Fakty i opinie

Pomoc dla szpitali. Trójmiejskie inicjatywy na rzecz ochrony zdrowia

Najnowszy artukuł na ten temat

Będą oczyszczać powietrze z patogenów - w tym z SARS-CoV-2

Rozprzestrzeniający się wirus i rosnąca z dnia na dzień liczba zakażonych stawia służbę zdrowia w coraz trudniejszej sytuacji. Medycy, także ci na Pomorzu, stojąc w ogniu walki, nie dysponują wystarczającą ilością środków ochrony osobistej oraz sprzętu. Brakuje maseczek, odzieży, środków czystości. W sieci pojawia się coraz więcej apeli o pomoc. Na pomoc śpieszą duże firmy, mali przedsiębiorcy, zwykli ludzie - biorą sprawy w swoje ręce i organizują pomoc. Szyją maseczki, produkują przyłbice lub zbierają fundusze na zakupy za pomocą platform charytatywnych, jak np. siepomaga.pl czy zrzutka.pl.Koronawirus w Trójmieście - wszystkie informacjeCzy wspierasz internetowe zbiórki finansowe na określony cel?

tak, często przekazuję wpłaty, wierząc, że z małych datków robi się wielka suma 54%
tylko wtedy, gdy dotyczy to kogoś bliskiego i widzę realną potrzebę 15%
nie mam zaufania do takich akcji 18%
nigdy nie daję pieniędzy, wolę pomagać inaczej 13%
zakończona Łącznie głosów: 246
Cały personel szpitalny jest dziś w trudnej sytuacji. W walce z koronawirusem najbardziej narażeni są lekarze, ale też ratownicy medyczni, którzy śpieszą z pomocą w sytuacjach nagłych. I jedni, i drudzy, choć działają na pierwszej linii frontu, nie mają wystarczającej ilości zabezpieczeń. Brakuje im przede wszystkim środków ochrony osobistej: maseczek, fartuchów, kombinezonów, rękawiczek, preparatów zapobiegających parowaniu szkieł.

Pomagamy! #TrojmiastoRAZEMW palącej potrzebie znalazły się praktycznie wszystkie szpitale. Braki są tak duże, że personel zaczął gromadzić i produkować sprzęt na własną rękę. Pomoc płynie z wielu stron - od firm, klubów, stowarzyszeń, ale także prywatnych osób. Jedni przekazują pieniądze na zakup respiratorów, inni kupują drukarki 3D i produkują przyłbice, jeszcze inni przekazują sprzęt czy maseczki, kolejni organizują posiłki dla lekarzy.

W ostatnich tygodniach do naszej redakcji zgłosiło się wiele firm i osób prywatnych, gotowych przekazać na rzecz szpitali (nieodpłatnie) różnego rodzaju sprzęt, w większości przypadków wytwarzany we własnym zakresie. Były to maski, przyłbice, a także adaptery do masek do nurkowania. To niesamowite, jak wiele osób chce pomagać bezinteresownie.Popularną formą pomocy są zbiórki w sieci. Na Pomorzu trwa już kilkanaście takich zrzutek: głównie na środki ochrony osobistej, ale też na posiłki dla lekarzy i pielęgniarek. Każda zbiórka ma określony cel i czas trwania. Zbiórkę zainicjowali arkowcy, kibice Lechii, fani motoryzacji, studenci, a także osoby prywatne. Poniżej znajdziecie inicjatywy z regionu pomorskiego na rzecz pracowników szpitali. Będziemy je dla was na bieżąco aktualizować.Wyjątkowe wsparcie otrzymujemy w ostatnich tygodniach od wielu firm i osób prywatnych. Każdego dnia do wszystkich naszych czterech szpitali napływa pomoc. Są to darowizny pieniężne, jak i dary rzeczowe, takie jak: środki ochrony osobistej, artykuły higieny osobistej i kosmetyki, pościel, koce, ręczniki, a także artykuły spożywcze, m.in. woda, owoce czy słodycze, a także niezwykle ważne środki do dezynfekcji. Codziennie dbają o nas także lokalni restauratorzy, którzy dowożą posiłki dla naszego personelu. Otrzymujemy darowizny pieniężne, które na bieżąco przeznaczamy na inwestycje i zakupy sprzętu medycznego, które są niezbędne w ratowaniu ludzkiego zdrowia i życia, a także wspierają w pracy personel naszych szpitali - mówi Małgorzata Pisarewicz, rzecznik spółki Szpitale Pomorskie.
Tylko do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego trafiło już między innymi 100 tys. sztuk maseczek chirurgicznych od firmy Intel, 600 szt. przyłbic od firmy Trefl, 100 koców od firmy GREY WOLF, 4 tys. maseczek od Investment Trading Consulting, 4 tys. maseczek od LPP, 6 tys. masek od firmy InPost, 60 sztuk masek-przyłbic wytworzonych z materiału PA2200 w technologii druku 3D SLS na drukarkach EOS od firmy Bibus Menos działającej we współpracy z Pomorskim Parkiem Naukowo-Technologicznym w Gdyni, 10 tys. par jednorazowych rękawiczek, płyny dezynfekcyjne, rozpuszczalniki laboratoryjne, pipety, strzykawki, ręczniki jednorazowe z Politechniki Gdańskiej.

Firmy z Trójmiasta dalej pomagają. Zobacz jaką pomoc już otrzymały szpitaleJeśli organizujecie akcje pomocowe czy zbiórki na rzecz szpitali, dajcie znać! Na informacje czekamy pod adresem pomocdlaszpitali@trojmiasto.pl. Na ten adres możecie również napisać, jeśli chcecie pomóc bezpośrednio szpitalom i szukacie kontaktu do osób odpowiedzialnych za koordynacje potrzeb i zamówień po stronie każdej placówki.

Lista potrzeb szpitali jest długa. Na stronie Wsparcie dla szpitala można sprawdzać bieżące zapotrzebowanie placówek także w naszym województwie.

Opinie (99) ponad 50 zablokowanych

 • Prawdziwy obraz NFZ

  • 2 0

 • Pomoc dla szpitali? (3)

  Ok napiszę coś niepopularnego ale nie rozumiem, dlaczego mamy teraz wspierać szpitale? Oddajemy państwu podatki, daniny w różnych formach. Gdy chorujemy bardzo często leczymy się prywatnie bo ten sam lekarz z przychodni staje się specjalistą tylko w swoim gabinecie. Gdy walczyłam z nowotworem musiałam płacić 250 zł za 10 minut konsultacji, prywatne badania były normą. Państwo mówiło mi na każdym kroku - nie mam to nie dam - czy to sami powiedziało Słońcu Żoliborza wymieniając mu kolano na super wytrzymałe? Do diabła ludzie opamiętajcie się. Wasze wydatki są røwnie ważne. Czy wszystkie ręce na pokład mają oznaczać tylko zawsze nasze portfele? Ile pieniėdzy z dotacji budżetowej przekazały partie polityczne? Nie ma kampanii i nie ma wydatków - to gdziw ta kasa. Wożenie d...y Prezesa nie musi być tak kosztowne. Jak będziemy ciągle wyręczać rządzących z ich obowiåzkøw to tak jakbyśmy dawali pozwolenie na to że mogą marnotrawić wszystkie środki. Wywierajmy presję na naszych polityków. Zasypmy ich monitami żådając odpowiedzi co oni robią dla szpitali i ich personelu. Ile oni zebrali pieniedzy dla konkretnego szpitala itd. Przestańmy wyręczać ciągle kolejne rządy bo one dla nas nie robią absolutnie nic. A jak coś dadzą to i tak dwukrotnie więcej zabiorą

  • 19 3

  • (1)

   Trzeba wspierać szpitalne, bo obywatele wybrali sobie do rządu ludzi, których interesuje wszystko inne oprócz dobra obywateli. Miliony im się należały a na służbę zdrowia nie ma, więc teraz Polaku radź sobie sam, ponakładamy tylko różne zakazy - udawanie, że coś robimy.
   Oczywiście masz racje, że Pańśtwo powinno mieć to wszystko ogarnięte, ale Polacy woleli 500 plus, lizanie stóp kościoła i homofobie w rządzie, niż opiekę zdrowotną czy edukacje. Jakie są efekty każdy widzi.
   Najgorsze w tym wszystkim jest to, że nic się nie zmieni - przyjdą wybory, znowu do władzy dojdą te same mordy. Za mądrym narodem to my nie jesteśmy, oj nie.

   • 4 3

   • o czym Ty bredzisz a co niby robili inni przez 30lat ? Mówisz te same mordy to mówcie że to nie PIS jest zły tylko cały ten śmieszny sejm w którym od 30lat te same ryje tylko inne nazwy partii. Skaczą od lewa do prawa zmieniając poglądy szybciej niż dziewczyny w ROZI gumki klienteli i do tego bym to mógł tylko porównać. Bo rozumiem że teraz znowu ma PO być 4 lata będzie na 100% lepiej. Tego aż się nie da komentować. nic nie dotować nie pomagać niech to śmieszne państwo się rozleci. wywalić na zbity pysk całą tą komunę i zacząć od 0 z młodymi wykształconymi ludzmi, a nie bandą i**otów.

    • 1 1

  • Brawo SERCE rośnie, że jeszcze są ludzie co mają wzrok i mózg. 100lat i dużo zdrowia życzę

   • 1 0

 • Dzięki wszystkim firmom za pomoc. Na pewno się przyda.

  • 3 2

 • Brawa dla wszystkich pomagających, jesteście wielcy, każda pomoc się liczy.

  • 2 4

 • (1)

  czy ktoś wie dokąd zniknęli duchowni ?

  • 3 1

  • żywcem do nieba wzięci

   • 0 0

 • prosze o zbiórkę na maski płyn do dezynfekcji, posiłki i wsparcie psychologiczne dla pracowników technicznych i niemedyycznych

  darmowe obiadki i oklaski medialne zostawcie lekarzom.
  pojutrze wymóg -maski poza domem, a my w pracy nie mamy nic!
  co na to facebuk UCK - wszyscy odwiedzający w maskach, a personel goły....

  • 1 1

 • skoro 3tyg. temu rzad mowil ze maski sa zbedne a teraz je nakazuje

  to rownie dobrze moze kłama¢ w ka«dej sprawie.

  To kłamcy i nie ma co ich słucha¢.

  • 2 1

 • To jest chore, rząd przeznacza 2 mld na TVP, tarcze są marne, a ludzie zbierają kasę dla lekarzy

  To co robi ten rząd, gdzie jest kasa z podatków?

  • 1 1

 • Pomoc dla ochrony zdrowia (1)

  Wyposażenie pracowników ochrony zdrowia to obowiązek rządu. Wystarczy nie kraść, a pieniądze będą.

  • 3 1

  • oraz samorządu

   • 0 0

 • Maseczka dla każdego

  A może zamiast koperty z pakietem wyborczym w skrzynce pocztowej maseczka dla każdego

  • 1 2

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.