Fakty i opinie

Pracujesz w Letnicy? Euro może ci zmienić grafik w pracy

Najnowszy artukuł na ten temat Jak zostałem 'niewolnikiem' UEFA
Przedsiębiorcy z Letnicy obawiają się, że kontrahenci będą ich omijać podczas mistrzostw. Nikt przecież nie będzie chciał stać w korku z i do Letnicy.
Przedsiębiorcy z Letnicy obawiają się, że kontrahenci będą ich omijać podczas mistrzostw. Nikt przecież nie będzie chciał stać w korku z i do Letnicy. fot. czytelnik Trojmiasto.pl

Są różne strategie na czas Euro 2012. Jedni biorą urlopy, by jak najlepiej chłonąć atmosferę mistrzostw, inni biorą nadgodziny, by z turniejem mieć jak najmniej wspólnego. Okazuje się, że cztery mecze na stadionie w Letnicy wymuszą reorganizację pracy w wielu firmach z dzielnicy.Utrudnienia związane z meczami podczas mistrzostw.
Utrudnienia związane z meczami podczas mistrzostw. mat. prasowe
Dla kibiców piłkarskich Euro 2012 to święto futbolu, dla branży turystycznej okazja do zarobku, dla ekonomistów pretekst do narzekania, że trwonimy pieniądze na igrzyska. A dla szefów powód do obaw, czy turniej nie zdezorganizuje pracy ich firm. I to wcale nie dlatego, że rozkojarzeni pracownicy będą gorzej wykonywać swoje obowiązki. Powód jest znacznie bardziej konkretny.

Ze względów na bezpieczeństwo i płynność ruchu, w dniach meczów część ulicy wokół stadionu będzie zamknięta. W dni powszednie (14, 18, 22 czerwca), po porannym szczycie drogowym, zamknięty dla ruchu zostanie obszar w granicach ulic: Marynarki Polskiej zobacz na mapie Gdańska, Reja zobacz na mapie Gdańska, Uczniowskiej zobacz na mapie GdańskaKochanowskiego zobacz na mapie Gdańska. Natomiast trzy godziny przed spotkaniem dodatkowo zamknięta ma być ulica: Jana z Kolna zobacz na mapie Gdańska, Marynarki Polskiej, Uczniowska (w stronę Zaspy) zobacz na mapie Gdańska, Kochanowskiego i Kościuszki zobacz na mapie Gdańska.

Przypomnijmy, że na PGE Arenie spotkania zaplanowane są na niedzielę 10 czerwca o godzinie 18 oraz czwartek 14 i poniedziałek 18 czerwca o 20:45. Ponadto w piątek 22 czerwca o godz. 20:45 odbędzie się jeszcze pojedynek ćwierćfinałowy .

Dla kogo utrudnienia podczas Euro 2012 będą najbardziej dotkliwe?

dla pracowników firm, nie będą mogli sprawnie wrócić do domu 32%
dla firm, możliwe, że stracą część klientów 8%
dla mieszkańców, nie będą mogli swobodnie się przemieszczać 60%
zakończona Łącznie głosów: 488
Sprawdziliśmy, jak radzą sobie z tymi utrudnieniami firmy i instytucje rezydujące w Letnicy.

Zaczęliśmy od hurtowni El Tucher, która przy ul. Narwickiej 1 zobacz na mapie Gdańska oferuje przewody i osprzęt elektroinstalacyjny . Tu plany na Euro nie są jeszcze doprecyzowane. - Wciąż zastanawiamy się, jak pracować podczas mistrzostw. Jeśli drogi będą zamknięte, nikt do nas nie dotrze po towar. Nie wiem, czy jest sens, byśmy w te dni pracowali - mówi Przemysław Brzozowski, współwłaściciel El Tucher.

Z kolei szefowie firmy Holservice przy ul. Narwickiej 10 zobacz na mapie Gdańska liczą, że Euro 2012 nie przeszkodzi im w pracy. Mogą nawet pomóc w organizacji imprezy, bo firma specjalizuje się w usuwaniu pojazdów z ulic.

- Nie zamierzamy zmieniać grafików, choć chętnie zamknęlibyśmy firmę i udali się na urlop. Możliwe, że będziemy pomagać drogowcom i policji udrażniać dojazd do PGE Areny w czasie Euro - mówi Maciej Drapella, szef Holservice.

A jak sobie z utrudnieniami podczas Euro 2012 poradzi firma, zatrudniająca największą liczbę pracowników i do tego odpowiadająca za dostawy prądu w mieście - Energa-Operator z siedzibą przy ul. Marynarki Polskiej 130 zobacz na mapie Gdańska?

- Wszyscy pracownicy pełniący nadzór na funkcjonowaniem sieci będą pełnić normalne dyżury. Trwają też uzgodnienia z ZDiZ w zakresie uzyskania odpowiedniej liczby identyfikatorów uprawniających do poruszania się w strefach ograniczonego lub wyłączonego ruchu. W naszej ocenie musimy mieć przynajmniej 10 takich przepustek, to niezbędne minimum - przekonuje Alina Geniusz-Siuchnińska, rzecznik prasowy.

(Aktualizacja, godz. 12.10 Tomasz Wawrzonek, ZDiZ Gdańsk: - Nie ma mowy o żadnych negocjacjach. Nie zrobimy żadnych wyjątków dla nikogo. Firmy dbające o sieci dostaną od nas wyłącznie po trzy identyfikatory oraz po identyfikatorze dla lotnych brygad, które zostaną umieszczone w strefach zamkniętych ulic.)

Z kolei zarząd dużej firmy budowlanej z siedzibą przy ul. Marynarki Polskiej wydał okólnik do regulaminu pracy. Podczas dni meczowych praca będzie zaczynać się nie o godz. 7 jak zazwyczaj, lecz godzinę wcześniej. Pozwoli to ukończyć pracę zanim jeszcze służby zamkną teren wokół stadionu.

- Było o to sporo kłótni, bo liczyliśmy raczej, że nieco nam skrócą pracę w te dni, ale zarząd postanowił inaczej - mówi nasz czytelnik, pan Paweł, który poinformował portal o nowince w swojej firmie.

W Letnicy przy ul. Żaglowej 2zobacz na mapie Gdańska siedzibę ma także trzeci Urząd Skarbowy. Tam podczas mistrzostw sprawy będą toczyć się zwykłym trybem.

- Nie planujemy zmian w funkcjonowaniu urzędu. Godziny spotkań na stadionie zostały wyznaczone w dni powszednie na tyle późno, że w żaden sposób nie kolidują z godzinami pracy naszej placówki. Pracownicy jednak w dniu spotkań piłkarskich powinni do urzędu przyjechać komunikacją miejską, by później nie mieć problemów z wydostaniem się z Letnicy - mówi naczelnik urzędu, Tomasz Rzewuski.

Wszyscy pracodawcy przekonują, że ich pracownicy nie planują urlopowego exodusu z powodu utrudnień w ruchu podczas Euro 2012. Podkreślają jednak, że woleliby, by utrudnienia wprowadzone na czas turnieju nie powtórzyły się w przyszłości z okazji innych imprez masowych organizowanych na stadionie.

Opinie (179) 7 zablokowanych

 • Dla moich 12 tyś miiesiecznie to pójdę! (12)

  Żal mi tych co muszą iść do roboty za grosze.

  • 18 98

  • lekarz kazał

   przytakiwać :)

   • 41 1

  • (2)

   Zapomniałeś dopisać 12 tys. groszy

   • 18 1

   • 12 GROSZY (1)

    12 groszy

    • 5 0

    • Tylko nie płacz proszę...

     • 4 0

  • Zapomniałeś podpisać (1)

   prezes i dać przecinek po 1.

   • 9 1

   • Dobre :D

    • 1 1

  • baran (1)

   taki baran jak ty nigdzie nie zarobi 12 tys miesięcznie

   • 2 0

   • nie obrażaj baranów to mądre zwierzaki :]

    • 5 0

  • 12 tyś chyba jak kredyt weźmiesz lub komuś samochód poppierdzielisz to masz (1)

   • 3 0

   • zabawne

    rozumiem ze na tym forum nie mozna chwalic sie zarobkami?
    moze kols zarabia tyle moze nie
    tego pewny nie jestem ale za to pewnym mozna byc ze zaraz pojaiw sie klilku zakompleksionych biedakow ktore musza go koniecnzie na ziemie sprowadzic
    bo jak to on sie cieszy z zycia kiedy ja nie moge bo jestem zgorzknialy?
    prawidzyobraz polaka katolika nigdy nie przepusci sasiadowi jesli ten bedize mial lepiej

    • 3 4

  • tys a nie tyś (tysiąc)

   ale nie dlatego mi ciebie żal bo zrobiłeś błąd

   • 1 0

  • a ja zarabiam dużo mniej!

   podziel sie ze mną , nie bądź cham, podaj emaila lub telefon to zadzwonię ...

   • 1 0

 • Euro 2012 to marnowanie środków i wysiłku (34)

  Euro 2012 to marnowanie środków i wysiłku. Dróg i kolei i tak jeszcze nie ma; totalna dezorganizacja życia prywatnego i lokalnych firm; pieniądze wyrzucone na budowę stadionów i inne wielkie inwestycje jednorazowego użytku, które po Euro 2012 i tak będą stały bezużyteczne (z kosztownym utrzymaniem) ....... a na koniec może będzie bojkot. Po co nam to ? Myślę, że pewne grupy interesu po prostu na tym zarobią.....

  • 129 32

  • dokładnie (1)

   po co się cokolwiek dzieje w tym kraju? Niech nie będzie niczego i nigdy!

   • 21 8

   • przestań już powtarzać za tą swoją g-wnianą

    • 0 2

  • (24)

   wy to zawsze narzekacie zawsze Wam źle ale 5 lat temu jak nas wybrali to az sie zyc zachciało....Euro to jedyna okazja zeby Swiat sie dowiedział ze taki kraj jak Polska istnieje na mapie to okazja zeby nas wypromować pokazać piękne widoki zabytki zeby do nas nieraz jeszcze przyjechali......wiele sie zmieniło i nie mowcie ze nie! zarobią tez hotelarze sklepikarze i zwykli ludzie wynajmujacy mieszkania jak mamy cos zrobić wspolnego dla promocji kraju to najlepiej zniszczyć zepsuć i bojkotowac mrudzić mozna po Euro ale skoro sie podjęlismy wspolnie organizacji tego turnieju to go wykorzystajmy i stanmy nawysokosci zadania a nie wszystko xźle

   • 17 13

   • ale skoro sie podjęlismy wspolnie (11)

    - ale skoro sie podjęlismy wspolnie - jacy my?

    - Euro to jedyna okazja zeby Swiat sie dowiedział ze taki kraj jak Polska - nie no, poważnie tak myślisz?

    - zarobią tez hotelarze sklepikarze i zwykli ludzie wynajmujacy mieszkania - ceny dosłownie wszystkiego w sklepach pojdą w góre i dam sobie reke obciąć, że jak nawet po tym bajzlu spadną, to na pewno nie do poziomu sprzed euro.

    - nieprzygotowana infrastruktura drogowa - i nie pisze o autostradach a o ulicach 3miasta.

    - koszty utrzymania stadionu po euro

    taaa, euro to sam miód

    • 12 11

    • współczuje Ci malkontencie zero radosci zycia w Tobie a to prowadzi do frustracji i chorób i o co Ci chodzi z tym Giertychem to niby taka złośliwość miała być czy co?:) 1) my - czyli POLACY 2) poważnie bo wiem jacy sa europejczycy kompletnie nic nie wiedzą o Polsce dla nich u nas panują arktyczne mrozy i nic ciekawego nie ma...teraz jest niepowtarzalna okazja to zmienić zresztą nawet po katastrofie smolenskiej wzrosło zainsteresowanie naszym krajem i wzrosła turystyka bo ludzie zza granicy sie dziwili ze w Polsce jest tak ładnie paradoklasnie przez te tragedie przez kilka dni ogladali widoczki z Warszawy i Krakowa, a tam zabytki ładna pogoda i to ich zauroczyło tylko ze to było nieplanowane a teraz mozemy sie pokazać i świadomie zareklamować, najwazniejsze mecze ale to co bedą oglądać między meczami i jaki sygnał o nas dostaną też wazne....to zrób zapasy zywieniowe wczesniej! albo wpadnij na grilla ostatecznie podziele sie kiełbaską jak bedziesz głody...i nie mowię ze sam miód ale na pewno okazja dla nas i nie sam smród!

     • 7 10

    • Koko koko euro spoko 3 mecze i starczy tej błazenady w wykonaniu narodowej reprezentacji (3)

     • 4 4

     • (2)

      no i bedziecie mieli kolejny temat do narzekań:)

      • 2 3

      • (1)

       będę się cieszył że odpadli :)

       • 1 1

       • no widzisz więc choc trochę radości będziesz miał z Euro....

        • 2 1

    • Do tego powyżej i reszty twardogłowych, którzy nie potrafią zajrzeć dalej niż róg swojej ulicy... (5)

     ...Gdyby nie Euro, to byśmy byli mniej więcej w połowie stawki krajów z recesją, czyli jakieś pewnie -2% PKB, a w 2009 myślę że około -6% PKB by wypadło. A to oznaczałoby, że zgasiliby ci latarnie przed twoim domem, cofnęliby wszystkie planowane, większe inwestycje, poważne drogi, jak 7, 1, 2, Trasa Sucharskiego, Południowa Obwodnica Gdańska, Łostowicka, Trasa Zielona, Słowackiego, Wiadukt nad Grunwaldzką. Plany rozpoczęcia budów trzeba by przesunąć o kolejne 5-10 lat. Nie wybudowano by pięknego stadionu, całkiem ładnego i dużego terminala na lotnisku i wiele wiele innych inwestycji, które prawdopodobnie kwestionujesz, tak jak budowa Muzeum Solidarności i II Wojny Światowej. Zasadniczo dystans pomiędzy "Europą" pozostałby na niezmienionym poziomie, albo by się zwiększył. Właśnie dzięki Euro i paradoksalnie kryzysowi (niesamowite szczęście Polski, że tuż przed kryzysem dostała prawo organizacji takiej imprezy) ten wspomniany wcześniej dystans zmniejszył się o kilkanaście lat do rozwiniętych gospodarek Europy. Tak, conajmniej kilkanaście lat. Polacy zostali zdeterminowani do działania, do budowania, dużą rolę odgrywają pieniądze z UE, jak nie kluczową, ale to Euro 2012 spowodowało, że wzięliśmy się do roboty, bo takiej imprezy nie można zawalić po prostu. A że wielu dróg nie udało się ukończyć? To tym lepiej, bo jak widać kryzys cały czas pokazuje swoją siłę, a pieniądze na niedokończone inwestycje dalej są i trzeba będzie je wykorzystać w przyszłych latach. Może po raz kolejny los do nas się uśmiechnie i jak będziemy kończyć inwestycje zaplanowane na EURO 2012, około 2014-15 roku, kryzys minie i zacznie się hossa? Nie mniej wystarczy spojrzeć na prostą, dostępną dla każdego statystykę: Polska kontra inne kraje Europy. A oto przykład wzrostu gospodarek niektórych europejskich od 2008 roku

     Polska: +15,8%
     Francja: +3,8%
     Niemcy: +2,9%
     Wielka Brytania: +0,6%
     Węgry: -3,2%
     Hiszpania: -4,0%

     I organizacja EURO 2012 odegrała tu znaczącą rolę. Nasze prawie 16% do niecałych 4% Francji i 3% Niemiec!!! Rozumiesz te wyniki? Podczas ogromnego światowego kryzysu zrobiliśmy największy cywilizacyjny skok w historii (nie licząc okresu międzywojennego). Nie rozumiem jak można tak narzekać na wszystko. Nawet drogi w Trójmieście są coraz lepsze, szczególnie zmiany widać w Gdańsku. I wszystkie te procenty przekładają się na gigantyczne pieniądze i na to, że faktycznie, naprawdę gonimy Europę!!!

     • 1 9

     • Po drodze zarąbali jeszcze FRD, OFE, VAT oraz deal na Euro. Skutki zabawy tych tępaków, jawią się dla nas wszystkich tragiczne.

      • 4 1

     • to i rzecznik rząu czyta trojmiasto.pl?! (1)

      i do tego na forum się udziela?!

      • 3 1

      • Hmm Graś? Nie nie, to nie ja.

       Wiem, że nie jest różowo i inwestycje na Euro, szczególnie infrastrukturalne (drogi, koleje) to jedna wielka klapa. Ale realnie na to patrząc, to może być zbawienne dla Polski. Bo jeśli udałoby się wszystko zbudować do czerwca 2012. To potem miałbyś recesję, która z podwójną siłą uderzyłaby we wszystkie niemal gałęzie gospodarki, to mam na myśli. Bo kryzys światowy może się kończy, a może przybiera dopiero na sile. Najbliższe 2 lata pokażą co się stanie z południowcami (Grecja, Włochy, Hiszpania). Jak się nie uporają z problemami (Grecja wg mnie jest już nie do odratowania i musi upaść, żeby zacząć od nowa) to cała Europa pogrąży się w recesji na długie lata i za pół wieku azjaci będą czytać w swojej prasie "Tygrys" światowej gospodarki - Europa, rozwija się coraz szybciej i jeśli utrzyma taki poziom to za dwa wieki dogoni gospodarkę Chin, Japonii, Korei Południowej ... oby nie Korei Północnej. Ale ja jestem optymistą co do Polski. I fantastycznie się stało, że nie zdążyliśmy wejść do strefy Euro. Do rzecznika rządu mi daleko. Uważam, że PO to najrozsądniejszy wybór, ale wnerwia mnie to, że tak się boją i dygocą przed opinią publiczną. Niech przeprowadzają ostre reformy, w następnych wyborach przegrają, ale po przerwie znowu wrócą, bo społeczeństwo znów uzna, że jednak oni byli najlepsi... co nie znaczy że dobrzy ogólnie.

       • 1 1

     • Ty się ziomuś urwałeś z ministerstwa propagandy???? (1)

      • 1 2

      • Z ministerstwa zdrowego rozsądku.

       :)

       • 1 1

   • na mistrzostwach europy nikt nie zarobi (2)

    niemcy , austria i szwajcaria tez dokładali

    • 3 1

    • Niemcy zarobili

     • 1 1

    • Jak się buduje stadion w polu...

     ...a potem się go rozbiera, to się dokłada. Jakby w Polsce mecze miały się odbywać we Wronkach, Łęcznej, Iławie no i niech będzie Warszawie, to na 90% też byśmy stracili. Ale zyskaliśmy gigantyczne pieniądze na wszystko inne. Euro i tak już się zwróciło, przez te wszystkie inwestycje dookoła.

     • 1 4

   • ja niczego z tobą sie nie podejmowałem! (3)

    • 2 2

    • (2)

     ojej tylko się nie popłacz! jak się nie podejmowałeś to siedź cicho a nie marudzisz o to chodzi ze sie nie podejmowałeś bo lepiej nic nie robić i miec na wszystko wylane. szkoda ze niektórzy są zawsze na NIE i zawsze nic tylko narzekać i psuć.

     • 2 2

     • co to za rozumowanie...? (1)

      ja tez się niczego nie podejmowałem, nikt ze mną tego nie uzgadniał, nie pytał o zdanie. ale ta impreza nie jest opłacana z kasy rządu czy kibiców tylko z podatków, wiec jak najbardziej my niepodejmujący się niczego w temacie euro mamy prawo wygłaszać nasze opinie - w końcu chodzi tez o nasze pieniądze.

      • 0 1

      • nikt sie ciebie nie pytał bo jakby tak ciebie pytac to nic by sie nie działo bo wg ciebie lepiej leżeć i narzekać tak łatwiej i wygodniej co nie? teraz zostały3 tygodnie do imprezy na ktorą czekamy 5 lat a wy nagle sie obudziliście i wylewacie jad to trzeba było 5 lat temu protestowac ze nie chccecieEuro, stadionów, nowych inwestyscji NIC NIE CHCECIE nie chcecie turystow wtedy był na to czas a nie gdy goście w drodze co za ludzie........

       • 0 0

   • .. jesli tusk by zrobił drogi, dworce, lotniska a nie place kiboli za moje podatki!!!!! (4)

    . rozwój tak, kazdy chce, ...... jesli tusk by zrobił drogi, dworce, lotniska a nie place kiboli za moje podatki.. dlatego brzydzi mnie to Euro, bo dzis mam wszedzie korki i dziury i jutro znów beda korki i dziury i pojutrze tez, bo kasy nie bedzie na chleb!!!!!!! po euro zostana miliardowe długi!!!!
    Wszystkie ulice w Gdansku to jedna dziura, wstyd panie tusk, ze tak naród wykiwałeś!!!!!!!!

    • 3 2

    • Ale głupoty piszesz (2)

     ... A ten Tusk to co, bóg jakiś, czy jak? Stwórca? Sam się weź do roboty, z kolegami, koleżankami i buduj swoje otoczenie, dbaj o to co masz i jest wokół ciebie. Szanuj to co daje ci państwo. Nie niszcz przystanków, nie bazgraj po ścianach, nie wyprowadzaj psa, żeby się załatwił na trawniku, gdzie bawią się dzieci twoich sąsiadów, nie niszcz tapicerki w tramwaju, nie kradnij, nie oszukuj, nie proponuj policjantowi 100 zł w zamian za odstąpienie od mandatu, nie przekraczaj prędkości i nie wyprzedzaj na podwójnej ciągłej (5000 ofiar śmiertelnych i dużo więcej rannych kosztuje), naucz się być obywatelem swojego miejsca zamieszkania, porozmawiaj z sąsiadami żeby napisać do władz miasta o zrobienie chodnika, załatanie dziury w jezdni, umyj okna w swoim domu, pomaluj ładnie balkon, posadź kwiaty w doniczkach, podnieś papierek, który niewychowany nieobywatel rzucił na ziemię, przed twoim oknem. Nie wyrzucaj śmieci do lasu, bo to i tak ty za to zapłacisz, no może trochę mniej, bo w Gdańsku zrzucimy się na ciebie całą zgrają kilkuset tysięcy ludzi, ale nie rób tego więcej, może powiedz jakie widzisz rozwiązania problemu, jeżeli ludziom się spodobają to cię wybiorą do rady miasta albo i nawet na prezydenta miasta. Zacznij coś robić, jeśli nie odpowiada ci obecny stan rzeczy, weź się w garść, zarzyj trochę sportu (to produkuje endorfiny, które dają poczucie radości), odwiedź miejsca, które sprawiają, że się uśmiechniesz i odwiedzaj je regularnie, na pewno masz takie, bo każdy ma...

     • 1 4

     • Columbus - zrób jedno, nie głosuj bo tacy pozytywni idioci jak ty wybieraja nam później takiego cioła jak premier i prezdyent (1)

      a po parlemencie krąży takie kmioty polityczne jak Palikot

      • 5 1

      • To mam dobrą wiadomość.

       Nie głosowałem w ostatnich wyborach parlamentarnych i w przyszłych prezydenckich też nie będę ;) Sami sobie wybierajcie klasę rządzącą. Poza tym to do Tuska mam szacunek, do ŚP Kaczyńskiego też. Żyjący Kaczyński to dla mnie idiota, Komorowski ... hmmm infantylny? Głupiutki? Beznadziejny jako prezydent? Tak, tak właśnie uważam. Ale mój szacunek do Tuska nie przejawia się w poparciu dla tego co robi jego świta. Niektóre rzeczy są dobre, niektóre nie. A najbardziej mnie razi zaniechanie...i to po kolei SLD, PIS, PO... Sam Palikot to dość inteligentny człowiek, ale jego partia nie różni się niczym od byłej Samoobrony, czy LPRu, banda przygłupów. Czy z lekkim sercem mógłbym oddać głos na kogoś w tej chwili? Nie. Ni lubię mieć ciężkiego serca, więc odpuszczam i czekam na rozwój.

       • 2 2

    • acha sami politycy tutaj widzę........to wy politycy jestescie naszą największą udręką i złem najgorszym bo wszystko ale to wszystko potraficie zepsuć......i ciagle tylko wojenki PIS PO i tak naokragło a taka prawda ze jesteście sobie potrzebni jak powietrze i bez siebie byście zyc nie umieli bo na kogo byście winę za niepowodzenia zwalali.......idźcie w cholere i sie nawet pozabijajcie ale już PO EURO A NIE PRZED!!!!!! dajcie ludziom dwa tyg spokoju skoro nic razem nie potraficie zrobić i sie razem cieszyć na Euro to innym tego nie psujcie. do widzenia.

     • 0 0

  • jaka dezorganizacja?

   mieszkańcy wjadą do dzielnicy a pracownicy firm wyjadą...

   • 5 4

  • Euro w Polsce tak ale nie w 2012 ale w 2016 lub 2020 (4)

   Bo teraz za mało czasu na przygotowania jak dla Polski. 5 lat i oprócz stadionów (też otwierane na ostatni gwizdek i z problemami) nie mamy nic drogi brak, kolej syf i drogo, lotniska - mało i słabo skomunikowane. hotele drogie i jak na tą cenę słaby standard, polityka hmm ... nie powinna się mieszać do sportu a u nas?? A o korupcji w Polskiej nie tylko piłce nie wspomnę. Tylko kasa to się liczy i każdy to ćwiczy.

   • 5 4

   • (3)

    bo w takiej Portugalii wszystko było wspaniałe ...dla kibiców tak naprawdę najwazniejsze będą mecze i dobra przyjazna atmosfera nawet jak nie będzie idealnej drogi ale ludzie pomocni i serdeczni a tacy bedą bo tacy jesteśmy to kibice będą zadowoleni dróg wszystkich moze nie ma ale też nie jest tak źle jednak coś tam się posunęło do przodu przez te 5 lat a gdyby nie ta impreza to juz w ogóle od dawna byśmy byli w ciemnej d...

    • 5 2

    • jak by nie zaczynali rozkopywać Polski to bym się z Tobą zgodził

     A tak to jeździć się będzie po placu budowy i na pytanie kto jest odpowiedzialny jak na tej drodze przez plac budowy zdarzy się wypadek nikt teraz nie potrafi odpowiedzieć, a znając życie będzie winny kierowca (bo tak najłatwiej). A poza tym żyjemy w Polsce a nie w Portugalii Hiszpanii czy Austrii. Bo Austriacy to w ogóle nie budowali dróg (UEFA zażądało tego), tylko od razu powiedzieli że droga ze stadionu na lotnisko nie potrzebna im dwu pasmowa, a na trzy mecze nie będą budować. A u nas brak kasy ale budujmy!!!!! no i na euro mamy co mamy Słowackiego - każdy widzi jaką. I co z tego że liczą się mecze i atmosfera skoro utkniesz w korku i nie zdążysz na ten mecz. Zobacz co się dzieje w sezonie na siódemce, korek od Gdańska do Elbląga a z Nowego dworu do Elbląga to już w ogóle porażka.

     • 1 2

    • i porównaj że tak powiem bliźniacze imprezy igrzyska w Londynie i Euro koko spoko (1)

     Tam przygotowania zakończone już dawno a u nas nadal trwają i będą trwały do 7 -8 czerwca.

     • 1 2

     • W Londynie...

      ...dalej praca wre ;), może nie w zasadniczej części, czyli na Stratford (choć i tam wioska olimpijska jeszcze jest wykańczana wewnątrz), ale w całym mieście jeszcze wiele dróg remontują etc. I na olimpiadę też będą w remoncie niektóre, między innymi jeden z najważniejszych wiaduktów na A4 z centrum na lotnisko Heathrow, przez teraz są duże korki, a jakie będą podczas olimpiady? Ho ho ho ;)

      • 1 1

  • Mówiąc krótko mistrzostwa Europy w piłce nożnej, pompatycznie nazywane świętem sportu, to lipa. Chodzi o wielki biznes, dla korporacji sportowych. Spodziewany czysty zysk UEFA to 116 milionów euro, a dochody 2,3 miliarda euro.

   Ukraina zaś poniesie straty ok. 6-8 mld dolarów.

   Czy i ile zarobi lub straci Polska nie wiadomo, bo prognozy są sprzeczne.

   • 6 1

 • Zgadzam się z opinią wyżej (1)

  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • 46 16

  • i tyle

   przyjeżdżają kolesie z UEFA i mi kurde będą kazać lub nie co mam robić i gdzie się nie mogę poruszać...chore, i tyle

   • 4 0

 • EURO (1)

  Z tym Euro tojuż przegięcie , policja , staraż pożarna , szpitale i ta cała propaganda -paranoja.

  • 69 7

  • .. i limitow tusek im nie wyznaczył

   .. i limitow tusek im nie wyznaczył

   • 0 0

 • a co z Słowackiego? (7)

  czy Słowackiego tez bedzie zamknieta?

  • 54 1

  • (3)

   tak od 9.00

   • 2 0

   • (2)

    Szkoda że nie od 8:00, mecze wieczorem, a zamykanie tak ważnej ulicy już rano.
    zamkneli by o 14-15 i by było OK, lub Policjanci mogliby sterować ruchem od rana na skrzyżowaniach.

    • 7 1

    • Niech już zamkną najlepiej (1)

     Zróbmy EURO i zamknijmy się na cały świat nie wpuszczajmy nikogo na nasze drogi bo i po co są budowane tylko dla vipów

     • 2 1

     • może zamknąć tydzień wcześniej żeby zdążyli posprzątać i pasy wymalować?

      • 4 0

  • Będzie zamknięta - jest drogą dla VIP z UEFA

   Drogą dla kibiców z lotniska jest wyznaczona trasa W-Z.
   Wzdłuż ul. Słowackiego zabrania się otwierać okna z przylegających budynkach,
   a na dachach będą stali snajperzy Bundeswehry.

   • 10 4

  • Oficjalnie ma być zamknięta jedna nitka tylko, że zapomnieli o wąskim gardle przed skrzyżowaniem z grunwaldzką więc w praktyce cała będzie raczej zablokowana od 12.00. Jak ktoś się pomyli to zamkną wcześniej!

   • 1 0

  • i tak jest nie skończona

   zamykają o 9:00 bo wstyd pokazać że Barany odwaliły fuszere!!! świetna strategia !!!
   może autostrady też należy zamknąć ?

   • 1 0

 • euro-gniot 2012

  a całą kasę zgarnie UEFA !!!!

  • 78 6

 • Do d*p... z tym euro (5)

  O przyjezdnych to pomyśleli ale o mieszkańcach NIE !!!

  • 93 9

  • (4)

   bo ty jesteś GOSPODARZEM i też pomyśl o gosciach ktorzy do ciebie przyjadą

   • 2 10

   • Nikogo nie zapraszałem, nikt mnie nie pytał o zdanie (3)

    i nie chcę żeby ktokolwiek przyjeżdżał. Euro to tylko koszty,
    utrudnienia dla mieszkańców i zarobek dla UEFA. Jedno wielkie guano

    • 8 1

    • guano to ty

     robic tkaa impreze nie moze kazdy a nie kazdy chce aby jego miasto bylo zwykla prowincjonalna wioska w domu zonie tez tak marudzisz? czy tylko anonimowo na forum swoja żółć wylewasz

     • 1 2

    • ale ty jesteś burak!!! zakop sie w mysiej dziurze zabij dechami i nie wychodź!! albo jedź na bezludną wyspę, a jak masz innych to w d...pie to nie dziw sie ze inni tez Cie tam mają

     • 1 0

    • JA a moze raz ci przyszło do pustej makówski zeby tak pomyśleć MY nie tylko o sobie i własnych czterech literach to ze TY nie zapraszales nie znaczy ze masz prawo innym ktorzy sie cieszą na przyjazd gości zatruwać atmosfere nigdzie nie byłeś nic nie widziałeś siedzisz tylko i jeczysz więc takich jak ty nawet nie warto pytac o zdanie bo nic ciekawego nie masz do powiedzenia

     • 1 1

 • kokokoko euro spoko (1)

  kij wam w oko i takie tam

  • 59 2

  • he he he he dobre toto

   • 3 0

 • Zakorkowany Gdańsk (5)

  Infrastruktura drogowa na Euro 2012 nie jest gotowa.

  Ale to problem jeden z wielu - mamy igrzyska, a gdzie jest chleb?

  • 62 13

  • Ale są wyświetlacze nowe w tramwajach i na przystankach...

   Ty wiesz, jakie teraz możliwości mają ci, co je obsługują!

   • 6 1

  • Jak to nie gotowa a nowy wystój bramy Stoczni to co?

   pan prez. żyły wypruwa a to ciągle wiecznie niezadowoleni

   • 12 4

  • ?? (1)

   jaki ku*** chleb?? co ma euro do chleba pisowcu?

   • 1 3

   • euro do chleba ma to popaprancu,ze 85 %wszelkich zyskow idzie do uefa ktora zwolniona jest z vatu....

    • 1 1

  • drogi dla mieszkańców i ludzi pracujących zamkną

   żeby prezesi i premierzy mogli przejechać pustą ulicą z całym konwojem! niby wybrańcom mają dawać identyfikatory, ale małym druczkiem już napisali, że i tak o tym, czy kogoś przepuścić ostatecznie zadecyduje ZDiZ i jego interpretacja "aktualnej sytuacji na drogach". A firmy niech najlepiej się pozamykają, stracą klientów i pieniądze i morda w kubeł, szlachta ma się wybawić

   • 2 1

 • (4)

  Ludzie,czy nie widzicie,że to jest wysoce nie moralne? Bez przerwy słyszę o niewyobrażalnych luksusach i super żarciu dla bezmózgich kolesiów biegających za piłką.Skandal.

  • 62 7

  • (2)

   Jesli zarabiasz wiecej niz oni to spoko,mozesz tak pisać,
   jeśli nie to sam jesteś bezmózgim kolesiem

   • 6 5

   • jeśli zarabiasz więcej to spoko (1)

    pewnie sprzedajesz koko

    • 3 2

    • ty robisz koko pod siebie

     • 1 2

  • jaki skandal

   zamiast uczyć się matematyki albo pić piwo pod blokiem trzeba było nuczyć się dobrze kopac piłke, kazdy jest kowalem swego losu, a ze niczego się w zyciu nie nauczyłes i teraz wegetujesz z miesiąca na miesiąc narzekajac ze inni mają lepiej to twój problem

   • 2 3

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.