Fakty i opinie

Rozbudowa Kartuskiej może w końcu ruszyć

Po wielu perypetiach rozbudowa ul. Kartuskiej, na odcinku za obwodnicą, w końcu się rozpocznie.
Po wielu perypetiach rozbudowa ul. Kartuskiej, na odcinku za obwodnicą, w końcu się rozpocznie. fot. Małgorzata Zimnoch/trojmiasto.pl

Mimo że wykonawca został wybrany już w połowie czerwca, to nie mógł przystąpić do realizacji prac. Powodem było odwołanie złożone do Krajowej Izby Odwoławczej. Ostatecznie zostało ono odrzucone i na przyszły tydzień planowane jest podpisanie umowy.Prace przy rozbudowie Kartuskiej utrudnią ci codzienne poruszanie się?

tak, znacząco 36%
tak, ale w niewielkim stopniu 26%
nie, bo nie bywam w tym rejonie 38%
zakończona Łącznie głosów: 1918
Aktualizacja: W czwartek 06.08.2020 umowa została podpisana i prace mogą ruszać.Ulica Kartuska czeka na rozbudowę odcinka za obwodnicą od kilku lat. W tym czasie Gdańsk walczył o dofinansowanie tej inwestycji ze środków unijnych.

Gdy już wszyscy pogodzili się, że inwestycję trzeba będzie zrealizować w całości z budżetu miasta, rząd zdecydował się dołożyć 13,5 mln zł na rozbudowę pierwszego odcinka od ul. OtomińskiejMapka do NowatorówMapka.

W maju otwarte zostały koperty z ofertami. Co w ostatnim czasie jest rzadkością, wszystkie dziewięć propozycji mieściło się w zakładanym budżecie. Najkorzystniej cenowo wypadła oferta firm Kruszywo i Bituminium - 37,4 mln zł. Drugi w kolejce był Strabag - 38,5 mln zł.

graf. trojmiasto.pl
19 czerwca DRMG zdecydowała się wybrać najtańszą propozycję. Wówczas Strabag złożył odwołanie do Krajowej Izby Odwoławczej, co uniemożliwiło natychmiastowe podpisanie umowy z wybranym wykonawcą.

- W piątek przyszła informacja, że wygraliśmy w KIO. Teraz czekamy już tylko na uzasadnienie decyzji i w przyszłym tygodniu będziemy mogli podpisać umowę - mówi Włodzimierz Bartosiewicz, szef DRMG. - Potem wykonawcy przekazany zostanie plac budowy.
Zadanie obejmuje poszerzenie ul. Kartuskiej do przekroju dwóch jezdni po dwa pasy ruchu na odcinku ok. 1,2 km. Termin realizacji upływa 15 listopada 2021 roku.

Zakres rozbudowy ul. Kartuskiej:

  • poszerzenie ulicy do przekroju 2 x 2
  • rozbudowa i budowa skrzyżowań ul. Kartuskiej z drogami poprzecznymi wraz z rozbudową tych dróg w niezbędnym zakresie
  • budowa dróg serwisowych do obsługi terenów przylegających do ul. Kartuskiej
  • rozbudowa i budowa ulic poprzecznych w dostosowaniu do nowego układu komunikacyjnego ul. Kartuskiej: ul. Inżynierska, ul. Nowa Inżynierska, ul. Fabryczna oraz drogi zapewniające spójność układu komunikacyjnego

Opinie (156) ponad 20 zablokowanych

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.