Fakty i opinie

Problem z ruchem na Siedlcach. Kierowcy łamią przepisy

artykuł czytelnika
Najnowszy artukuł na ten temat

Znaki poinformują kierowców o wysokości mandatu

Zobacz jak kierowcy łamią przepisy na skrzyżowaniu ulic Kartuskiej, Nowolipie i Łostowickiej.Kierowcy nie respektują znaków na skrzyżowaniu przy Młynie Emaus. Nasi czytelnicy winią za ten stan złą organizację ruchu.Jak oceniasz oznakowanie na drogowych budowach w Gdańsku?

bardzo dobrze, nie można tego zrobić lepiej 4%
poprawnie, wiele jest jeszcze do zrobienia 14%
miernie, szczególnie w nocy trudno się połapać, którą drogą jechać 38%
krytycznie, na budowach panuje bałagan 44%
zakończona Łącznie głosów: 793
Gdy jedziemy ul. Kartuską na gdańskich Siedlcach w stronę obwodnicy, na skrzyżowaniu z ul. Nowolipie zobacz na mapie Gdańska pojawiają się dwa pasy ruchu. Lewy umożliwia jazdę w kierunku ul. Łostowickiej, a prawy zapewnia jednocześnie przejazd prosto lub w prawo. Kierowcy nagminnie gubią się na tym skrzyżowaniu i z pasa lewego jadą na wprost, często nawet z włączonym kierunkowskazem do jazdy w lewo, bo faktycznie, po przejechaniu nowo położonego torowiska tramwajowego jezdnia prowadzi lekkim łukiem w lewo.

Jadąc w ten sposób, kierowcy często zajeżdżają drogę pozostałym uczestnikom ruchu, którzy jadą przepisowo prawym pasem. Jest to nasza codzienna droga do domu i za każdym razem ktoś jedzie źle.

Problem ten zgłosiliśmy Dyżurnemu Inżynierowi Miasta już na początku sierpnia (ośmiominutowa rozmowa w sobotę, 6 sierpnia, o godz. 18:03).

Na początku rozmowy Dyżurny Inżynier Miasta zauważył, że nie zna tego skrzyżowania, a po wysłuchaniu naszych wyjaśnień, stwierdził, że to na pewno zwykłe cwaniactwo kierowców. Ale przecież część z tych kierowców ma nawet włączony kierunkowskaz w lewo, więc to nie cwaniactwo, a złe oznakowanie skrzyżowania, na którym uczestnicy ruchu zwyczajnie się gubią.

Należałoby rozważyć zmiany bądź uzupełnić oznakowania poziome i pionowe. Skrzyżowaniu przyjrzeli się nie tylko drogowcy, ale też policja - będzie to tym łatwiejsze, że Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji mieści się w odległości kilkuset metrów od skrzyżowania.

Zamiast zdecydowanego działania ze strony Dyżurnego Inżyniera Miasta usłyszeliśmy, że powinniśmy edukować innych kierowców i ich po prostu nie wpuszczać. Rozumiemy, że to skrzyżowanie to rozwiązanie tymczasowe, jednak w ciągu jednej zmiany świateł jest tu zdecydowanie zbyt wiele sytuacji kolizyjnych. W dzień powszedni, w godzinach szczytu, zagrożenie w oczywisty sposób się nasila.

Wypadek w tym miejscu czy nawet poważniejsza stłuczka, to paraliż tej części miasta. Dlatego powtarzamy, że warto się sprawą zainteresować.

Zmiany organizacji ruchu na ul. Kartuskiej

26 sierpnia wprowadzona zostanie nowa organizacja ruchu na skrzyżowaniu ul. Kartuskiej, Łostowickiej i Nowolipie.

Zmiana organizacji polegać będzie na przekierowaniu ruchu pojazdów na nowe jezdnie ulic Nowolipie i Łostowickiej. Przejazd ul. Kartuską w obu kierunkach odbywać się będzie nadal w taki sam sposób, jak obecnie, czyli objazdem dookoła zabudowań dawnego młyna.
Co Cię gryzie - artykuł czytelnika to rubryka redagowana przez czytelników, zawierająca ich spostrzeżenia na temat otaczającej nas trójmiejskiej rzeczywistości. Wbrew nazwie nie wszystkie refleksje mają charakter narzekania. Jeśli coś cię gryzie opisz to i zobacz co inni myślą o sprawie.

Opinie (97) 3 zablokowane

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.