• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Polska Partia Piratów wystawiła w Gdańsku kandydata do Senatu

Ewelina Oleksy
11 września 2023, godz. 13:00 
Opinie (215)
Artur Szostak (z prawej) startuje w wyborach do Senatu w okręgu gdańskim z ramienia Polskiej Partii Piratów. Artur Szostak (z prawej) startuje w wyborach do Senatu w okręgu gdańskim z ramienia Polskiej Partii Piratów.

"Młody, niezależny, normalny" - takim hasłem, choć można by przed nim dodać "ahoj!", reklamuje się kandydat Polskiej Partii Piratów na senatora w okręgu gdańskim. Jako jedyny zmierzy się w październikowych wyborach do Senatu z kandydatami KO i PiS.Wszystko o wyborach do Sejmu i Senatu - nasz serwis wyborczy6 września minął termin na zgłaszanie list kandydatów na posłów i senatorów. W Gdańsku pojawiła się pewna niespodzianka.

Piraci z kandydatem do Senatu w okręgu gdańskimW wyborach do Senatu w okręgu gdańskim swojego człowieka - Artura Szostaka - wystawi Polska Partia Piratów, która sama siebie przedstawia jako "politycznego przedstawiciela oddolnych ruchów społecznych internautów". Nazwa nawiązuje do piractwa internetowego.

Na stronie internetowej Polskiej Partii Piratów czytamy, że jest ona częścią międzynarodowego ruchu, który "propaguje ochronę prywatności i wolny dostęp do dóbr kultury, wspiera rozwój społeczeństwa informacyjnego i stara się przeciwdziałać prywatnym monopolom, które są szkodliwe dla społeczeństwa".

  • Artur Szostak startuje w wyborach do Senatu w okręgu gdańskim z ramienia Polskiej Partii Piratów.
  • Szostak startuje w wyborach do Senatu w okręgu gdańskim z ramienia Polskiej Partii Piratów.

Mają swój "Kodeks Piratów"Partia ma swój "Kodeks Piratów", który zawiera 10 postulatów. Wśród nich m.in.: "systemowe ograniczenie inflacji", "proste podatki" czy "wolność w sieci".

Piraci jako partia działają w Polsce od 2007 r. [ruch powstał ok. 2005 r. w Skandynawii - dop.red.], choć raczej mało kto o takiej partii słyszał.

Teraz będzie okazja, by to zmienić, przynajmniej w Trójmieście.Zmierzy się z kandydatami KO i PiSArtur Szostak, kandydat Piratów w wyborach do Senatu, ma w okręgu gdańskim (obejmującym Gdańsk i Sopot) dwóch kontrkandydatów. To Bogdan Borusewicz z KO i Hubert Grzegorczyk z PiS.

W Gdańsku piraci rozdawali pączki podczas zbierania podpisów poparcia dla swojego kandydata. W Gdańsku piraci rozdawali pączki podczas zbierania podpisów poparcia dla swojego kandydata.
- Postanowiłem okazać swój sprzeciw wobec polityków i wystartować do Senatu jako niezależny kandydat. Nie jestem związany z żadnym środowiskiem politycznym. Jestem zwykłym obywatelem, który podejmuje oddolną walkę o zmianę systemu - informuje Adam Szostak. - Moim celem jest podniesienie głosu sprzeciwu i zdobycie doświadczenia przed wyborami samorządowymi. Chciałbym, aby powstał ruch społeczny, w którym nie będzie polityków, a jedynie zwyczajni obywatele - dodaje.
Jak zmienić miejsce do głosowania w wyborach bez wychodzenia z domu Jak zmienić miejsce do głosowania w wyborach bez wychodzenia z domu

W okręgu gdyńskim do Senatu startuje dwóch kandydatów. To Sławomir Rybicki z KO i Danuta Białooka-Kostenecka z PiS.

Wybory do Sejmu i Senatu połączone z referendum odbędą się 15 października.

W latach 90-tych w Polsce działała Polska Partia Przyjaciół Piwa (wprowadziła nawet do Sejmu swoich posłów) - założona przez Janusza Rewińskiego. Była też np. Polska Partia Posiadaczy Magnetowidów, czy Polska Partia Erotyczna.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (215)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane