• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Prawie 250 dzieci dzięki programowi dofinansowania do in vitro w Gdańsku

17 maja 2021 (artykuł sprzed 3 lat) 
Program od początku cieszy się zainteresowaniem par, które starają się o dziecko. Program od początku cieszy się zainteresowaniem par, które starają się o dziecko.

Niemal 250 dzieci urodziło się dzięki programowi dofinansowania do in vitro w ramach Miejskiego Programu Leczenia Niepłodności w Gdańsku. Program, który potrwa do 2025 roku, już od czterech lat realizuje klinka Invicta. Kto może skorzystać z dofinansowania do in vitro w Gdańsku? Pary, które w dniu kwalifikacji do programu zamieszkują na terenie Gdańska od przynajmniej roku i rozliczają się z podatku z Urzędem Skarbowym w Gdańsku. Wysokość dofinansowania przewidywana jest do 5 000 zł. Pacjenci mogą skorzystać z maksymalnie trzech zabiegów in vitro z dofinansowaniem.



Program od początku cieszy się zainteresowaniem par, które starają się o dziecko. Według danych za ostatnie lata, w Klinikach Invicta nawet 9 na 10 par osiąga swój cel. Statystyki dotyczą wszystkich par, które konsultują się w Klinikach Invicta i kontynuują leczenie niezależnie od stosowanych metod. Dopłaty do in vitro otwierają możliwość leczenia i drogę do szczęścia wielu parom, które bez dofinansowania nie mogłyby pozwolić sobie na in vitro.

- Cieszy nas fakt, że od 2017 roku jesteśmy głównym realizatorem programu i możemy pomóc kolejnym parom. Mamy ponad 20-letnie doświadczenie w leczeniu niepłodności. Pary, które zmagają się z niepłodnością i spełniają warunki dofinansowania, mogą się zgłosić do naszej kliniki, a my pomożemy dopełnić wszelkich formalności. Obecnie ponad 50 par biorących udział w programie oczekuje na rozwiązanie ciąży. W pierwszym kwartale 2021 roku urodziło się 20 dzieci, a od początku trwania programu mieliśmy 30 ciąży mnogich - mówi Agnieszka Staniszewska, rzecznik prasowy, kierownik ds. Komunikacji i PR, INVICTA.

Kwalifikacja i przygotowanie do programu in vitro



Do udziału w programie mogą zgłosić się niepłodne pary, które w dniu kwalifikacji do programu mieszkają w Gdańsku przynajmniej od roku i tu rozliczają się z podatków z Urzędem Skarbowym. O dofinansowanie mogą ubiegać się pary, u których leczenie innymi metodami jest nieskuteczne i które zostaną zakwalifikowane do zabiegu in vitro, a wiek kobiety mieści się w przedziale 20-40 lat (warunkowo do 42 lat, w tym kobiety zmagające się z chorobą nowotworową).

Dodatkowo środki przeznaczane są także na zabezpieczenie płodności u kobiet od 18 roku życia, u których zdiagnozowano chorobę nowotworową, a ich leczenie wymaga zastosowania procedur gonadotoksycznych. Przed tym leczeniem, pacjentki mogą zdecydować się na pobranie i zamrożenie swoich komórek jajowych.

- Przygotowanie do projektu dofinansowania in vitro rozpoczyna się od konsultacji z lekarzem. Na wizytę można umówić się poprzez formularz na stronie www.klinikainvicta.pl lub telefonicznie: +48 (58) 58 58 800 - dodaje Agnieszka Staniszewska.
Przygotowanie do projektu dofinansowania in vitro rozpoczyna się od konsultacji z lekarzem. Przygotowanie do projektu dofinansowania in vitro rozpoczyna się od konsultacji z lekarzem.

Zakres dofinansowania programu



Procedura obejmuje wykonanie punkcji pęcherzyków jajowych oraz znieczulenie ogólne podczas punkcji. Dofinansowanie in vitro z programu obejmuje również pozaustrojowe zapłodnienie i nadzór nad rozwojem zarodków in vitro, transfer zarodków do jamy macicy oraz zamrożenie zarodków z zachowanym potencjałem rozwojowym, a także dwie wizyty podczas ciąży.

- Pozostałe koszty, obejmujące m.in. badania laboratoryjne (kwalifikacyjne, hormonalne, infekcyjne, genetyczne, nasienia etc.), dodatkowe konsultacje specjalistyczne, nadzór nad stymulacją mnogiego jajeczkowania, koszty leków oraz transferów kriokonserwowanych zarodków - ponoszą pacjenci - dodaje Agnieszka Staniszewska.
INVICTA, poza realizacją programu w Gdańsku, realizuje obecnie programy jeszcze w 14 miejscach: Warszawie, Słupsku, Szczecinie, Chojnicach, Kołobrzegu, Tarnowie Podgórnym, Wrocławiu, Nowogardzie, Gminie Słupsk, Gminie Kobylnica oraz Gminie Świdnica, Gminie Kielce, w Świdnicy oraz w województwie warmińsko-mazurskim.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Miejsca

Opinie (152) ponad 50 zablokowanych

  • (2)

    Oczy mnie bolą kiedy czytam komentarze wszystkich anty in vitro. Dlaczego mamy płacić za zrobienie komuś dziecka? Czy na prawdę poczęcie dziecka odnosi się tylko do wartości pieniądza? Gdzie Wasze chrześcijańskie 10 przykazań? Wiem jak, to jest starać się i nie móc zostać rodzicem...Przykre jest, to że najczęściej w tej kwestii wypowiadają się ludzie, którzy bezproblemowo zostali rodzicami i mają zdrowe dzieci, nie żałujcie tego innym... Jeśli Wy mówicie o "opłacaniu zrobienia komuś dzieci", to dlaczego w takim razie ludzie, którzy nie mogą mieć mają płacić 500+ na Wasze dzieci? Gdzie tu logika Waszych wypowiedzi? Gratuluję Wszystkim rodzicom poczęcia dziecka z In Vitro!

    • 9 5

    • Moje (1)

      Dzieci są dorosłe, nikt mi 500+ nie dawał, a teraz ja płacę na cudze - to nie jest ok

      • 4 2

      • Mi również nikt nie dał, a invitro wykonaliśmy za swoje nikt nam grosza nie dał i nie było to łatwe jak rząd tylko zabiera.

        • 1 2

  • pomoc

    To jest pomoc!

    • 2 3

  • Proszę o statystykę ile dzieci się NIE urodziło (1)

    Bo nie wierzę byście w Invicta byli skuteczniejsi od średniej europejskiej. A zatem:

    Skoro więc urodziło się 250 dzieci, to na podstawie _statystyk_ można oszacować, że:
    * 250 dzieci zostało poddane aborcji ze względu na ciężkie uszkodzenia genetyczne
    * 250 dzieci zostało poronionych samoistnie
    * 500 dzieci nie przeżyło implantacji do macicy
    * 1000 dzieci zostało odrzucone podczas selekcji na szalce
    * 2500 dzieci leży do dziś w zamrażarce (komórki jajowe zapłodnione na zapas)

    • 0 3

    • Zgadza się, że skuteczność nie jest wielka.

      Ale nazywaj rzeczy po imieniu bo każdego w szkole uczyli, że jajko to nie ptak, ikra nie ryba, kijanka to nie żaba, a plemnik to nie człowiek.

      • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane