związku z tym zdarzeniem).

2,2 promila alkoholu w organizmie miał zatrzymany kierowca, który zasnął za kółkiem w samochodzie na skrzyżowaniu w centrum Gdańska. Stracił już prawo jazdy, grozi mu do 3 lat więzienia.Prowadziłe(a)ś kiedyś auto po spożyciu alkoholu?

Do zdarzenia doszło 8 lutego o godz. 3:30 w nocy na skrzyżowaniu przy ul. Wały JagiellońskieMapka w samym centrum Gdańska.

Policję powiadomił świadek.

- Dyżurny gdańskiej komendy miejskiej odebrał zgłoszenie, że za kierownicą samochodu stojącego na ul. Wały Jagielońskie śpi mężczyzna. Smart stojący na jezdni przed sygnalizatorem miał włączone światła awaryjne i zgłaszający podejrzewał, że mężczyzna był pijany - mówi asp. szt. Mariusz ChrzanowskiKomendy Miejskiej Policji w Gdańsku. - Policjanci ruchu drogowego, którzy pojechali na miejsce, sprawdzili trzeźwość mężczyzny siedzącego na fotelu kierowcy.


Alkomat pokazał 2,2 promilaKierowcą był 48-latek z Ukrainy. Został zatrzymany.

- Alkomat wykazał, że obywatel Ukrainy ma 2,2 promila alkoholu w organizmie. 48-latek został zbadany przez ratowników medycznych, a następnie zatrzymany i przewieziony do komisariatu. Mundurowi zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, a jego samochód odholowano i zabezpieczono na policyjnym parkingu. Od 48-latka została też pobrana krew do badań na obecność alkoholu.Po uzyskaniu opinii biegłego sądowego mężczyzna najprawdopodobniej usłyszy zarzut kierowania samochodem po alkoholu. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet 3 lat więzienia, utrata prawa jazdy, wysoka grzywna oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Nie pierwszy taki przypadek w ostatnim czasieDo podobnej sytuacji doszło pod koniec stycznia na skrzyżowaniu na Jasieniu. Kierowca zasnął, czekając na zmianę świateł. Miał ponad promil alkoholu w organizmie.

Kierowca zasnął, czekając na światłach. Był pijany Kierowca zasnął, czekając na światłach. Był pijany

Interweniowali inni kierowcy, którzy go zatrzymali i na miejsce wezwali policję.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (238)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane