• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Pobili starszego mężczyznę w windzie. Sąsiedzi pomogli zatrzymać bandytów

piw
7 listopada 2014 (artykuł sprzed 9 lat) 
Jeden z napastników, którzy pobili starszego mężczyznę w windzie. Jeden z napastników, którzy pobili starszego mężczyznę w windzie.

Weszli do windy i poprosili starszego mężczyznę o papierosa, a gdy im odmówił, zaczęli go bić i kopać. Jeździli windą w górę i w dół, cały czas katując swoją ofiarę. Zatrzymano ich dzięki czujności sąsiadów.



Widzisz, że dochodzi do pobicia, co robisz?

Te bulwersujące zdarzenia miały miejsce we wtorek, ok. godz. 17 w falowcu na Przymorzu.

- Mężczyźni w wieku 45 i 48-lat weszli za pokrzywdzonym do windy, przewrócili go i pobili. Ukradli mu dokumenty, telefon, zegarek i pieniądze. To zdarzenie trwało kilka minut. Gdy zjechali na parter, jeden ze sprawców uciekł, a drugi zastanym tam osobom zaczął tłumaczyć, że pokrzywdzony przewrócił się, a on chciał mu pomóc - mówi Aleksandra Siewert z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Sąsiedzi pobitego jednak nie dali wiary w jego tłumaczenia. Jedna z kobiet zaczęła zagadywać napastnika, a inny ze świadków dyskretnie powiadomił policję.

Funkcjonariusze pojawili się na miejscu na tyle szybko, że udało im się go zatrzymać. Chwilę później udało się także złapać drugiego ze sprawców napadu.

- Policjanci przy obu zatrzymanych mężczyznach znaleźli rzeczy należące do pokrzywdzonego. Obaj napastnicy byli nietrzeźwi, alkomat wykazał u nich od 1,7 do 3 promili alkoholu w wydychanym powietrzu. Jakby tego było mało, są to osoby w przeszłości karane już za podobne przestępstwa. Jedna z nich opuściła areszt kilka tygodni temu - dodaje Siewert.

W czwartek policjanci doprowadzili obu sprawców do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec nich tymczasowego aresztu. Sąd przychylił się to tego wniosku. Za rozbój grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.
piw

Opinie (161) 1 zablokowana

  • sąsiedzi powinni wziąć tego typa do windy i dać mu wycisk

    • 15 1

  • stop brutalności policji!

    • 4 10

  • Aresztować sąsiadów !!!!!

    za nielegalne wypytywanie i dzwonienie na policję.

    • 9 2

  • brutalność policji

    dobrze że nie stawiali oporu, bo jak policjanci musieliby ich obezwładnić mogliby być oskarżeni o przekroczenie uprawnień jak ci z Wrzeszcza co złapali złodzieja a on zszedł bo był naćpany.

    • 10 0

  • Przy 3 promillach facio powinien już leżeć na ziemi lub potknąć się na schodach

    • 10 0

  • No to teraz menele oskarżą sąsiadów o czynną napaść

    I o współudział policji w napaści.
    A i menele mogą liczyć na poparcie pOsła wiplera.

    • 14 3

  • Ludzie tu pisza prawde komentarze oto dowody (1)

    Narkotyki lub dopalacze były
    najprawdopodobniej przyczyną
    śmierci dwóch 23-latków w
    Gdańsku. Jeden z nich wypadł
    przez balkon, drugi umarł mimo
    półgodzinnej reanimacji. Sprawę
    bada gdańska prokuratura i
    policja. W mieszkaniu, gdzie
    przebywało 3 mężczyzn
    znaleziono nieustalone jeszcze
    substancje i strzykawki,
    najprawdopodobniej chodzi o
    narkotyki lub inne substancje
    psychotropowe. Do tragedii doszło w jednym z
    mieszkań w falowcu na gdańskim
    przymorzu. Leżące na chodniku
    ciało młodego mężczyzny późnym
    wieczorem zauważył przypadkowy
    przechodzień,.....to sa fakty a mowicie ze ludzie tu wypowiadajacy sie mowia cos z zaslyszenia nigdzie indziej nieslyszalem o takich akcjach

    • 4 4

    • tam gdzie mieszka duzo ludzi duzo sie dzieje

      przestancie pier... na te falowce - jest tam duzo ludzi i różne przypadki sie zdarzaja

      • 1 1

  • (1)

    Uważam za zasadne aby Ustawodawca a Centrum Legislacyjnym Sejmu dokonali analizy przepisów Kodeksu Karnego w zakresie rozszerzenia portfela możliwych czynności przy tzw. obywatelskim zatrzymaniu. Obecnie zatrzymanie obywatelskie wiąże się z uciążliwym dla zatrzymujących odrębnym postępowaniem wyjaśniającym, również często obarczonym koniecznością postawienia zarzutów czynnej napaści na podmiot zatrzymania gdzie w jednym postępowaniu jest się świadkiem, a w drugim występuje się jako podejrzany. Dochodzimy zatem do patologizacji ekonomiki procesowej, gdzie w dwóch niezależnych postępowaniach procesowych osądza się podmiot zatrzymania oraz obywatela zatrzymującego. Dla usprawnienia procedury i mając na względzie ekonomikę procesową winno się prowadzić obydwa postępowania razem i w jednym procesie dokonywać orzeczenia w sprawie podmiotu zatrzymania i obywatela zatrzymującego, o ile forma zatrzymania implikuje konieczność postawienia mu zarzutów.

    Tutaj nieocenioną pomocą dla Prokuratury byłoby stworzenie przy poszczególnych Urzędach Prokuratorskich komórki zespołu biegłych z różnych dziedzin nauki, którzy i tak realizując na zlecenie Prokuratory swoje opinie, jednak są podmiotami zewnętrznymi, narażonymi na ewentualne próby mataczenia dowodami śledczymi. Zgromadzenie zespołu biegłych przy Prokuraturze usprawniłoby mechanizm postępowania przygotowawczego, dałoby Prokuratorom możliwość prawidłowego nadzoru nad opiniami biegłych i szybszego uzyskiwania materiałów do przygotowywania aktów oskarżenia. Bezsprzecznie obecna forma jest wadliwa, gdyż Prokuratura nie może mieć właściwego poczucia pewności, że zlecona opinia będzie korespondowała z wolą Prokuratora w zakresie jego oceny materiału dowodowego i choć rzadko ale jednak dochodzi do sytuacji, w których Prokurator otrzymuje opinie niewłaściwą pod względem oczekiwań społecznych. Weźmy na przykład kuriozalną sytuację w sprawie Michała L., gdzie wina jest oczywista, a Prokuratura zostaje zmuszona do podjęcia decyzji o umorzeniu śledztwa! Gdyby zespół biegłych był podległy Prokuraturze, taka sytuacja nie miałaby miejsca, bo chyba nie budzi to Państwa obiekcji, że skoro Prokuratura decyduje się na postawienie zarzutów, to wina jest chyba oczywista. Sąd tylko musi otrzymać prawidłowo przygotowany akt oskarżenia opatrzony stosownym materiałem dowodowym. To przyspieszyłoby tempo procesów karnych, co przełożyłoby się na znaczące zwiększenie bezpieczeństwa obywateli w Polsce. Proszę sobie tylko wyobrazić, jakie tempo przyjęłyby postępowania prokuratorskie, gdy Prokurator nie musiał czekać miesiącami na zamówione opinie! Mógłby praktycznie uzyskać je w ciągu kilku dni i przygotowane prawidłowo wedle przyjętych tez. Oczywiście z zachowaniem niezależności biegłych, które jest obligatoryjna. Jednakże niezależność nie jest tożsama z dowolnością i przysłowiowym "sobiepaństwem", gdy biegli winni rozumieć ideę postępowań karnych i uszanować proces myślowy, logiczny i spójny, Prokuratora prowadzącego postępowanie.

    • 6 1

    • Instytucja 'biegłego' z samego swego założenia utworzona została w tym celu, by oceny pewnych okoliczności, zjawisk czy zdarzeń dokonywały osoby będące w danej dziedzinie profesjonalistami, a nie prokuratorzy, którzy - jakkolwiek wykształceni i których funkcja wymaga i tak naprawdę rozległej wiedzy - nie mogą być "alfą i omegą" we wszystkim. Nie w tym rzecz, by prawo stosować wedle nastrojów społecznych i tego, co sądzi przysłowiowy Kowalski spod sklepu mięsnego czy nawet sam prokurator XYZ, lecz w tym, by ocena była absolutnie rzetelna, obiektywna i dokonana przez osobę, która jest specjalistą w swej profesji. Biegły ma być niezależnym, obiektywnym indywiduum, który wydaje opinię zgodną ze swym najlepszym stanem wiedzy, a także osiągnięciami nauki, techniki, doświadczeniem etc. I za to również - jakkolwiek czasem kwoty są niebagatelne - otrzymuje należyte wynagrodzenie. Mając więc w perspektywie uzyskanie go w wysokości zależnej od ilości sporządzonych opinii albo w stałej (pewnej, lecz niższej) kwocie miesięcznej...mało który specjalista wyraziłby zainteresowanie opcją nr 2.

      • 0 0

  • fuj co za dziady

    słów brak na takich bezmózgowców ! brawo dla sąsiadów !

    • 16 0

  • żądam sprawdzenia czy w czasie zatrzymania

    nie doszło do aktów przemocy wobec sprawców, będących w rzeczywistości ofiarami bezdusznego turbo-kapitalizmu

    • 6 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane