• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Plany budowy nowych hoteli w Trójmieście

Michał Brancewicz
20 grudnia 2020 (artykuł sprzed 3 lat) 
Najnowszy artykuł na ten temat Nowe hotele przy gdańskim lotnisku
Tak ma wyglądać hotel Fort Motlava, który powstanie przy Siennej Grobli. Tak ma wyglądać hotel Fort Motlava, który powstanie przy Siennej Grobli.

Hotel za Ołowianką i przy lotnisku, w pobliżu Airport City oraz adaptacja na hotel kamienicy na Biskupiej Górce czy obiekt hotelowy w miejscu dawnego klubu Atlantic w Gdyni - mimo kryzysu, inwestorzy przymierzają się do kolejnych przedsięwzięć.



Pandemia to dobry moment na realizowanie nowych inwestycji?

Pandemia nie ułatwia życia branży hotelarskiej. Hotele były obiektami, które zamknięte zostały pod koniec marca. Po majówce rząd zadecydował o ponownym ich otwarciu, ale w listopadzie znów zapadła decyzja o zamknięciu ich dla turystów, a w ramach narodowej kwarantanny od 28 grudnia do 17 stycznia, nie będą mogli w nich przebywać nawet osoby załatwiające sprawy biznesowe.

Mimo tych zawirowań, w lipcu zostały otwarte trzy nowe hotele w Trójmieście.

Kryzys nie oznacza też, że inwestorzy zupełnie wycofali się z planów budowy nowych hoteli. W ostatnich miesiącach pojawiło się kilka wniosków o pozwolenie na budowę tego typu obiektów w Trójmieście.

Hotel nad Motławą



Pierwszy przykład - Spółka Occidens, której prezesem jest Wojciech Sypniewski, współwłaściciel firmy RWS Group, złożyła 16 grudnia wniosek o pozwolenie na budowę budynku hotelowo-mieszkalnego Fort Motlava przy Siennej GrobliMapka.

  • Tak ma wyglądać hotel Fort Motlava, który powstanie przy Siennej Grobli.
  • Tak ma wyglądać hotel Fort Motlava, który powstanie przy Siennej Grobli.
Na stronie inwestora czytamy, że ma to być obiekt dla prestiżowego operatora sieciowego, w którym znajdą się 153 pokoje (m.in.: standardowe 2-osobowe, typu superior i apartamenty 4-osobowe) oraz restauracja z tarasem, strefa SPA i fitness oraz basen. Całkowita powierzchnia hotelu wyniesie 8,4 tys. m kw. Projekt obiektu zawiera także salę konferencyjną na 380 osób z możliwością podziału na mniejsze sale wraz z kącikiem kawowym.

Za projekt odpowiada Jacek Droszcz z pracowni Kwadrat.

Hotel w kamienicy na Biskupiej Górce



Kilka dni wcześniej - 11 grudnia - spółka Biskupia Górka 31 złożyła wniosek na przebudowę istniejącej kamienicy przy ul. Biskupiej 31Mapka wraz ze zmianą sposobu użytkowania na budynek hotelowy oraz nadbudowę dachu i renowację elewacji.

W tym przypadku również autorem projektu jest Jacek Droszcz.

Inwestycja wpisuje się w planowaną rewitalizację dzielnicy.

Hotel w pobliżu lotniska



Jeszcze we wrześniu, a dokładnie 18 września, spółka Gdańsk Airport Hotel, złożyła wniosek na budowę budynku hotelowo-usługowego w pobliżu terminalu lotniskowegoMapka. W zarządzie tej warszawskiej spółki zasiada Rafał Abramczyk, prezes firmy HotelAG, która ma w swoim portfolio obiekty w Warszawie i Kołobrzegu.

Na stronie inwestora czytamy, że projekt w Gdańsku powstaje we współpracy z międzynarodową siecią hotelową, a otwarcie planowane jest w 2022 roku.

Projekt został przygotowany przez Mariusza Rutza z pracowni JSK Architekci.

Co ciekawe, hotel powstanie w bliskim sąsiedztwie Airport City, czyli kompleksu budynków biurowych, który miał być uzupełniony również o obiekt hotelowy, ale to nie jest jeszcze przesądzone.

Hotel w miejsce klubu muzycznego



W miejscu, gdzie działały kluby muzyczne planowany jest 7-kondygnacyjny hotel. W miejscu, gdzie działały kluby muzyczne planowany jest 7-kondygnacyjny hotel.
Z kolei 2 lipca wniosek o budowę hotelu przy ul. 3 Maja 28Mapka w Gdyni, w miejscu dawnego klubu Atlantic i Nowy Harem, złożyła spółka Locuss Atlantic. O zmianach właścicielskich pisaliśmy w 2017 roku.

- My przygotowujemy ten projekt i potem go odsprzedajemy. Jest duże zainteresowanie, gdyż w Gdyni brakuje hoteli w standardzie do trzech gwiazdek - mówi Marcin Suchocki, prezes Locuss Group. - Zakładamy, że w poniedziałek otrzymamy pozwolenie. Projekt zakłada budowę 7-piętrowego budynku ze 120 pokojami.
Projekt opracowała Małgorzata Przybyła z pracowni K&L Smart Design.

Hotel w spichlerzach Groddeck



Wstrzymana budowa hotelu w spichlerzach Groddeck ma ponownie ruszyć wiosną 2021 roku. Wstrzymana budowa hotelu w spichlerzach Groddeck ma ponownie ruszyć wiosną 2021 roku.
Od 25 czerwca pozwolenie na budowę posiada inwestor, który zamierza zaadaptować spichlerze Wielki i Mały Groddeck na Wyspie SpichrzówMapka na hotel oraz dobudować do nich kolejne budynki. Obiekt ma funkcjonować pod marką Marriott.

- Prace ziemne związane z planowaniem terenu zostały już przeprowadzone, ale w związku z pandemią inwestycja wyhamowała - przyznaje Maciej Zientara, który jest inwestorem. - Obecnie zakładamy, że prace budowlane wznowimy na wiosnę.
Projekt opracował Marcin Kozikowski z pracowni KD Kozikowski Design.

Opinie (246) ponad 20 zablokowanych

  • (1)

    Po co budować hotele jak rząd je zamyka

    • 1 1

    • Niedługo Polacy zamkną ten rząd!!!

      • 1 1

  • Fort Motlava lepiej by wyglądał gdyby jeszcze doszły 2 piętra. A tak to mamy "ładny barak". Do nazwy się nie czepiam bo to już taka polska tradycja i się do tego przyzwyczaiłem.

    • 1 1

  • głąby rządzą naszym Gdańskiem (1)

    zamiast hoteli powinny być zakłady produkcyjne. hotel to niepewna inwestycja, zwłaszcza, że jest ich już tyle. miasto powinno mieć stały, pewny dochód z produkcji.

    • 3 4

    • przecież mają

      czynsze i śmieci. Teraz czekają na kataster. Nic nie robisz a masz dopływ gotówki.

      • 1 0

  • nazwa

    Hotel "Motlava" nie będzie dla motlochu)

    • 3 2

  • Wielki i Mały Groddeck to wisienka na torcie. Miejmy nadzieję, że odbudowa ruszy wcześniej niż na wiosnę.

    • 0 0

  • Już jest

    więcej miejsc noclegowych niż ciekawych miejsc do zobaczenia i spędzania czasu wolnego...

    Więcej miejsc pracy w turystyce to większa presja na utrzymywanie niskich zarobków w tejże.

    • 3 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane