Fakty i opinie

Północ Gdyni zapomniana przez władze?

artykuł czytelnika
Remonty dróg w północnych dzielnicach Gdyni są - zdaniem mieszkańców - zbyt rzadkie.
Remonty dróg w północnych dzielnicach Gdyni są - zdaniem mieszkańców - zbyt rzadkie. mat. prasowe

- Zbyt rzadkie i późne odśnieżanie dróg i chodników, bałagan i śmieci, a przede wszystkim brak remontów dróg - nasza czytelniczka punktuje niedostatki życia w północnych dzielnicach Gdyni, wynikające jej zdaniem z zaniedbań władz miasta. Oto jej list i odpowiedź odpowiedzialnego za inwestycje wiceprezydenta Marka Łucyka.Czy w twoim mieście dzielnice rozwijają się równomiernie?

tak, nie ma zdecydowanych liderów i zaniedbanych 7%
centrum na pewno najszybciej, ale to zrozumiałe 15%
nie, widać ogromne różnice pomiędzy dzielnicami 78%
zakończona Łącznie głosów: 1966
Kiedy jechałam ostatnio do pracy, po raz kolejny uświadomiłam sobie, że - według władz naszego miasta - północna Gdynia zdecydowanie jest Gdynią gorszego sortu. Jestem mieszkanką najstarszej dzielnicy miasta i od lat obserwuję, jak po macoszemu jest ona traktowana przez władze Gdyni.

Dziurawe jezdnie, śmieci walające się w miejscach spożywania alkoholu pod chmurką, zniszczone elewacje budynków... a w czasie zimy nieodśnieżone albo zbyt późno odśnieżone ulice (chociaż to ostatnie to nie tylko dziś, ale od początku zimy problem całego miasta).

Więcej: Nieodśnieżone drogi w centrum Gdyni

To, że północne dzielnice są dla miasta mało ważne, potwierdza choćby harmonogram prac zleconych firmie zajmującej się utrzymaniem tam czystości. Centrum i dzielnice ościenne są sprzątane dwa razy częściej niż północ (informacja z Zarządu Dróg i Zieleni np. dotycząca grabienia liści). Poza tym doproszenie się straży miejskiej o interwencję w kwestii posprzątania puszek i butelek w dość często zgłaszanym miejscu na Oksywiu graniczy z cudem.

Drogi wymagają remontuWielu mieszkańców tych okolic przy artykułach o rewitalizacji pisze w komentarzach, co przydałoby się zrobić, aby żyło się tu lepiej. Nie są nam potrzebne kolejne parki kieszonkowe, połączenie Oksywia Górnego z Dolnym, sadzenie kilku krzaczków i postawienie paru ławek. Tu koniecznością są między innymi konkretne prace drogowe. Ulice płk. DąbkaMapka, ArciszewskichMapka, ŚmidowiczaMapka, UnrugaMapka, KwiatkowskiegoMapka do Estakady czy ZielonaMapka wymagają nowych nawierzchni, a nie tylko łatania dziur albo lania po 200 m nowego asfaltu. Nowej nawierzchni doczekał się fragment ul. Arciszewskich przy kościele, ale tylko dlatego, że jezdnia się tam zapadła, i fragment ul. Dąbka w okolicy Biedronki. Na Dąbka zamontowali cztery progi zwalniające i są zadowoleni, że coś zrobili. Mieszkańcy mówią o wznowieniu połączeń kolejowych, ale o tym już w ogóle cisza ze strony miasta.

Kolejna sprawa to remont elewacji kamienicy naprzeciwko cmentarza na Oksywiu. Od frontu wygląda pięknie, a tył pozostał szary i zniszczony. Co to za polityka? Mieszkańcy nie zasługują na całkowity remont? Potrafili wydać miliony na parking przy cmentarzu (swoją drogą ograniczyli tym tylko liczbę miejsc postojowych), a elewacji nie mogą dokończyć?

W Gdyni wszystko jest na pokaz?Ostatnia rzecz to odśnieżanie. O godzinie 6 jezdnie białe, a jako że pracuję w pobliżu nowej bazy LIZUD, widziałam, że pługi stały na parkingu, zamiast posypywać główne ulice. W ostatnim czasie Gdynia chwaliła się, że jest nowa baza, że część obowiązków utrzymania dróg przejęło miasto. Trojmiasto.pl nawet było tam z kamerą.

Gdynia: Stąd pługi ruszają na uliceWszystko ładnie wygląda, ale tylko na pokaz. Mam wrażenie, że w moim mieście wszystko jest na pokaz. Są plany rewitalizacji północnej Gdyni, niby przeprowadzone konsultacje z mieszkańcami, ale tak naprawdę władze miasta nas nie słuchają. Może gdyby zamieszkał w tej okolicy ktoś ważny, to wszystko by wreszcie ruszyło?

Marek Łucyk: inwestycji nie brakuje, nie wszystkie zależą od nasTo bardzo emocjonalny list i być może dlatego nie do końca obiektywny. Poruszono w nim wiele wątków, z których część kompletnie mija się z prawdą. "Gorszego sortu" nie jest żaden mieszkaniec Gdyni ani żadna dzielnica naszego miasta. Nie jest również prawdą, że dzielnice północne są sprzątane dwa razy rzadziej od innych. Albo że mieszkańcom "nie są potrzebne kolejne parki kieszonkowe, połączenie Oksywia Górnego z Dolnym...". Wspomniane przez Czytelniczkę działania to odpowiedź na apele mieszkańców północnych dzielnic. Z sympatią zapewniam, że nowych "krzaczków" i ławek jest sporo więcej niż kilka.

Oczywiście równolegle pracujemy nad inwestycjami drogowymi. W październiku ogłosiliśmy przetarg na poszerzenie do czterech pasów ulicy Eugeniusza Kwiatkowskiego. W ramach inwestycji powstaną: droga rowerowa, buspasy oraz chodniki, a także przebudowane zostanie skrzyżowanie z ul. Podgórską. Zmodernizowana zostanie również kanalizacja deszczowa, a całość dopełni nowoczesne oświetlenie w technologii LED, nasadzenia zieleni i mała architektura. Również od października powstaje projekt gruntownej przebudowy ul. Unruga - od estakady do ul. Śmidowicza. W planie inwestycji na bieżący rok uwzględnione są także ulice: Zielona (wspólnie z inwestorem zewnętrznym) i Arciszewskich (wspólnie z PEWiK).

Wznowienie połączeń kolejowych na północ Gdyni jest marzeniem nie tylko mieszkańców, ale i władz Gdyni, jednak w tym temacie kluczowe decyzje podejmują przedstawiciele spółek Polskich Kolei Państwowych, z którymi regularnie rozmawiamy nie tylko o wspomnianej kwestii, ale także o innych inwestycjach, jak choćby budowa wiaduktu drogowego wzdłuż ul. Puckiej - to kolejna inwestycja, z której skorzystają mieszkańcy dzielnic północnych. Jeszcze w tym roku rozpoczną się prace projektowe.

Czytelniczka wspomina o elewacjach, których remont wspierany jest przez program dofinansowań prowadzony przez Miasto Gdynia. Wnioski można składać na całościową lub częściową renowację. W tym miejscu warto wspomnieć o procesie rewitalizacji prowadzonym - m.in. w Babich Dołach i na Oksywiu - pod hasłem "Gdynia OdNowa". Mowa tu o konkretnych działaniach inwestycyjnych oraz społeczno-kulturalnych, które poprawiają jakość życia mieszkańców. Efekty możemy dostrzec m.in. przy ulicach Arciszewskich i Śmidowicza, gdzie wyremontowano części wspólne budynków mieszkalnych.

Odnośnie do odśnieżania: jeszcze w tym roku powstanie druga baza techniczna Letniego i Zimowego Utrzymania Dróg (LIZUD). Baza zlokalizowana będzie przy ul. Północnej, dzięki czemu czas dojazdu pługów czy posypywarek na drogi Oksywia, Obłuża, Pogórza i Babich Dołów ulegnie zdecydowanemu skróceniu. Oczywiście na bieżąco wprowadzamy konieczne zmiany i usprawnienia w trakcie trwającej akcji zimowego oczyszczania dróg, czego efekty zauważane są przez wszystkich uczestników ruchu.

Serdecznie dziękuję za podzielenie się spostrzeżeniami i życzę dużo optymizmu w nowym roku! Wszystkiego dobrego!

Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni
Co Cię gryzie - artykuł czytelnika to rubryka redagowana przez czytelników, zawierająca ich spostrzeżenia na temat otaczającej nas trójmiejskiej rzeczywistości. Wbrew nazwie nie wszystkie refleksje mają charakter narzekania. Jeśli coś cię gryzie opisz to i zobacz co inni myślą o sprawie.

Opinie (484) ponad 10 zablokowanych

 • (24)

  Od lat mówię...kolej na Obłuże, remonty dróg i estakady-co rano od Kosakowa po Obłuże i centrum mega korki...tunel na Puckiej....W Rumi powstaje piękny nowoczesny tunel....czemu w Gdyni taki zastój?I czemu nikt z tym nic nie robi....ehhh...a w wyborach potem i tak to samo.A na koniec pomocnik włodarza życzy nadziei i optymizmu w Nowym roku...kiepski żart,szczególnie w tych zapomnianych dzielnicach.

  • 378 18

  • Czy w lutym i w marcu tez będzie życzył...

   ...wszystkiego dobrego w nowym roku? Co za ....

   • 19 2

  • Dlatego wyprowadziłam się do Rumi (3)

   Gdy chcę jechać do Trójmiasta to mam wybór - samochód albo PKP

   • 32 4

   • Zapraszam do Gdanska.Drogi zdecydowanie lepsze Gdynia od kilku lat stanela (2)

    • 8 0

    • (1)

     Drogi lepsze, fajnie sobie na nich postoisz godzinkę, gdy będziesz chciała latem wyjechać z miasta lub wrócić do domu.

     • 0 1

     • Pogromca matołów pogromił siebie - czytać się naucz i myśleć. PKP napisała, gdyby były korki.

      • 0 0

  • (2)

   Nic tak nie deprawuje jak ta sama władza od 1998 roku.
   Śmieszy mnie już jak wielu mówi ,ze Gdynia jest taka piękna.
   To mogą mówić Ci ,co z Trójmiasta nigdy w świat nie wyjechali!

   • 46 7

   • Olo, niestety widać większości to pasuje skoro na nich głosują- bo innego wytłumaczenia nie widzę, żadnych konsekwencji z nawet ostatniej akcji zima gdzie połowa sprzetu zakupiona nie była sprawna, głównie remonty to malowanie w jezdni pasów rowerowych wiec nie ma sensu sie denerwować skoro w dobie demokracji im taki stan odpowiada...

    • 21 2

   • Dokładnie te same przemyślenia mam. Wystarczy pojeździć po tzw. Polsce powiatowej, by zobaczyć, że kraj rzeczywiście się rozwija i staje ładniejszy. Gdynia stoi w miejscu, oparta na propagandzie nowoczesności i sukcesu zasiedziałej władzy.

    • 23 2

  • Dlatego zapraszamy Was gdynianie do pięknego Gdańska. (6)

   Zostawcie to dziadostwo emigrantom

   • 14 13

   • (4)

    a w Gdansku polnoc Gdyni nazywa sie Orunia, Chelm, Morena, Sobieszewo, Osowa, Kokoszki, Szadolki...

    • 16 8

    • Śmieszne, że połowę komunikacyjnych probleów powyżej rozwiązałby tramwaj. (2)

     Tramwaj, który nie może powstać, bo paru ludzi boi się, że straci darmowy parking...

     • 3 8

     • Dla Gdyni problemem jest brak miejsca na tramwaj w centrum (1)

      Tylko rozbudowa SKM do dzielnic Gdynia Północ i Gdynia Zachód poprawi sytuację. Na przesiadkę na tramwaj decyduje się niewielu użytkowników samochodów. Na SKM która jest dużo szybsza i wygodniejsza owszem, zwłaszcza, jeśli będzie dobre dojście do przystanków oraz komfortowe i bezpieczne możliwości dojazdu rowerem z dalszych rejonów miasta.

      • 3 1

      • Od dwoch.miesiecy

       Sciezki rowerowe w Gdyni puste.

       • 3 0

    • Aż tak źle jak w Osowej to na północy Gdyni nie jest. Północ Gdyni, co by nie mówić, to jest jednak jeszcze miasto. Małe, ale miasto.

     • 0 0

   • z deszczu pod rynne

    • 6 1

  • Kolej na Obłuże się nie sprawdzi, bo i tak większość będzie musiała się na autobus przesiadać potem, już lepiej tunel pieszy między Oksywiem a Centrum i dobra komunikacja na jego końcach

   • 5 9

  • Bo w Gdyni remont zatoki autobusowej kosztuje tyle co nowy tunel w Wejherowie (2)

   • 19 3

   • (1)

    Najgorsze, że nie ma żadnej alternatywy "dziura wstydu" przy terminalu ile lat juz ma 2? 3? A teraz np. Cos stanie się z estakada jakies pęknięcie destrukcja i musi zostać zamknięta w obu kierunkach to wtedy do północnej Gdyni przez Rumi i Kosakowo z centrum ??

    • 14 2

    • Niepotrzebnie się fiksujesz na drogach. W razie awarii estakady można uruchomić prom pasażerski z Obłuża do Centrum (wersja tylko dla tych, którzy nie mają w domu większego pokoju do nocowania samochodu niż dla dziecka).

     • 0 0

  • wybory, uczestnictwo w glosowaniach, swiadomość wyborców....

   • 2 0

  • Tunel nie (1)

   Tunel na ul. Puckiej będzie że szkodą dla mieszkańców wzdłuż ul. Chylońskiej. Spowoduje znaczny wzrost ruchu na i tak już ruchliwej ulicy. Pomysł jest i**otyczny

   • 2 6

   • Tylko tunel!

    Marku a na jakiej podstawie budujesz swoją opinie. Dysponujesz jakimś opracowaniem czy też sam tak myślisz. Jakoś w Rumi mieszkańcy Gdańskiej na odcinku do tunelu, nie widzą problemu a wprost przeciwnie cieszą się ,że nie będą zmuszeni do jazdy dziurawą Hutniczą.

    • 9 0

  • Przede wszystkim pieniądze (1)

   są potrzebne dla klubu Arka. Mieszkańcy sobie jakoś radzili do tej pory i nadal będą sobie radzić.A nasz klub musi grać w ekstraklasie i kasa potrzebna jest na dobrych piłkarzy.Jak się nie podoba to zamieszkać w Wejherowie.

   • 3 9

   • Dokladnie, Arka ma pierwszeństwo!

    • 2 6

 • (16)

  Północ Gdyni to przede wszystkim koszmarny dojazd i wieczny korek. Wiśniewskiego i Kwiatkowskiego są od wielu lat niewydolne a będzue tylko gorzej bo Oksywie, Obłuże, Pogórze, Kosakowo i td się mocno rozbudowują.
  Marek kiedyś codziennir rano biegałeś Świętojańską i na prawde dobrze wygladałeś a tu bym Cie nie poznał :)))

  • 313 1

  • serio człowieku wyprowadź się z tej północy

   na południu lepiej będzie się żyło od razu

   • 7 16

  • Północ to przede wszystki Chylonia i Cisowa, ze sprawnym dojazdem SKM (6)

   Pogórze i Kosakowo się mocno rozbudowuje? Mam tylko nadzieję, że mieszkańcy wliczyli sobie koszty dojazdu w codzienne harmonogramy. Pierw kupują, później myślą. A nikt tam dodatkowych dróg budować nie będzie, nie te czasy. W każdym mieście są obszary centralne i dalekie peryferia, ze zróżnicowanym poziomem infrastruktury, placówkami edukacyjnymi, kulturalnymi, restauracjami i... cenami. Nie bez powodu w cywilizowanym świecie trzy pierwsze czynniki decyzyjne przy wyborze nieruchomości to lokalizacja, lokalizacja i lokalizacja.

   • 18 14

   • Chylonia i Cisowa to zachód Gdyni. (2)

    • 16 2

    • A Chwarzno, Wiczlino i Dąbrowa południe ;)

     • 6 0

    • No Chylonia to taki północny zachód. A projekt Gdynia Zachód nazywano nowe osiedla na Chwarznie Wiczlinie chociaż to precyzyjniej uscislajac południowy zachód

     • 2 0

   • Wybacz kolego ale w niespelna (2)

    ćwierćmilionowym mieście to nie jest argument, że z takiego Pogórza raptem wg. nawigacji 7 km. jedzie się do Gdyni prawie godzinę w godzinach szczytu i z powrotem.

    • 26 0

    • Widziały gały co brały

     • 2 8

    • Jeżeli połowa tych osób jedzie tą samą drogą

     To musi to trwać

     • 3 0

  • buduja pelno blokow w Pogorzu i Kosakowie, na 1 mieszkanie jest srednio 2 auta to co sie dziwicie ze tam wieczne korki sa.

   • 18 5

  • mieszkaniec od wielu lat - nic sie nie zmienilo na lepsze , nie ma zadnych rozwiazan komunikacyjnych w tej czesci gdyni, zmarnowane kupe lat wladzy na gadaniu i obiecankach

   • 16 3

  • niestety drogi, chodniki az sie to wszystko prosi o remont

   • 6 0

  • Nie zgodze się

   Wszędzie są korki. Na Inluze nie gorzej

   • 1 9

  • A niby tak promuje rowery (2)

   Ciekawe czy smiga Cargo

   • 2 1

   • Ta cargo, służbowym Superbem z najmocniejszym silnikiem benzynowym!

    • 3 0

   • Chyba jako ładunek

    • 3 0

  • Ten człowiek nie zrozumiał nic z tego listu

   Poza tym , że jakaś baba ma problemy. Rzucił kilka bzdetów na odczepne i zadowolony z siebie. Właśnie taką postawą Panie Łucyk pokazujesz ludziom z północnych dzielnic, że miasto ich w d**ie. Kobieta konkretnie wypunktowała wam co jest bzdurą a za co powinniście się naprawdę wziąć. dlaczego w bazie lizudu stoją piaskarki zamiast pracować? Po co nam druga baza? Żeby tam też stały na parkingu? Po co jakieś bzdurne parki kieszonkowe (nie chodzi, że jest ich mało tylko są niepotrzebne) skoro jest tyle innych rzeczy do remontu/budowy? Połączenie Oksywia dolnego i górnego - teraz tam będzie przesiadywać okoliczna patola, a nie chodzić mieszkańcy. Co nam da powiększenie liczby pasów na Kwiatkowskiego, skoro na estakadzie i Dąbka dalej będzie tyle ile jest do tej pory? A ta elewacja na Arciszewskich? Śmiech na sali, 3miasto.pl tez cos o tym pisało, że wstyd przez tyle lat, że dziadowsko to wygląda. I co? Od frontu zrobione, a tyły? Coś powiesz o tym? Facet, ty albo zupełnie nie rozumiesz, albo nie chcesz zrozumieć, albo uważasz, że wszyscy jesteśmy po prostu głupi.

   • 25 0

 • Pan Marek na zdjęciu niepatrzy na obiektyw (8)

  Najpewniej ma coś do ukrycia

  • 216 12

  • Wyglada jakby patrzył na lewo i na prawo.

   Naraz.

   • 40 0

  • Pan umcyk kłamie i dlatego nie patrzy w obiektyw

   3 razy jest napisane, że ma być projekt a nic o realizacji. Szkoda gadać

   • 31 3

  • (1)

   Warto dodać że 90 procent ludzi chce 4 pasów na Kwiatkowskiego ale bez bus pasa. Zrobią cztery pasy z czego każdy po byś pas i dalej będzie to samo. Ale oni mają ludzi głęboko w D!

   • 16 4

   • Ja jestem w tych 10ciu % ktorzy chca 5 pasów.

    • 2 1

  • (1)

   Marek moglby isc do krawca bo w tej marynarce wyglada jak chlystek.

   • 16 0

   • Jak Krystek.

    • 4 0

  • a twoim zdaniem to jest zdjęcie portretowe?

   bo wygląda na zwykłą fotkę z jakiejś sesji czy coś

   • 8 1

  • Cudowny dojazd

   Od kilku lat domagamy się ,o zrobienie kawałka wjazdu między blokami 30,28,28a,26,wjazd graniczy z cudem do tych bloków z ulicy bosmańskiej ,dla czego tak kretyńsko władze miasta unikają wyremontować 250 metrów tego nieszczęsnego zalanego woda odcinka ,my mieszkańcy tych bloków od lat upominamy się choćby położyć płyty typu Jumbo ,nie stety bez żadnej odpowiedzialności władze olewają ,bo nikt z władz Gdyni nie mieszka w tych blokach ,inaczej jest w innych miejscach przy bosmańskiej .

   • 3 0

 • Wspaniale dobrany garnitur. (9)

  Tak ładnie leży na tych fałdach. Treść wypowiedzi podobna do garnituru.

  • 259 12

  • Mam nadzieję, że guzik dobrze przyszyty

   Bo w każdej chwili może odplalić

   • 41 0

  • Powinien wyjąć ten wieszak.

   • 19 0

  • pan panda??

   • 12 0

  • (5)

   Chyba jednak nie jeździ do pracy swoim rowerem cargo na zakupy

   • 29 0

   • (4)

    Najgorsza jest to że wybiorą go na prezydenta miasta , zobaczycie!

    • 8 7

    • Wypluj te słowa

     • 17 1

    • Ja to wiem :) (2)

     Już namaszczony, PR już trwa! :)

     • 9 1

     • (1)

      Cała Gdynia PR-em stoi.

      • 4 0

      • prawda....

       ...jest taka że to od nas zależy czy dalej ma się wozić na nas to towarzystwo wzajemnej adoracji, nieroby i zwykłe sku@#$%^&* , to nawet taki Słupsk się w końcu wkur$%^& ił i wybrał, choć co do relacji koszt -efekt tej wolty to też bym polemizował :P
       Prawda jest taka że zamiast stękać to czas na zmiany i to gruntowne ...

       • 7 0

 • Jak zwykle p. Marek nie widzi problemu (9)

  Czekam na dymisje tej osoby, która tak mocno szkodzi gdyni. Fatalny wizerunek miasta, zacofanie, zmarnowane środki publiczne to wynik jego " pracy".

  • 302 12

  • Przecież to jest lizajec (4)

   myślisz że kto będzie pchać się na fotel jak ten z Wiczlina kopnie w kalendarz

   • 28 1

   • nie strasz

    • 4 1

   • S. nie kopnie ale skończy się limit kadencji (2)

    Taka kandydatura jest możliwa ale dość kontrowersyjna mimo wszystko; jest jeszcze trzeci koleżka M.G., specjalnie teraz trochę w cieniu żeby za dużo nie popsuć PRu. Obstawiam że wjedzie na białym koniu przed następnymi wyborami.

    • 5 1

    • Rzeczywiście Łucyk może być takim wabikiem,

     Pełnić rolę złego który bierze na siebie zły PR, przyjdzie czas kiedy ktoś dzielnie, z odwagą, wsłuchując się w głos ludu rozwiąże problem pozbywając się Łucyka .... a dzielny, ale ciemny lud, kolejny raz to kupi ..

     • 9 1

    • Obawiam, że są tylko dwie opcje, takie biblijne ...

     albo źli ludzie się nawrócą, albo wymrą ...
     Realna chyba tylko jedna ...

     • 3 1

  • Marka nie zwolnią.

   Dostanie namaszczenie od Szczuka i zostanie prezydentem.
   Już wiele lat jest rzygotowywany do tej funkcji.

   • 10 1

  • Pan Marek widzi problemy i informuje o perspektywach ich stopniowego rozwiązywania

   bez ironii.

   • 2 2

  • Nie zdziw się jak będzie prezydentem

   • 2 0

  • Marek nic nie widzi. W tym problem.

   Moze pora zainwestowac w nowe oxy?

   • 7 0

 • (3)

  Chyba cała Gdynia zapomniana przez władze... Od końca lat 90 tylko uwstecznianie

  • 244 8

  • Przecież to proste Ciężko zrobić wizualizację naprawy drogi

   Jak tylko ktoś wymyśli taką dobrą wizualizację z drogami to miasto ruszy z kopyta z wizualizacjami.

   • 11 1

  • Polnocna Gdynia charakteryzuje sie potezna iloscia mieszkańców.

   Instrumenty do zmiany są w rękach mieszkańców a zaczynają się od kartki wyborczej wrzuconej do urny.
   W ostatnich wyborach można było odsunac ekipe Szczurka od władzy.
   Jak nie chce się tyłka na wybory ruszyć to później jest lament ze Rumia i Wejherowo rozwijają się prężniej niż Gdynia

   • 13 0

  • a po co wybieracie gryzonia??? chyba ze wybory sa sfałszowane...na to wyglada....

   i to jest straszne dla Gdyni....

   • 1 0

 • To dalej wybierajcie szczuro-ekipe.... (9)

  Czas najwyższy zmienić władze miasta na coś świeżego

  • 266 8

  • (4)

   na przykład na kogo ? , proszę podaj nazwisko kogoś kompetentnego ( nie twierdzę ,że obecni włodarze są kompetentni ) proszę o nazwisko , może Biedroń albo jakaś Dulkiewicz ? ha,ha,ha. A może rudy z Brukseli ?

   • 3 21

   • Niestety nie ma opozycji żadnej :)

    • 5 9

   • ....niestety...

    ...ale to prawda opozycja w Gdyni to kpina ,a tu przydałby się jakiś sprawny menager, no nie wiem,
    np prezes Portu Gdynia albo ktoś tego kalibru co zna rejon i jego specyfikę, wiem zaraz pewnie posypie się na mnie hejt ale mam to gdzieś, zależy mi żebyśmy spojrzeli szerzej niż tylko jakieś partyjniackie uwarunkowania, bo nie chce mi się wierzyć żeby w Gdyni nie było kogoś kto to ogarnie ....

    • 3 3

   • każdy byle nie złodzieje z pis, precz z polityka w samorządach

    • 1 2

   • ktokolwiek...

    jedyne czego się urzędnicy i politycy obawiają, to płodozmian.
    Wypadnięcie z obiegu to śmierć zawodowa takiego "ślizgacza".

    • 1 0

  • a ja na pohybel trollom forumowym (1)

   zawsze głosuję na szczurka :)

   • 1 32

   • nie na pohybel ale z głupoty a może z korzyści?

    • 14 2

  • POgonić wreszcie z Ratusza tych piaskowych dziadków ....może czas na emeryturkę? (1)

   Przed wyborami władze wyjdą z nory i naobiecują ile się da i znowu babcie i dziadki zagłosują na tych samych .
   Jedynym wyjsciem to schowac dowód osobisty dziadkowi i babci jak uczył kiedyś TUSEK wtedy młodzi wybiorą ludzi którym będzie się może coś wreszcie chciało robić

   • 7 2

   • Dziadek

    Gdyby młodzi ruszyli tyłki i poszli głosować, to dziadki nie musieliby dowodów chować przed wnukami, bo głosowaliby ramię w ramię.
    Młodych i myślących perspektywicznie, nie brakuje, tylko deficyt głosujących 18+ - 40+, jest porażający, a później zostaje narzekanie, że Pan Wojciech Sz. urzęduje przez tyle kadencji.

    • 2 0

 • Władze Gdyni chyba zapomniały o prawie wszystkich dzielnicach. (4)

  Przez ostatnie lata widać że brakuje w mieście inwestycji, dzielnice stają się coraz bardziej zaniedbane, to co się dzieje to kropla wody w morzu. Ps. Czyżby Panu wiceprezydentowi się powodziło lepiej? Na zdjęciu wyszedł tak okrąglejszy.

  • 181 5

  • korek codziennie

   zapraszam cie na dojazd na polnocne dzielnice, zobaczysz co znaczy zapomniane przez wladze miasto

   • 12 1

  • Nie smieszkuj (1)

   Może jest chory

   • 2 2

   • Obżarstwo i lenistwo to choroby o ciężkich efektach.

    • 6 0

  • Doprowadzili Gdynię do spirali zadłużenia i funduszy starcza tylko na najważniejsze potrzeby....

   ....czyli autoreklamę i nagrodę dla W.S.

   To co widzisz u pana wice to raczej puchlina głodowa - tak ciężko pracuje na rzecz mieszkańców, że zapomina o posiłkach.

   • 0 0

 • Nie mogę patrzeć na tego Łucyka (7)

  Począwszy od afery z ksero, przez halę sportową, aż do teraz. Na szczęście to już ostatnia kadencja Szczurka.

  • 250 4

  • Jaka afera?

   O co chodzi?

   • 3 2

  • Afer było więcej

   Niestety układ gdyński wyznaczył go na nowego prezydenta a to skończy się katastrofą. Jeżeli już się nie skończyło

   • 33 0

  • on jest ja Putin , znajdzie sposób na dożywocie

   • 7 0

  • Szczurka ostatnia, ale przecież to oczywiste że Samorządność wystawi Łucyka na jego miejsce

   • 4 0

  • Lucek jest dobrym "zamiataczem" - dobrze przykrywa nieudolność (żeby nie powiedzieć afery)

   ...swoimi niedorobionymi a czasem wręcz kuriozalnymi pomysłami i ich wdrażaniem, i niełatwo byłoby mu udowodnić że spora część tych "pomysłów" rodzi się na spotkaniach u tzw "szwagrów, kuzynów" czy innych pociotków królika mających odpowiednie firmy

   • 10 0

  • Łucyk do dymisji

   Ten Łucyk to jakaś masakra skąd Szczurek go wytrzasnoł w Warszawie mają Czajkowskiego a w Gdyni mamy Łucka

   • 9 1

  • Po nim będzie Łucyk

   • 0 0

 • Jojka (3)

  Nawet w centrum, boczne ulice dojazdowe do ul.Wladyslawa w tym roku są nieodśnieżone !!!!Miasto Gdynia nie spisuje się jako firma sprzątająca zima..masakra!!!!

  • 145 2

  • zapraszam pania na estakade kiedy sypie snieg- lodowisko
   nikt nie dba o drogi
   obym nie doczekal momentu kiedy ta cala estakada runie
   a wladze siedza i nie potrafia tyle lat zrobic porzadku z dojazdem w ta czesc gdyni

   • 6 0

  • Niesprawiedliwe,zapomniane dzielnice!

   Wycofane miasta!

   • 1 0

  • Chylonia ul. Zamenhofa

   Wladze miasta zapomialy o stronie prawej wjeżdżając od ul. Chylonskiej,na placach parkingowych gorsze muldy jak na opata hackiego,to prawda ze wieżowce to wspólnota, ale ziemia miasta,gdyby miasto chciało się dogadać już nie wspomnę o śmieciach po prostu trzeba poinformować media. Dzielnica Chylonia w ogóle jednym słowem jest zapomniana przez władze,a w szczegól

   • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.