Fakty i opinie

stat

Ponad sto sklepów w nowym centrum handlowym we Wrzeszczu. W sobotę otwarto Galerii Metropolia

W sobotę rano pierwsi klienci mogli odwiedzić nowo otwartą Galeria Metropolia we Wrzeszczu zobacz na mapie Gdańska. Tłumów nie było, ale chętnych też nie brakowało. W ramach weekendowego otwarcia przez dwa dni odbywają się koncerty pokazy i konkursy.Gdyby nagle zlikwidowano wszystkie centra handlowe:

byłaby to dla mnie tragedia, lubię mieć wszystkie sklepy pod ręką 22%
to byłby cud, ale wiem, że się nie wydarzy 30%
ucieszył(a)bym się, w końcu handel wróciłby do lokali w centrach miast i zastąpił banki 48%
zakończona Łącznie głosów: 3486
Migawka sprzed kilku lat: otoczony wierzbami staw, siedzący na brzegach wędkarze, obok hala magazynowa i produkcyjna z metalowym szyldem "Pepsi-Cola" - tak wyglądało to miejsce, zanim trzy lata temu, w 2013 r., pojawiły się tu maszyny budowlane i zaczęła się budowa Galerii Metropolia.

Ale od tego czasu w tej części Wrzeszcza zmieniło się znacznie więcej. Zniknął nie tylko staw i dawne magazyny nieistniejącego już browaru. Zniknęły budynki tzw. wioski indiańskiej zobacz na mapie Gdańska. Rozbudowana została ul. Kilińskiego zobacz na mapie Gdańska i Nad Stawem zobacz na mapie Gdańska, a rewitalizację przeszła ul. Wajdeloty zobacz na mapie Gdańska. Dwie pierwsze stanowić będą główne drogi dojazdowe do centrum handlowego.

To właśnie nowe centrum handlowe, które wyrosło pomiędzy torami kolejowymi i ul. Kilińskiego, przyniosło największą zmianę w tej części Wrzeszcza. To otwierana w najbliższą sobotę Galeria Metropolia, w której na powierzchni handlowej wynoszącej 33,7 tys. m kw. powstało 118 lokali (13 jest na razie niewynajętych).Wśród głównych najemców wymienić należy m.in. Media Expert, Pumę, Sports Direct, Monnari, KiK, Pepco, Stokki oraz Super Brands. Co ciekawe w Metropolii znajdą się tylko trzy takie same marki, jak w sąsiedniej Galerii Bałtyckiej - Apart, Burger King i Pizza Hut.

- Zdawaliśmy sobie sprawę w jakim otoczeniu rynkowym powstaje nasz obiekt, dlatego postawiliśmy sobie dwa cele, żeby przyciągnął klientów niskimi cenami i ofertą rozrywkową - mówi Michał Rułka, menadżer projektu. - Można powiedzieć, że udało się nam stworzyć outlet wysokich marek. Obecnie wynajęte jest 86 proc. powierzchni, a do końca roku będzie całość.
Jeśli chodzi o część gastronomiczną, to wybierać będzie można między ofertą takich lokali, jak Pizza Hut, Burger King, Subway, Smak Na Tak, Grand Kebab, Pierogarnia, Mąka i Kawa oraz Town Cafe.

Tym, co ma wyróżniać Metropolię na tle innych obiektów tego typu, jest zgrupowanie w jednym miejscu firm z branży wyposażenia wnętrz m.in. Natzke, 6Plus, Vinotii, Verso, Resto, Vox, Mania Spania, Hest i Fama. Zajmą one łączną powierzchnię ok. 8 tys. m kw.

Dodatkowo w obiekcie działać będzie centrum fitness, szkoła tańca oraz plac zabaw dla dzieci o powierzchni aż 1 tys. m kw. Klienci będą mogli także pójść na seans do kina Helios, wybierając jedną z siedmiu sal.

W ramach weekendowego otwarcia Galerii Metropolia, przez dwa dni odbywać będą się koncerty i pokazy, m.in. Margaret i Natalii Szroeder. Zobacz pełną listę artystów i atrakcji, które czekają na gości w sobotę i niedzielę.

Do centrum handlowego można dojechać SKM-ką. Żeby ułatwić klientom dojście inwestor - Przedsiębiorstwo Budowlane Górski - postanowił wybudować fragment peronu (krawędź) po stronie nowego obiektu zobacz na mapie Gdańska

To oznacza, że w składach SKM jadących w kierunku Gdyni drzwi będą otwierały się po obu stronach. Będzie to sytuacja niespotykana na żadnym innym przystanku w Trójmieście

- Do czasu wyposażenia wszystkich pociągów SKM w system bezpiecznego hamowania, co ma się stać w ciągu trzech lat, nad bezpiecznym wsiadaniem i wysiadaniem pasażerów czuwać będą przeszkoleni pracownicy kolei - wyjaśnia Jan Szczygielski, pełnomocnik inwestora Galerii Metropolia.

Dla tych, którzy zdecydują się przyjechać autem, przygotowano w budynku 720 miejsc parkingowych. Zlokalizowane będą na dwóch najwyższych kondygnacjach oraz na poziomie gruntu. Dodatkowe 400 miejsc parkingowych powstało na naziemnym parkingu, przy ul. Kościuszki.

Otwarcie centrum handlowego nastąpi w sobotę o godz. 11. Od tego momentu Galeria Metropolia stanie się konkurencją dla działających od lat we Wrzeszczu Galerii Bałtyckiej zobacz na mapie Gdańska i Manhattanu zobacz na mapie Gdańska.

Galeria Metropolia czeka na klientów

Opinie (468) ponad 10 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.