Fakty i opinie

stat

Raport sanepidu - 29.03.2020. Mniej osób w szpitalach

Najnowszy artukuł na ten temat

Raport sanepidu. 3.06.2020. Brak przypadków na Pomorzu

W niedzielę zmniejszyła się liczba osób przebywających na kwarantannie i w szpitalach.
W niedzielę zmniejszyła się liczba osób przebywających na kwarantannie i w szpitalach. fot. Mateusz Słodkowski / Trojmiasto.pl

Koronawirus na Pomorzu. W niedzielę, 29.03.2020 roku, do godz. 20 stwierdzono na Pomorzu dziewięć nowych przypadków zakażenia koronawirusem. W sumie w województwie odnotowano 45 potwierdzonych przypadków zakażenia. Po godz. 21 aktualną sytuację epidemiologiczną w regionie opublikowała na swojej stronie Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna.- W województwie pomorskim są cztery kolejne przypadki (powiat gdański - dwa, miasto Gdańsk - dwa) zakażenia koronawirusem SARS-Cov-2, potwierdzone pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Potwierdzone wyniki dotyczą osób: młodej, w sile wieku oraz starszej. Służby sanitarne prowadzą działania przeciwepidemiczne - poinformował po godz. 20 Pomorski Urząd Wojewódzki.
Jak informuje sanepid: stan zdrowia osób, u których potwierdzono obecność wirusa SARS-CoV-2, jest dobry, będzie przeprowadzona konsultacja lekarska.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w województwie pomorskim to 45.

O pozostałych pięciu przypadkach informowano rano i około godz. 14:30. Dotyczą one trzech osób z powiatu wejherowskiego, jednej z Gdańska i jednej z powiatu nowodworskiego.

- Potwierdzone wyniki dotyczą osób: młodej, w sile wieku oraz starszej. Służby sanitarne prowadzą działania przeciwepidemiczne - informowano.

Koronawirus w Trójmieście - wszystkie informacje


Mniej osób w szpitalachJak wynika z wieczornego raportu sanepidu, zmniejsza się liczba osób przebywających na kwarantannach - aktualnie na Pomorzu na kwarantannie nałożonej przez sanepid przebywa 777 osób (dzień wcześniej 869), jest również zdecydowanie mniej hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia wirusem - to 38 osób (dzień wcześniej było ich 60), a pod nadzorem epidemiologicznym pozostaje 3938 osób.

W ciągu ostatnich 24 godzin przebadano 107 próbek. Łącznie od początku prowadzenia badań w naszym województwie sprawdzono 1593 próbki.

W sobotę wieczorem marszałek województwa Mieczysław Struk poinformował, że otrzymał wynik badania dotyczącego koronawirusa i okazało się, że jest zakażony.

Koronawirus w PolsceMinisterstwo Zdrowia poinformowało, że w niedzielę do godz. 20:10 odnotowano 224 nowych przypadków zakażenia koronawirusem - potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem wyniosła do czasu komunikatu 1862 osób, w tym 22 przypadków śmiertelnych.

Na Pomorzu nie odnotowano żadnych śmiertelnych przypadków wywołanych koronawirusem.

Koronawirus: jak się zachować, jeśli podejrzewamy zakażenie?

  • z podejrzeniem koronawirusa nigdy nie powinniśmy zgłaszać się do lekarza rodzinnego ani na szpitalne oddziały ratunkowe
  • w przypadku wątpliwości zadzwonić na całodobową infolinię NFZ - 800 190 590 lub telefonicznie skontaktować się z właściwą ze względu na miejsce zamieszkania/obecnego pobytu powiatową stacją sanitarno-epidemiologiczną

Stacje sanitarno-epidemiologiczne w Trójmieście:

Wojewódzka SSE w Gdańsku ul. Dębinki 4, tel. 605602195

Powiatowa SSE Gdańsk ul. Wałowa 27, tel. 698941776

Powiatowa SSE Gdynia ul. Starowiejska 50, tel. 605462480

Powiatowa SSE Sopot ul. Kościuszki 23, tel. 663399599

Graniczna SSE w Gdyni ul. Kontenerowa 69, tel. 608358721

Opinie (252) ponad 20 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.