• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Po tragedii w Kościerzynie

(sr)
7 czerwca 2002 (artykuł sprzed 21 lat) 
Najnowszy artykuł na ten temat Zabójca ujęty
Rodzina, przyjaciele, mieszkańcy Skorzewa pod Kościerzyną pożegnali wczoraj 29-letnią Ewę K. W sobotę matka sześciorga dzieci została zastrzelona w swoim sklepie, przez nieznanego sprawcę. Zbrodnia wstrząsnęła mieszkańcami kościerskiej gminy.

Pogrzeb odbył się w Skorzewie, gdzie od wielu lat żyła z bliskimi Ewa K.
- Wszyscy jesteśmy załamani - powiedziała Zofia K., szwagierka zastrzelonej kobiety. - Teraz musimy zastanowić się, jak pomóc mężowi Ewy. Został przecież z sześciorgiem dzieci. Postaramy się wesprzeć go w miarę możliwości. Dzieci potrzebują teraz troskliwej opieki i dużo miłości.

Żałobna uroczystość stała się przyczynkiem do dyskusji między mieszkańcami wsi, o możliwości przywrócenia w kraju kary śmierci.

- Ewę znałem od wielu lat - wspominał Feliks Betcher, mieszkaniec Skorzewa. - Wiozłem ją do ślubu. To była pracowita i uczciwa dziewczyna. Jej zabójca powinien ponieść najwyższą karę.

Nie ma litości dla bandziorów!

- W Polsce powinno się przywrócić karę śmierci - mówił Artur Ring, przyjaciel rodziny K. - Nie rozumiem, dlaczego została zniesiona. Zabójcy Ewy zasługują na śmierć.

Przypomnijmy, że siostry: 21-letnia Zofia Z., mieszkanka gminy Czersk oraz 29-letnia Ewa K. ze Skorzewa zostały zastrzelone w sobotę, w sklepie przy ulicy Rzemieślniczej w Kościerzynie. Do jednej z kobiet oddano sześć strzałów, do drugiej - dwa. Na razie nie udało się ustalić motywu zbrodni. Nie ujęto także jej sprawcy lub sprawców.

- Zabezpieczyliśmy ślady, ekspertyzie zostały poddane łuski nabojów - stwierdził podinspektor Wiesław Formela, komendant kościerskiej policji. - Czekamy na wyniki. Wciąż poszukujemy ewentulanych świadków sobotniego zdarzenia lub innych osób, które mogły zauważyć sprawcę lub sprawców zbrodni. Cenna jest każda informacja.

Komendant pomorskiej policji powołał specjalną grupę dochodzeniową, która ustala szczegóły zdarzenia.

- Dużo bym dał, by policjanci schwytali zabójcę - stwierdził Piotr Wiczanowski, przyjaciel rodziny K. - Drań, zasługuje na śmierć...

P.S. Osoby, które w sobotę 1 czerwca odwiedziły sklep spożywczy przy ulicy Rzemieślniczej w Kościerzynie lub słyszały wystrzały, proszone są o kontakt z policją. Telefon: 686 49 27 i 686 47 98 lub 0 800 677 777.
Głos Wybrzeża(sr)

Zobacz także

Opinie (7)

 • Jestem za karą śmierci

  Kara śmierci musi być przywrócona i stosowana podkreślam.
  Nich skończy się ta kpina z uczciwych obywateli. Koniec z więzieniami-hotelami dla morderców. Powinna to być kara bez prawa do jakiejkolwiek apelacji.

  • 1 0

 • a ja jestem

  za zaprzestaniem eksploatacji tego tematu....
  stała sie tragedia..nie pierwsza i nie ostatnia..
  i to jest HORROR

  • 0 0

 • a może chory

  podczas transmisji na żywo z Koscierzyny jeden z uczonych powiedział że kara smierci nic nie pomoże ,a może morderca jest człowiekiem chorym psychicznie ,kara śmierci to jedyny sposób na bespieczeństwo ,z moich podatków musze go karmic a on siedzi sobie i za dobre sprawowanie ogląda telewizje i aby psychika mordercy nie wypatrzyła się to będzie pokój imtymny. Z takiej hieny nie będzie już człowiek mimo że wiara katolicka mówi nawróceniu, a może jeszcze się naprawi bo to istota Boża
  i nie wolno odbierać mu życia a on ma takie prawo.

  • 0 1

 • proponuje

  przywrocic lamianie kolem
  zapewniam Was wszystkich, ze po jednym pokazowo wykonamym wyroku (transmisja i ogladanie obowiazkowe) nie bedzie wiecej chetnych
  acha, a jesli "helsinski" bedzie protestowal, to tez go polamac, albo chociaz zastrzelic mu pol rodziny, by wiedzial, jak to milo

  • 0 0

 • rozsądek

  Wiecie - to nie tak łatwo z tą karą śmierci - żądacie nic innego jak tylko pomszczenia ofiary - i nie dziwie się, tez jestem przerażony brutalnością.
  Jednakże to nie Wy będziecie podejmowali decyzję uśmiercić czy też nie, to nie wy będziecie wykonywali wyrok śmierci - będziecie jedynie widzami, którzy będą zachwycać się niczym w średniowieczu przy pokazowych ścięciach głów. Czy właśnie do tego chcecie dążyć?
  Chorych ludzi nie można zabijać - trzeba ich leczyć - inaczej nie poradzimy sobie z brutalnością na drodze ewolucji. nie wystarcz zabić jednostki aby wyeliminować problem. Trzeba raczej znaleźć przyczynę niż eliminować sam skutek - trzeba się uczyć aby wiedzieć. Pomijam już tutaj przypadki tak banalne jak złe osądzenie drugiej osoby i odebranie jej życia, rozgrywki kuluarowe w procesach "bezpieczeństwa" itd.
  Zastanówcie się, kogo nazywacie mordercami. Może nie warto zabijać a raczej wymyślić jakiś nowy - bezwzględny wymiar sprawiedliwości z nigdy dotąd niespotykanymi karami - być może jest to ekonomicznie nieuzasadnione jako działanie krótkoterminowe - ale na przestrzeni długiego czasu może przynieść pożądane efekty

  • 0 0

 • kara smierci

  za zabicie kogokolwiek z premedytacja powinno sie skazac na kare smierci

  • 1 0

 • Dramat

  Czytałam o tej tragedii w gazecie. Biedne kobiety,życie przed nimi było. A dla mordercy zero litości.

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane