Fakty i opinie

Podpisano umowę na rozbudowę Teatru Muzycznego w Gdyni

Najnowszy artukuł na ten temat

Remont korytarzy w Teatrze Muzycznym

Zupełnie nowy, rozbudowany Teatr Muzyczny będzie posiadał Dużą Scenę na 1070 miejsc, zupełnie nową Nową Scenę na 300 miejsc oraz Scenę Kameralną. Przebudowa teatru zakończy się w marcu 2013 roku.
Zupełnie nowy, rozbudowany Teatr Muzyczny będzie posiadał Dużą Scenę na 1070 miejsc, zupełnie nową Nową Scenę na 300 miejsc oraz Scenę Kameralną. Przebudowa teatru zakończy się w marcu 2013 roku. mat. Teatru Muzycznego w Gdyni

Znamy generalnego wykonawcę rozbudowy Teatru Muzycznego. Podpisano w tej sprawie umowę z firmą Mostostal Warszawa, która dostanie za przebudowę 58 mln zł.Jak oceniasz ofertę kulturalną Trójmiasta?

jest bardzo dobra, mam wrażenie, że coraz lepsza 38%
jest przeciętna, ale na potrzeby mieszkańców Trójmiasta wystarcza 29%
to co mamy to nic w porównaniu z tym, z czego korzystają mieszkańcy innych dużych miast w Polsce 33%
zakończona Łącznie głosów: 538
W sierpniu informowaliśmy o przekazaniu dotacji przez prezydenta Gdyni Wojciecha Szczurka i marszałka województwa pomorskiego Mieczysława Struka na projekt "Rozbudowa i wyposażenie Teatru Muzycznego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni". Inwestycja warta jest ponad 71 mln złotych. Przetarg na realizację projektu wygrał Mostostal Warszawa S.A.

- Napłynęły do nas oferty cztery firm: Eiffage Budownictwo Mitex, Mostostal Warszawa, PBS Megaron oraz Skanska - mówi Małgorzata Kurnatowska z Teatru Muzycznego w Gdyni. - Wybraliśmy firmę, która zaproponowała najniższą cenę i najdłuższą gwarancję. Obyło się bez protestów ze strony pozostałych oferentów.

Mostostal Warszawa zażądał za prace ok. 58 mln zł brutto, i zaoferował 96-miesięczną, czyli ośmioletnią gwarancję. Konkurencyjne oferty szacowały koszt realizacji zamówienia na kwoty rzędu 67-69 mln zł brutto, z okresem gwarancji od 36 do 60 miesięcy.

Roboty budowlane ruszą wraz z początkiem listopada. Obejmą prawe skrzydło teatru. Wyłączone z użytku zostanie prawe wejście do budynku, prawa część dolnego i górnego foyer oraz sala prób orkiestry.

Pierwszym etapem inwestycji jest budowa Nowej Sceny z 300 miejscami na widowni. Powstanie w miejscu dawnej Sali Kameralnej (obecnie sali prób) i spowoduje, że budynek wysunie się o kilkanaście metrów w kierunku ulicy Armii Krajowej. Nowa Scena, w której układ sceny i widowni będzie można dowolnie konfigurować w zależności od potrzeb. będzie miała osobne wejście i własne foyer. Jej otwarcie planowane jest na początek sezonu 2011/2012.

Remont obejmie także Dużą Scenę, która zamiast obecnych 696 miejsc będzie mogła przyjąć 1070 widzów. Znacznie poprawi się też zaplecze techniczne Dużej Sceny.

Zakończenie rozbudowy teatru planowane jest na marzec 2013 roku. Przez cały czas remontu, teatr będzie grał repertuarowo.

Opinie (86) 3 zablokowane

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.