• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Platforma wybrała władze w Gdańsku i na Pomorzu

MKo
23 października 2021 (artykuł sprzed 1 roku) 
Mieczysław Struk, marszałek woj. pomorskiego w ostatnich dniach mocno zabiegał o poparcie działaczy w terenie (na zdjęciu z członkami PO z Pucka). Mieczysław Struk, marszałek woj. pomorskiego w ostatnich dniach mocno zabiegał o poparcie działaczy w terenie (na zdjęciu z członkami PO z Pucka).

Członkowie Platformy Obywatelskiej na Pomorzu i w całym kraju wybrali nowe władze partii na szczeblu centralnym, regionalnym i powiatowym. Nowym przewodniczącym Platformy Obywatelskiej na Pomorzu został Mieczysław Struk, z kolei Piotr Borawski pokieruje partią w Gdańsku.Mieczysław Struk, na co dzień marszałek województwa pomorskiego wygrał walkę o fotel lidera PO na Pomorzu z Agnieszką Pomaską.

Mieczysława Struka poparły 473 osoby, a Agnieszkę Pomaską 347 osób.

W wyborach swój głos oddało 820 członków PO uprawnionych do głosowania, co oznacza frekwencję na poziomie 80,39 proc.

- Wysoka frekwencja w wyborach, a także entuzjazm i energia, które nam towarzyszą napełniają otuchą i dają nadzieję na przyszłość, a przede wszystkim na skuteczną realizację naszych podstawowych celów - wygranie wyborów w samorządach i w kraju. Do tego dążymy i dzisiaj już wiem, że razem możemy to zrobić - skomentował swoje zwycięstwo Mieczysław Struk.
Wcześniej szefem pomorskich struktur PO był Sławomir Neumann, jednak po dwóch kadencjach zdecydował się nie kandydować w kolejnych wyborach.

Zwycięstwo Struka dla części obserwatorów mogło być niespodzianką, bo to jego rywalkę poparł kilka dni wcześniej szef partii Donald Tusk oraz prezydent Warszawy i były kandydat na prezydenta RP Rafał Trzaskowski.

Jeszcze przed oficjalnymi wynikami Agnieszka Pomaska złożyła w mediach społecznościowych gratulacje Mieczysławowi Strukowi. Jeszcze przed oficjalnymi wynikami Agnieszka Pomaska złożyła w mediach społecznościowych gratulacje Mieczysławowi Strukowi.
W wyborach na szefa PO w Gdańsku wygrał z kolei Piotr Borawski, na co dzień wiceprezydent Gdańska, odpowiadający m.in. za komunikację i ochronę klimatu. Jak poinformował w mediach społecznościowych otrzymał 89 proc. głosów poparcia, a 11 proc. było przeciw.

- To wielkie zobowiązanie do ciężkiej pracy - napisał Borawski.
Szefem PO w Gdańsku został Piotr Borawski, wiceprezydent Gdańska. Szefem PO w Gdańsku został Piotr Borawski, wiceprezydent Gdańska.
MKo

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (585)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane