• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Rozmowy z kandydatami na prezydentów: Paweł Adamowicz

Michał Stąporek
17 maja 2018 (artykuł sprzed 5 lat) 
Paweł Adamowicz ubiega się o swoją szóstą kadencję w fotelu prezydenta Gdańska. Startuje z własnego komitetu wyborczego, choć wcześniej był członkiem PO. Paweł Adamowicz ubiega się o swoją szóstą kadencję w fotelu prezydenta Gdańska. Startuje z własnego komitetu wyborczego, choć wcześniej był członkiem PO.

Kontynuujemy cykl rozmów z kandydatami na prezydentów Gdańska, Gdyni i Sopotu, którzy już oficjalnie zadeklarowali start w jesiennych wyborach samorządowych. Dziś rozmowa z Pawłem Adamowiczem, który będzie się ubiegał o szóstą kadencję w fotelu prezydenta Gdańska. Tydzień temu przedstawiliśmy rozmowę z kandydatem PiS Kacprem Płażyńskim. Za tydzień opublikujemy rozmowę z posłanką Nowoczesnej Ewą Lieder (24 maja), a następnie z kandydatem SLD, byłym rektorem UG Andrzejem Ceynową (30 maja).Rozmowa z Pawłem Adamowiczem została przeprowadzona w piątek, 11 maja, przed ulewą, która zalała Gdańsk i przed wtorkową awarią przepompowni na Ołowiance.

W Gdańsku powstaje sporo budynków, które budzą duże zastrzeżenia mieszkańców: kiedyś było to Quattro Towers we Wrzeszczu, dziś jest to Bastion Wałowa. Kontrowersje wzbudza także każda próba budowy wysokich budynków w Brzeźnie. Czy uważa pan, że w Gdańsku można by lepiej pilnować deweloperów, a nie pozwalać im na wszystko?

W Gdańsku oddaje się rocznie od 5 do 7 tys. nowych mieszkań. To pozytywne zjawisko, bo także dzięki niemu możemy się cieszyć przyrostem liczby mieszkańców, którzy przyjeżdżają do nas z innych części kraju. Gdańsk chce kontynuować ideę rozwoju miasta do wewnątrz, co zakłada zabudowę - oczywiście z głową i  w sposób przemyślany - tych pustych przestrzeni w pasie od Oruni do Jelitkowa, które się do tego nadają. Regulatorem tych działań są z jednej strony plany zagospodarowania przestrzennego, które powstają w drodze transparentnych, otwartych procesów. W ramach planów coraz bardziej szczegółowo opisujemy oczekiwania wobec zabudowy. Jest też oczywiście prawo budowlane, które określa np. dopuszczalne odległości między budynkami.

W kolejnych tygodniach zamieścimy rozmowy z posłanką Ewą Lieder (Nowoczesna)...
W kolejnych tygodniach zamieścimy rozmowy z posłanką Ewą Lieder (Nowoczesna)...
Dlaczego w takim razie firma deweloperska Robyg nie może zabudować terenów po klubie Gedania we Wrzeszczu?

Dlatego, że dwa-trzy lata temu Gedania stała się przedmiotem gry politycznej, z dużą stratą dla zagospodarowania tego terenu i ku niezadowoleniu okolicznych mieszkańców, którzy chcieliby mieć uporządkowany teren.

Co pan ma na myśli mówiąc o grze politycznej?

Ci, którzy sprawują obecnie władzę w Polsce, podjęli niezrozumiałe dla mnie działania, takie jak wpisanie tego terenu do rejestru zabytków. To typowe działania wymierzone przeciwko potencjalnej inwestycji bez propozycji konstruktywnego rozwiązania. To spowoduje zamrożenie tego terenu na wiele lat, ze szkodą dla miasta. Ci, którzy dzisiaj próbują zbić na tym kapitał polityczny zapominają, że na terenie Gedanii miał biuro poselskie Andrzej Jaworski z PIS-u. Inni członkowie tej samej partii teraz próbują o tym zapomnieć i próbują na tym ugrać jakieś dodatkowe punkty wyborcze.

Czyli jest pan zwolennikiem zabudowania terenu Gedanii?

Inwestor zadeklarował chęć realizacji różnych celów publicznych, takich jak budowa hali sportowej lub pełnowymiarowego boiska przy nieodległym LO nr II. Wszystko powinno się odbyć w ramach dialogu z mieszkańcami.

Co pan myśli o budowie wysokich budynków w Gdańsku?

Jakiś czas temu opracowaliśmy w Gdańsku tzw. Studium Lokalizacyjne Obiektów Wysokościowych, które pokazuje gdzie można wyżej budować. I uważam, że tam gdzie można, powinno się budować wyżej. Dlaczego? Dlatego, że w ten sposób rozwijamy miasto do wewnątrz, podnosimy jego atrakcyjność, używając kolokwializmu "sprzedajemy widok".

Jednym go sprzedajmy, a innym zabieramy...

Owszem, są takie sytuacje, ale znacznie więcej jest przykładów, gdy nowy widok nie powstaje kosztem zabrania go komuś innemu. Nie zgadzam się z tym, by duże, półmilionowe miasto, było miastem parterowym. Moim zdaniem na wybranych obszarach miasta można i powinno się budować wysoko.

...i prof. Andrzejem Ceynową (popierany przez SLD). ...i prof. Andrzejem Ceynową (popierany przez SLD).
Dlaczego by zabudować niewielką działkę, na której stoi tzw. budynek LOT-u, deweloper musiał zorganizować konkurs architektoniczny, natomiast nie było takiego obowiązku przy zabudowie znajdującego się tuż obok i wielokrotnie większego Targu Siennego i Rakowego?

Różnica jest fundamentalna: na Targu Siennym i Rakowym 100 lat temu nic nie było, to był teren za murami miasta. Czym innym jest teren Targu Węglowego, przy którym stał wówczas hotel Danziger Hof. Kontekst historyczny jest tu znacznie istotniejszy i bezdyskusyjny. Dyskusja o Targu Węglowym i nowym budynku LOT-u rozpoczęła się już w latach 90. XX w. i zapis o obowiązkowym konkursie jest echem tamtej debaty. Natomiast wówczas Targ Sienny i Rakowy nie budziły żadnych emocji.

Dziś budzą.

Ci, którzy dzisiaj wylewają krokodyle łzy i narzekają na Forum Gdańsk, jakoś dziwnie milczeli, kiedy stały tam obskurne pawilony Gildii. Przez kilkanaście lat miasto Gdańsk, z kolejnymi rządami PKP, który jest trudnym partnerem, wynegocjowało zabudowę wąwozu kolejowego. Nastąpiło sklejenie tej swoistej wyspy, między Głównym Miastem i Nowymi Ogrodami. Jestem przekonany, że to jest pozytywny efekt i gdańszczanie w najbliższych miesiącach będą nogami głosowali za nową przestrzeń publiczną, bardzo estetyczną, funkcjonalną, która została dzięki temu wytworzona. Już wkrótce mieszkańcy Gdańska sami ocenią, czy Forum Gdańskim im się podoba.

Na pewno nigdy nie będzie takiej architektury, która wszystkich pogodzi. Gdańszczanie raczej preferują nawiązania do architektury XVII- czy XVIII-wiecznej, a ta współczesna z trudem się przebija. Proszę zobaczyć jednak ile było przeciwników architektury Europejskiego Centrum Solidarności. Dzisiaj już te głosy krytyczne są niesłyszalne, a goście z zagranicy są ECS-em zachwyceni.

Który budynek Forum Gdańsk podoba się panu najbardziej?

Kunszt Wodny - bardzo jestem dumny z tego zadania publicznego.

To jedyny budynek, którego projekt został wyłoniony w konkursie architektonicznym.

10 maja opublikowaliśmy rozmowę z kandydatem popieranym przez PiS, Kacprem Płażyńskim. 10 maja opublikowaliśmy rozmowę z kandydatem popieranym przez PiS, Kacprem Płażyńskim.
Myślę, że będziemy się spierać o Forum Gdańsk jeszcze wiele lat i to jest naturalne. Zwróćmy uwagę na jeszcze jedną rzecz: dzięki tej budowie będziemy mieli nieistniejącą do tej pory możliwość podziwiania Głównego Miasta z takiej perspektywy. Nie było to możliwe, gdy stały tu blaszaki Gildii.

Gdańsk wydaje rocznie na komunikację miejską ok. 315 mln zł, a mimo to sytuacja u miejskiego przewoźnika, czyli w firmie GAiT, gdzie brakuje kierowców do pracy, wskazuje, że tych środków powinno być jeszcze więcej. Tymczasem zaproponował pan wprowadzenie darmowych przejazdów dla uczniów, co może kosztować budżet ok. 9 mln zł rocznie. Jak to pogodzić?

Brak kierowców doskwiera nie tylko nam, ale wszystkim samorządom w Polsce, bo wynagrodzenia w kraju rosną i będą rosnąć. Objęcie od lipca bezpłatną komunikacją dzieci i młodzieży wiąże się z pomysłem społecznym, aby w okresie ewidentnego wzrostu gospodarczego Polski i Gdańska, podzielić się nim z częścią społeczeństwa. Z jednej strony jest to element polityki społecznej, z drugiej próba sprawdzenia, czy uda się wyrobić nawyk korzystania z komunikacji publicznej u młodych, którzy w większości pozostaną w Gdańsku. Problemem nie tylko Gdańska jest to, że przy ogromnym wzroście wydatków na komfort jazdy, nowe autobusy, tramwaje, nie udaje się wyhamować trendu motoryzacyjnego. Dopiero w przyszłym roku okaże się, jakie będą rzeczywiste koszty związane z objęciem bezpłatnymi przejazdami dzieci i młodzieży. Mniejsze wpływy do budżetu nie dotkną jednak finansowo GAiT, bo ich kontrakt nie zależy od ilości sprzedanych biletów. Ale w przyszłym roku na pewno zwiększymy dotację do komunikacji miejskiej. Z roku na rok wydatki na transport publiczny rosną mniej więcej o 8 procent.

Przez lata skłaniał się pan do zlecania firmom zewnętrznym usług komunalnych świadczonych mieszkańcom. Jednak niedawno powstała miejska spółka Gdańskie Usługi Komunalne, która obsługuje wywóz śmieci w części miasta. Skąd taka zmiana?

W tym konkretnym przypadku to korekta wymuszona przez zmianę przepisów ogólnokrajowych. Polegają one na tym, że w Polsce wprowadzono de facto podatek od odpadów komunalnych. Nie chcieliśmy być skazani na monopol prywatnych firm odbierających odpady, które mogłyby dowolnie windować ceny za tę usługę. Postanowiliśmy więc powołać Gdańskie Usługi Komunalne, by konkurowały z firmami prywatnymi. Nazwałbym to komunalnym interwencjonizmem.

Czy chciałbyś, by kandydaci na prezydenta spotkali się w debacie wyborczej?

Miejska spółka ma przełamać monopol? Przyzna pan, że to nietypowe. Podobnie jak wiara w to, że publiczna spółka działa efektywniej, niż spółka prywatna.

Jest taki stereotyp, że prywatne spółki działają taniej. Przypominam jednak, że finanse tej spółki, tak jak każdej spółki miejskiej, są jawne. Będziemy mogli wszyscy, jako podatnicy i obywatele, obserwować jej kondycję. Musieliśmy zaryzykować takie działanie w imię bezpieczeństwa kieszeni mieszkańców Gdańska.

Skoro o miejskich spółkach mowa, to dlaczego w Gdańsku działają dwa miejskie Towarzystwa Budownictwa Społecznego?

Już pięć lat temu zleciłem Wydziałowi Polityki Gospodarczej analizę połączenia tych dwóch spółek, ponieważ uznałem, że wystarczy nam jedna. Okazało się jednak, że obie mają sporo kredytów zaciągniętych w Banku Gospodarstwa Krajowego, mają obciążenie hipoteki i w tej sytuacji połączenie ich jest kłopotliwe. Dodatkowo każda z nich ma trochę inne zadania. TBS Motława przede wszystkim rewitalizuje, A GTBS buduje przede wszystkim budynki w nowych dzielnicach. Jeżeli jednak pojawią się nowe okoliczności, które umożliwią połączenie tych spółek, to tak się stanie.

Czy z punktu widzenia rozwoju miasta, ważniejsza jest możliwość zwiększenia przeładunków w porcie, czy bardziej komfortowego plażowania na Stogach?

Ja bym tak tej alternatywy nie stawiał. Kontrowersje, które powstały przy uchwalaniu studium urbanistycznego Gdańska, ujawniły lęki i stereotypy, jakie są wśród części mieszkańców. Dlatego polityka komunikacyjna ze strony portu musi być radykalnie poprawiona. Pamiętam, że w przeszłości port dofinansowywał remonty ulic w Nowym Porcie oraz różne działania na rzecz Stogów. Bo trzeba przekonać do swoich racji mieszkańców. Mądrzy, zakorzenieni w gdańskości członkowie Zarządu Portu Morskiego, otwarci na rozmowę z mieszkańcami, będą musieli rozpocząć dialog z mieszkańcami. Nie da się w przyszłości rozmawiać o rozwoju portu na Stogach bez tego, co zaproponowałem, czyli bez Paktu dla Stogów.

W pierwszej części kadencji wspierał pan protesty w obronie niezależności sądów, zorganizował pan jubileusz Trybunału Konstytucyjnego w Gdańsku. Czy z perspektywy czasu nie żałuje pan swojego zaangażowania w te sprawy? Czy Gdańsk jakoś odczuł to, że opowiedział się pan przeciwko rządowi?

30 lat temu, jako student czwartego roku, stanąłem na czele strajku okupacyjnego na Uniwersytecie Gdańskim. Solidaryzowaliśmy się ze stoczniowcami, żądaliśmy legalizacji Solidarności. Po co to wspominam? Jestem prezydentem solidarnościowym Gdańska, a Gdańsk jest miastem wolności i Solidarności. To nie jest miasto jedno z wielu, to jest miasto, które ma w sobie wyraźne ideowe przesłanie. Prezydent Gdańska zdradziłby samego siebie, zdradziłby Gdańsk, gdyby nie stanął w obronie Trybunału Konstytucyjnego, którego powstanie było oczekiwane przez Solidarność w 1981 roku.

Ale miasto to nie tylko idee, ale także tabelki w budżecie. Czy więc te tabelki jakoś się nie zachwiały, za sprawą pańskiego zaangażowania?

Nie, nic nie straciliśmy. Na szczęście dzięki rządom Tadeusza Mazowieckiego i Jerzego Buzka samorząd terytorialny w Polsce jest głęboko zakorzenione i nawet poseł na Sejm Jarosław Kaczyński nie może łatwo tego zniszczyć. I to jest właśnie siła samorządu, to że jesteśmy w dużym stopniu niezależni od kaprysu władzy centralnej. To jest wielka wartość, którą gdańszczanie doceniają. Dostałem wiele gestów sympatii, solidarności za to, że w sposób wyraźny opowiedziałem się za obroną Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej. Natomiast ci, którzy milczą, są oceniani przez gdańszczan jako oportuniści, jako konformiści, jako ci, którzy nie widzą w demokracji wartości.

Czy w Urzędzie Miasta przeprowadziliście państwo analizę, o ile zmniejszą się wpływy do budżetu, jeśli Lotos zostanie wchłonięty przez Orlen? Jaka największa luka może wchodzić w grę?

Większą stratą dla Gdańska i Pomorza będą nie obniżka wpływów z podatku CIT, lecz bardzo zły sygnał dla świata gospodarczego, że Gdańsk jest marginalizowany poprzez wyprowadzenie siedziby bardzo ważnej firmy. Siedziba spółki to centrum decyzyjne. To, że za rządów PO i PSL, Paweł Olechnowicz zrealizował wielki projekt inwestycyjny, zbudował praktycznie drugą rafinerię, było możliwe dzięki temu, że siedziba spółki była w Gdańsku. Gdyby była w Płocku lub w Warszawie, to nigdy do takiej inwestycji by nie doszło. Gdańszczanie i Pomorzanie, bez względu na to czy stoją za PiS-em, PO czy kimkolwiek innym, powinni bardzo mocno rozliczać wszystkich tych, którzy popierają połączenie Lotosu z Orlenem. Powiem wyraźnie: wspieranie tego przejęcia to jest działalność antygdańska i antypomorska. Albo jest się lojalnym wobec Gdańska, albo wobec partii, do której się należy.

W początkach swojej działalności politycznej był pan członkiem Kongresu Liberalno- Demokratycznego, Partii Konserwatywnej i Stronnictwa Konserwatywno Ludowego, czyli partii centroprawicowych. Dziś firmuje pan projekty charakterystyczne raczej dla partii lewicowych, takie jak in vitro i bezpłatna komunikacja miejska. Zmienił pan poglądy?

Proszę jeszcze dodać, że rok temu byłem na paradzie równości i w tym roku też będę. Za in vitro byłem zawsze. Z kolei bezpłatne bilety wprowadził np. rządzony przez centroprawicę Tallin. Nie postrzegałbym więc tego w kategoriach lewica-prawica. Dostrzegam za to ogromną potrzebę budowy społeczeństwa obywatelskiego. A dojście do władzy PiS jeszcze bardziej mi uświadomiło jak wiele jest do zrobienia w zakresie budowy lokalnego społeczeństwa, które kieruje się solidarnością, szacunkiem, zapewnia równe szanse wszystkim . Jak niezwykle ważne jest, by każdy czuł się u siebie, a nie czuł się wykluczony z powodów swoich poglądów czy postawy.

Ja się zmieniam razem z Gdańskiem. Moja wrażliwość społeczna, moje horyzonty były inne 20 lat temu i dzisiaj. Lektury, spotkania z gdańszczanami, autorytetami, ludźmi mądrzejszymi ode mnie - to wszystko mnie wzbogaciło. Nie stoję w miejscu, rozwijam się tak jak nasze miasto. Poglądy gdańszczan też się zmieniają, kiedyś były bardziej konserwatywne, a dziś są bardziej otwarte.

Sondaże wskazują, że w Gdańsku dojdzie do drugiej tury wyborów, prawdopodobnie z pańskim udziałem. Jeśli się pan w niej znajdzie, to z kim najbardziej nie chciałby pan się spotkać?

W trzech ostatnich wyborach do drugiej tury wchodził kandydat Prawa i Sprawiedliwości. Sądzę, że teraz będzie podobnie.

Co jeśli nie wygra pan wyborów?

Kandyduję, by wygrać. Chcę kontynuować unowocześnianie Gdańska dla gdańszczan, dla nas. Wszystko dla Gdańska - będę to hasło realizował jako prezydent Gdańska, albo w innych rolach publicznych.

Czy mógłby pan ustosunkować się do sprawy karnej, jaka się toczy przeciwko panu w sądzie?

Przepraszam wszystkie gdańszczanki i gdańszczan, którzy z powodu moich prywatnych błędów, mogli stracić do mnie zaufanie. Tym, którzy wciąż mi ufają, nie tylko dziękuję, ale powtarzam, że póki nie ma wyroku, jestem niewinny. Poniosłem karę, największą dla osoby sprawującą funkcje publiczne, czyli odium, które mnie otacza. Proszę, aby oceniać mnie przede wszystkim za całą pracę dla Gdańska. Moje błędy nie mają żadnego związku bezpośredniego z jakością wykonywanej przeze mnie pracy i obowiązków służbowych. Przypomnę raz jeszcze, że sprawy dawno byłyby zakończone i poniósłbym już karę, gdyby nie minister Ziobro. Dwie panie prokurator z Poznania, które wnioskowały o umorzenie i karę finansową zostały zdegradowane. Prokuratura zaskarżyła własny wniosek o umorzenie. W ten sposób prokuratura uruchomiła kolejny "grill" i mnoży zarzuty.

Jestem niewinny i mam prawo do obrony. Długotrwałość i intensywność działań na pewno powoduje, że u niektórych prawda i fałsz zaciera się i wiele osób przestaje rozumieć już o co chodzi. Dla mnie ważne jest to by być dobrym gospodarzem miasta i to powinno decydować o stosunku do mnie, a nie kłopoty z aparatem skarbowym. Osób, które nie zgadzają się z wykładnią urzędów, jest bardzo wiele. Wiemy, że często te postępowania kończą się po latach orzeczeniami na korzyść oskarżonych i zwrotami przepłaconych podatków. To samo mnie czeka.

Opinie (1028) ponad 20 zablokowanych

 • Gdańsk Miasto Pozytywnego Rozwoju – brawo do włodarzy miasta i mieszkańców przede wszystkim !!! (180)

  • 205 704

  • Fajnie się mieszka w tym mieście. Brawo Prezydencie (53)

   • 97 248

   • Trójmiasto to mała Sycylia, prezydenci robią co chcą. (18)

    • 102 47

    • (16)

     dlaczego mała ?

     • 27 9

     • Bo dużą zajęła mafia z Nowogrodzkiej (6)

      • 38 21

      • ... (5)

       Tak się zastanawiam ile przeciętnie może zająć przeczytanie całego tekstu? 10-15 minut? :)
       Wywiad ukazał się równo o godzinie 7.00, pierwsze komentarze też :)
       a nawet ich pierwsza, strona, dwie, trzy... :)

       • 58 6

       • No przecież wiadomo, że trolle już od 6 w starterach.

        • 35 6

       • (1)

        Spostrzegawcza bestia!

        • 19 1

       • Analityk z Nowogrodzkiej

        • 4 15

       • Napisałeś to jako odpowiedź na komentarz napisany o 8.

        Patrz, gdzie wklejasz przekaz dnia ;p

        • 4 10

       • warowales przy kompie?!

        • 3 0

     • To już jest oklepane pisowski bobku (8)

      Nie macie tam w KC pis żadnego towarzysza od kreatywności?

      • 13 25

      • Może towarzysz piotrowicz coś wam wymyśli (2)

       Przecież jest tak elastyczny...

       • 11 19

       • Wymyślił przecież (1)

        Jego cytat na temat TVP:

        Zdaję sobie sprawę z tego, że niektórzy mogą uważać, że przekaz razi ludzi inteligentnych, bo tak odbieram te sformułowania. Ale trzeba wiedzieć, że ten przekaz winien trafić do wszystkich, do możliwie jak najszerszej ilości Polaków.

        • 11 4

       • Przy okazji to pokazuje ładnie, jakie zdanie PiS ma o swoich wyborcach.

        • 5 6

      • 20 lat rządów bandytów w Gdańsku (4)

       Czas pożegnać bandyckich towarzyszy w Gdańsku. Miasto zasługuje na demokrację

       • 26 12

       • najgorsi bandyci są na Nowogrodzkiej (3)

        i tyle w temacie

        • 10 20

       • Jeśli protestuja tam KODunisci na fakturze Kijowskiego z UBwatelami Rosji Putina miły Panie

        • 9 6

       • Najgorsi bandyci są w Platformie (1)

        I tyle w temacie

        • 11 8

       • Czuć że PO ruszyło z kampanią

        • 9 1

    • Ale smród...

     • 14 1

   • Fajnie? Szambo. (3)

    Tylko nie zapomnij podatków zapłacić - w szczególności od tych niezliczonych mieszkać

    • 47 23

    • A ty nie zapomnij przypomnieć sołtysowej o nowych nagrodach!

     • 19 34

    • A może by tak podatek od ochrony?

     Ile to mieszkań rocznie?
     Wychodzi że 3 duże, albo 2 apartamenty...

     • 8 12

    • Stare i ograne

     • 7 4

   • (12)

    Mieszka sie fajnie ale ten gosc jest juz przeterminowany. Za Duzo siedzi w sadach a jego urzad miejski ciagle smierdzi nowym aferami. Co to za prezydent ktory klamie w zeznaniach I ciagany jest po sadach a nad jego glowa wisza wyroki. Beznadzieja . Nie chce takiego prezydenta ktory wciaz tylko neci ludzi dobrym slowem a w rzeczywistosci robi swoje interesy . Nie za glosuje na niego.

    • 89 21

    • Lepszy żołnierz kaczyńskiego ??????? Nie sądze (5)

     • 24 51

     • Nawet nie żołnierz. (4)

      Kundel łańcuchowy, bezwolny ciapek co nauczył się siadać, prosić i ujadać na komendę swego pana z żoliborza. Nędzny misiewicz któremu dano pięć minut przy korycie w enerdze.

      • 9 29

      • bezwolny ciapek? i pisze to zwolennik budynia... (1)

       • 9 5

       • Na złość budyniowi zostań niewielkim karalucha z żoliborza

        • 1 5

      • wyluzuj frajerku

       • 2 0

      • Ciapka jeszcze czegoś nauczysz a budyniowego złodzieja już niczego. Bandyci zawsze pozostaną bandytami.

       Elektorat budynia to sami złodzieje i bandyci. Cóż, kazdy robi co lubi, jeden ciapek się uczy a bandyta wprawia sie w fachu złodzieja. Najlepszego złodziejom od budynia. Cele już czekają a siedzą juz ważniejsze szychy niż Adamowicz. Nie mogę się już doczekac zdjęć Adamowicza z przewieszoną na dłoniach marynarką pod którą są kajdanki.

       • 4 4

    • Kolejny, który myli zeznania podatkowe z oświadczeniami majątkowymi...

     • 5 9

    • Ten gość jest megalomanem, hipokrytą i kłamcą. (3)

     Nie był lojalny nawet wobec własnej partii. Nikt nie powinien go popierać. Przypomnieć mu należy, że wyrok wydaje sąd a nie prokuratura. Prokuratura warunkowo umożyła śledztwo. No śmieszne, żeby nie piwiedzieć żałosne.

     • 26 9

     • (1)

      Dla przypomnienia, mimo wniosku prokuratury o umorzenie postępowania sądowego, to jednak sędzina na podstawie zebranych dowodów nałożyła Adamowiczowi karę grzywny. Zatem można by wysunąć wniosek, że gdyby nie umorzenie to sprawa zakończyłaby się wyrokiem skazującym

      • 13 4

      • W takim razie czy prokuratura może powrócić do tej sprawy tak, jak to robi?
       Nie można karać dwa razy za ten sam czyn.

       • 2 1

     • za to lojalna jest Pawłowicz, prawnik a glosowała jak idiotka

      • 1 2

    • Żołnierz deweloperów i przekrętaczy lepszy od żołnierza pis?

     Czyli mieszkaniec zakładu karnego lepszy od każdego gdańszczanina.

     • 9 5

   • Ktoś tu wiedział kiedy artykuł wyjdzie. Halo żuraw, halo żuraw. Przelew z budyniu już płynie

    • 36 7

   • o bilansie dokonań Budynia w ciagu 20 lat można dyskutować (9)

    Na pewno yły w tym czasie dobre jak i złe decyzje, sukcesy i porażki - zapewne każdy ma trochę inne spojrzenie na taki bilans. Tak samo jego wojenki polityczne które od pewnego czasu prowadzi - jedni go za to popierają inni hejtują.
    Ale czy naprawdę chcecie na kolejne lata gościa, który jak się okazuje notorycznie kręci i oszukuje nas od lat? W moim przekonaniu to co powoli wychodzi na światło dzienne dyskwalifikuje go do dalszeego sprawowania prezydentury w Gdańsku.

    • 53 18

    • (1)

     Dostałeś złotówkę od prezesa ? Dużo piszesz

     • 10 31

     • Tak jak Ty od budynia.

      Pracujesz w Centrum Multimedialnym Gdańska? Od kiedy powstało to propagandowe Centrum za około 4 miliony rocznie to na forach pojawiły się komentarze wybielające adamowicza.

      • 2 2

    • A ile spraw nie wyszło na jaw i nigdy nie wyjdzie! (5)

     Najbardziej przeraża mnie hipokryzja tego człowieka. Dwulicowy, pokrętny facet. Facet który z zimną krwią niszczy ludzi. Facet który dba tylko o własne interesy. Dość rządów Adamowicza!

     • 25 8

     • Koryto większe niż w enerdze dla kacpera? (2)

      • 9 10

      • Spokojnie, Kacper się dopiero rozkręca

       I tak nieźle od razu po studiach zostać kierownikiem Energi :)

       • 9 7

      • A buydniak jak zaczynał?

       • 2 2

     • Sprawy nie wyszły na jaw (1)

      bo nad tym czuwała prokurator Kijanko, która uwalała wszystkie sprawy kierowane do prokuratury.
      Mnie i znajomemu uwaliła trzy sprawy przeciwko Adamowiczowi o poświadczenie nieprawdy i dwie o niegospodarność znacznej skali a ile takich spraw było od innych osób to nie wiem ale sądzę że troche tego się nazbierało.
      Już pierwsze mieszkanie na Lastadii miał swoje wejście przed sądem z powództwa Gazety Wyborczej ale Budyń sypnął kasą i załagodził konflikt a prokuratura nawet nie usiłowała z urzędu sprawdzić dlaczego można było kupić mieszkanie z takk dużą ulgą?

      • 15 5

      • Pamiętam tę sprawę. Wyborcza była wtedy przyzwoita.

       Kupiło mieszkanie z dużym upustem i toś dostał w gratisie (chyba taras). Mówił wtedy, że gra na giełdzie i ma pieniądze.

       • 10 4

    • Ile za posta płaci kacper co mu się koryto w enerdze po prostu należało

     Wystarczy nie kraść to będzie na wszystko. Na kaleki nie ma... Bo nam się należało!

     • 7 14

   • Ta mówiłem ja. Trener II kat. Jarząbek

    • 10 4

   • Racja (4)

    Budyń ma swoje wady, ględzi długo i dużo o solidarności, ale dał temu miastu kopa rozwojowego. Wyobrażacie sobie 5 lat Płażyńskiego? Tu pomnik, tam tablica. Tylko historia, historia, historia

    • 8 15

    • zeby jeszcze prawdziwa a nie nowa wymyslona np sciezka sladami jk z kulminacyjnym punktem tj plotem ktory jk przeskoczyl bez drabinki zeby stanac na czele strajkujacej stoczni potem trojmiasta wreszcie calej polski ale to tez nie koniec bo przeciez sam bez niczyjej pomocy pognal do mooskwy i polska miotla wyprodukowana w spoldzielni w badziewikowicach wymiotl komunizm ze wschodu i uratowal ludzkosc uff.. pierwszy taki w dziejach i nasz ci UN!

     • 5 4

    • Ciekawe skąd Ty to wiesz. Mówił Ci, że tak będzie?

     Jeżeli nie to znaczy, że zmyślasz i kłamiesz.

     • 2 4

    • Pamiętaj że najważniejsza jest pamięć i tożsamość. Adamowicz to zatracił więc jest tylko sprzedawczykiem i dorobkiewiczem,

     zorientowanym jedynie na kasę i nienawiść do PiS a Gdańsk ma w nosie. Wydoił co chciał i może nie pracować do końca życia a powinien siedzieć, co mam nadzieję nastąpi.

     • 6 4

    • Budyń...kończ waść trzeba wiedzieć kiedy odejść

     Nie wyobrażam sobie że można płacić rocznie ponad 4 bańki za utrzymanie strony internetowej i podpisywać coś takiego "Nabrzeże Motławy wynajęte na kolejne 20 lat".Już nie mówię o transparentności i zasiadaniu w radach nadzorczych spółek.To z takich aktualnych spraw...jest więcej ale to już zadanie prokuratury....

     • 3 2

  • NIE dla PIS , Antka i jego świty (10)

   • 81 156

   • ... (7)

    Nie dla 8-letnich przekrętów i afer peło.Polacy już się nie nabiorą na to.Szrek,Gronkowiec,Szogun i Hyży-wstyd i hańba za rozkradzenie Polski.

    • 49 17

    • Bełkot myślowy

     Co za bełkot

     • 15 12

    • Nie dla 3 letnich przekrętów PiSu (3)

     Któremu jakimś cudem udało im się ukraść więcej, niż PO w 8 lat...

     • 13 19

     • to nie byl cud tylko ideologia TKM

      • 5 2

     • (1)

      Kłamie pan. Sama afera z karuzelą VAT to 86 mln zł strat dla Polski miesięcznie. Istnieje raport z czasów Sienkiewicza w MSWiA

      • 4 5

      • Gdzie w takim razie jest brakujący miliard złotych rocznie, który powinien zostać?

       Zmienili się ludzie na czubkach szajek i karuzela jedzie dalej...

       • 5 1

    • A getback uciszacie?

     Czy też będzie komisja śledcza?

     • 5 3

    • Najgorsi są ci z Nowogrodzkiej

     Srebrna, Polska Fundacja Narodowa, Rydzyk, Puszcza. Mam wymieniać dalej?

     • 5 5

   • Precz z pisiorem Płażyńskim (1)

    a w wywiadach przedstawia się jako kandydat niezależny. Czy on ma nas za baranów?

    • 7 9

    • Precz z Adamowiczem sługusem deweloperów.

     • 8 4

  • Jak dla mnie bezkonkurencyjny kandydat (26)

   • 69 203

   • Bezkonkurencyjny na pewno. Mało kto jest tak bezczelny. (2)

    • 59 22

    • To drań i hipokryta.

     Przypomnijcie sobie jak kiedyś Kwaśniewskiego nie chciał wpuścić do Gdańska, a dzisiaj na marsze równości chodzi. Chorągiewka na wietrze! Jak mu wygodniej. Ty się Adamowicz nie rozwijasz, Ty się zwijasz tak jak to miasto.

     • 18 8

    • nie wiem czy znajdzie sie wielu ktorzy by ciebie przebili choc wasza wierchuszka napewno

     • 2 1

   • (19)

    Bezkonkurencyjny chyba u deweloperów

    • 59 20

    • Lepszy Kaczyński ?!?! (18)

     • 17 17

     • Kartofel z Nowogrodzkiej nawet butów sam nie potrafi sobie wiązać! (1)

      • 12 22

      • Kartofel brukselski,sołtys Europy

       Wiąże buty sam,na supły

       • 3 2

     • Jakiś Kaczyński kandyduje do prezydentury Gdańska? Nic o tym nie wiadomo na razie. (7)

      Czemu wtrącasz zupełnie inny temat jako argument w tej dyskusji?

      • 26 9

      • Plaża to Kartofel.

       • 8 9

      • Chcesz mi powiedzieć, że w PiSie ktokolwiek nie jest ręcznie sterowany przez kartofla? (3)

       Pamiętasz, jak Szydło się zdziwiła, że dobrowolnie rezygnuje?

       • 9 5

       • Ludek (1)

        Ludzie chorzy! Czy jak ktoś krytykuje Adamowicza to musi popierać kandydata pis. Ja pierdziele co za jałowa dyskusja

        • 7 5

       • Staje się użytecznym idiotą

        Osłabiając budynia wzmacniasz pisowskiego koryciarza

        • 6 4

       • Kartofel brukselski,sołtys Europy

        Steruje PeOwcami

        • 2 0

      • Nie osobiście. Wypuścił bąka z siebie

       • 3 3

      • tak samo jakbys nie wiedzial kto tak naprawde jest premierem rzadem i jednoosobowa wiekszoscia parlamentarna w sejmie

       • 1 0

     • jasne,że lepszy Kaczynski,bo uczciwy... (4)

      • 15 14

      • Ales Ty naiwny Kaczynski uczciwy

       • 13 8

      • No tak

       1,5 miliona lewego przychodu rocznie, od którego nie płaci podatku.
       Uczciwy jak diabli...

       • 8 3

      • Od kiedy bandyci są uczciwi?

       • 3 2

      • to tekst holdowniczy? starasz sie o fuche asystenta asystenta asystenta kuwetowego?

       • 4 0

     • To Kaczyński startuje na prezydenta Gdańska? (1)

      • 8 6

      • Nie osobiście. Wypuścił bąka z siebie

       • 5 6

     • To Kaczyński startuje na prezydenta Gdańska?

      • 3 3

   • popieram Adamowicza (1)

    No co, zabronicie mi?

    • 6 5

    • W d*pie Cię mamy.

     Nie chwal się swoją głupotą.

     • 4 4

   • Jak dla mnie to to ty jestes chory psychicznie!

    • 0 0

  • Dobra wizja Gdańska. Super ! (13)

   • 54 161

   • Przecież Adamowicz realizuje program PiS-u (5)

    Tylko zamiast rozdawać ludziom, to rozdaje sobie :)

    • 41 18

    • a Kaczyński komu rozdaje ? Szydło, Sasinowi, Macierewiczowi, itd. LISTA JEST DŁUGA !!! (4)

     • 18 26

     • Co mnie obchodzi Kaczyński? On nie startuje na prezydenta Gdańska (3)

      No ale trudno oczekiwać po wyznawcy budyniu, że będzie wiedział takie oczywiste rzeczy...

      • 31 15

      • Masz rację. Kaczyński to szeregowy poseł, pieszczotliwie nazywany "Bez Trybu". To takie oczywiste rzeczy.

       • 11 8

      • Jeszcze mi powiedz, że w Polsce rządzą Duda i Morawiecki...

       • 4 1

      • kaczynski tez startuje..

       ..siedzi na swym kundlu Kacperkowi

       • 1 3

   • Wizja czego? Wizja własnych korzyści (5)

    • 40 7

    • a WIZJA KACZYŃSKIEGO ? Szydło, Sasinowi, Macierewiczowi, itd. LISTA JEST DŁUGA !!! (4)

     • 9 20

     • Ooo (3)

      Człowieku czy ktoś tu mówi o Kaczyńskim. Mowa o Adamowiczu, co nie znaczy że jak ktoś go nie popiera to popiera kandydata pis

      • 11 4

      • Popiera popiera. (2)

       Osłabienie budynia to wzmocnienie koryciarza. Ten, wiadomo, będąc na smyczy kaczyńskiego, zrobi dla koryta wszystko czego zarząda jego pan

       • 4 6

       • osłabienie budynia to wzmocnienie Gdańska i Gdańszczan. (1)

        • 6 4

       • Szczególnie poprzez transfer Lotosu do Płocka

        Następna w kolejce Energa. W końcu nie będzie niczego.

        • 2 4

   • To jest kompletny brak wizji rozwoju Gdańsk.

    Až strach pomyśleć, że ten facet jeszcze przez 5 lat miałby być prezydentem.

    • 14 3

  • Pewnie znowu zwolennicy dobrej zmiany będą hejtować… ale jak PiS, ministrowie i nasz wojewoda daje sobie nagrody to TVP milczy. (10)

   • 50 104

   • Bo to gorsze szambo niż te, które wybiło w Gdańsku.

    • 17 3

   • Jak milczy

    TVP mówi, że tak ma być.
    Milczy jak nikt nagród nie oddaje.
    Milczy też, że od każdej nagrody oddanej na Caritas zostaje kilkanaście tysięcy odliczenia od podatku.

    • 10 1

   • Nagrody nagrodami, mieszkania mieszkaniami, ale jak to się ma do nieodwracalnego, straszliwego zeszpecenia Śródmieścia? (1)

    • 5 5

    • Ano tak, że bez związku z meritum wplątujesz problem swojego, kiepskiego gustu.

     ale o gustach nie dyskutujemy

     • 2 4

   • Mi nagrodę dał Pan Adamowicz i bardzo go za lubie (4)

    • 3 3

    • (3)

     Ten od misiewiczow to nie Adamowicz

     • 2 2

     • Adamowicz to ten od (2)

      Adamowiczowiczow

      • 1 0

      • Adamowicz to ten od układu gdańskiego. (1)

       • 6 2

       • Opowiedz nam lepiej o układzie żoliborskim

        Który niczym macki ośmiornicy oplata i dusi całą Polskę. Jak wargami misiewiczy i innych kacperków wysysa pieniądze z naszych kieszeni.

        • 3 4

   • Kopacz w 2014 dała swoim kolesiom 95 mln nagród, Tusk 120 mln.

    Brejza w inowrocławiu ponad 6 mln, Warszawę czy Wrocław jeszcze liczą i jeszcze wiele miejsc w Polsce pod rządami PO. Wspomniany UM Inowrocławia już ma prokuraturę na karku. za duzo by wymieniać. i co ty na to? Jak to się ma do 1,5 mln nagród dla PiS?

    • 3 2

  • A p. Płażyński z TVP PiS nadal szczuje ludzi ? WSTYD (8)

   • 47 128

   • Takie wytyczne z Żoliborza. Co zrobisz?

    • 11 12

   • Jeśli nie potrafi nic innego robić, to co sie dziwić. (1)

    Nie przez przypadek wybral sobie te partię.

    • 8 6

    • Maciej Płażyński w grobie się przewraca widząc że junior popiera dyktaturę kartofla z Nowogrodzkiej!

     • 8 20

   • twoj stary (2)

    Wstyd!

    • 5 3

    • Suwerenie #dojnejzmiany, pomimo że potraficie tylko obrażać innych odpowiem ci merytorycznie. (1)

     Nie będę głosował ani na Adamowicza ani na Wałęsę, ale na wybory pójdę zagłsować przeciwko takim jak ty i twoim przedstawicielom z ramienia PIS w Gdańsku, który kocham.

     • 5 6

     • Grajac przeciwko budyniowi grasz na koryto plus

      Co budyń ma za uszami to ma. Od prawie 3 lat pisiory, mając w garści cały aparat represji, nic mu nie udowodnili. Można go lubić lub nie, ale trzeba przyznać obiektywnie, że sprawnie zarządza miastem. Przez te wszystkie lata popełnił błędy, ale ostatecznie bilans jest mocno na plus. Zobacz jak miasto wygląda dziś a jak wyglądało przed budyniem

      • 3 6

   • Kacperek regularnie w szczujni

    • 5 6

   • Sycylijczycy adamowicza plują jak zwykle.

    Za pieniądze zrobią budyniowi wszystko

    • 4 4

  • Leszpy p. Adamowicz niż ludzie typu Jaworski, Antek i p. Pawłowicz (5)

   • 38 80

   • Mylisz się (4)

    Oni są uczciwi przynaniej.
    A glosowac nalezy na mlodych a nie na Adamowicza który wyglądem odstrasza.

    • 24 18

    • No to przedstawiłeś rewię młodości i piękności, Jaworski, Antek i Pawłowicz

     • 12 4

    • W jaki sposób uczciwi?

     Bo uczciwie zagarnęli nasze pieniądze?

     Poprawne słowo to bezczelni...

     • 7 8

    • Hahahaha (1)

     Pokładam się ze śmiechu. Uczciwi? Hahahahaha
     Normalnie kawał dnia, ba może nawet miesiąca LOL

     • 5 2

     • budyn napewno nie jest zadowolony ze smiejesz sie z niego! wstyd mu przynosisz popaprancu!

      • 0 1

  • Żuraw z ekipa (5)

   Na posterunku. Brawo chlopcy

   • 25 8

   • To nie Żuraw (1)

    • 6 3

    • Zatem inny klakier-sprzedawczyk

     Poziom tak samo beznadziejny

     • 12 6

   • Propozycje jaśnie nam panującego pana prezydenta Adamowicza: (2)

    * Opracowanie i wdrożenie w szkołach zajęć dostarczających rzetelnej wiedzy o LGBT+ dla uczniów, nauczycieli i rodziców.
    * Bezpłatne udostępnienie miejskich nośników reklamowych/informacyjnych na kampanie antydyskryminacyjne (np. dla osób homoseksualnych)
    * Upamiętnianie w przestrzeni publicznej poprzez nazwy ulic, tramwajów, tablice pamiątkowe, pomniki gdańszczan i gdańszczanek z niedoreprezentowanych grup społecznych: m.in. kobiet, osób nieheteronormatywnych
    * Wypracowanie procedury (i jej wdrożenie) w zakresie dostępu do usług miejskich dla osób w procesie uzgodnienia/korekty płci.
    * Wydawanie zaświadczeń o honorowaniu biletów imiennych na czas okresu uzgodnienia/korekty płci przez kontrolerów ZTM
    * Przygotowanie personelu szkolnego w zakresie praw i wsparcia transpłciowych dzieci i młodzieży.
    * Realizacja programów edukacji seksualnej (edukacja do miłości) kierowanych do dzieci i młodzieży (patrz ulotka zdrovve love)
    itd.
    Takich destrukcyjnych, zwariowanych rekomendacji jaśnie nam panującego prezydenta jest ponad 40. Zapłacimy za nie niedługo my wszyscy z naszych portfeli. A przede wszystkim zapłacą nasze dzieci, które będą indoktrynowane szkodliwą ideologią gender.

    Jak ktoś nie wierzy to może niech zapyta samego prezydenta na Marszu Równości, na którym na pewno się już niedługo pojawi i wygłosi płomienne przemówienie jak w ostatnich latach.
    Prezydent widzi, że elektorat mu się kurczy i zszedł już tak na lewą stronę, że nawet Urbana zawstydził!

    • 17 8

    • No tak, edukacja seksualna dzieci ma być prowadzona przez księdza.

     Który im wmawia, że nie zajdą w ciążę, a antykoncepcja jest be...

     • 8 5

    • Popieram, kiedys szedlem wieczorem po plazy az tu nagle przede mna stanal Gender byl okropny byl podobny do Rihany w niekompletnym bikini od razu dalem w dluga ledwie uszedlem z zyciem w domu zaslonilem wszystkie okna i wlazlem pod biurko na szczescie udalo mi sie go zgubic ale spokoj moj zostal zachwiany bo wiem ze te Gendery sa juz w naszm miescie

     • 2 1

  • (1)

   Ekipa budynia na posterunku od 7 rano . Hahahaha dobre.

   • 46 13

   • Ekipa kartofla z PISu zaspala ?

    • 8 15

  • Ciekawe dlaczego te posty z 7 rano są z jednego adresu IP (9)

   • 33 12

   • Bo z Nowych Ogrodów pewnie (1)

    Haha. Świta Adamowicza jak aktyw PZPR

    • 33 7

    • Raczej Stare biuro posła PiS z dawnej Gedanii. Tam relacjonował Jarzabek Jaworski

     • 4 10

   • niech zgadne UM GD?

    • 14 3

   • LPGT

    • 3 1

   • z jakiego ? urząd czy coś innego. napisz please

    • 0 2

   • Ciekawe dlaczego wszystkie posty tutaj są z 5-6 adresów IP. (2)

    Czyżby pula IPv4 się skończyła i każdy dostawca internetu miał tylko jeden adres na całe miasto?

    No, ale ogarnięcie tego wymagało by jakiejś podstawowej wiedzy, a jak powiedział Piotrowicz, do ludzi inteligentnych przekaz pisu nie jest kierowany...

    • 7 2

    • czyli pis ma przewagę technologiczną (1)

     bo sfora adamowicza dogaduje się na fb, rotfl

     • 2 2

     • Zobacz lepiej ile adresów jest spoza Trójmiasta :)

      • 3 0

   • Przecież po to budyń stworzył Centrum Multimedialne Gdańska za 4 bańki rocznie.

    • 0 0

  • Trolle Adamowicza w blokach startowych (2)

   I.. ruszyli!
   Łubudubu Niech nam żyje Najlepszy Prezes Klubu.

   • 39 8

   • Jest najlepszy to prawda

    • 7 7

   • prezes moze byc tylko jeden

    • 0 0

  • o masakra tem POpaprany (2)

   zlevaczały Budyń?

   • 14 4

   • Weź się zdecyduj

    Budyń rozdaje lewackie 500+?

    • 5 4

   • PIS to najbardziej lewicowa partia. Wchlonela SLD nawet Ogórka. I Ogórkowa

    • 6 3

  • Po ile chodzą dzisiaj wpisy? (2)

   • 9 1

   • (1)

    PiS trolle po 1 zl

    • 6 4

    • nie juz nie musza oddac na karitas

     • 1 2

  • Cudne miasto

   • 4 3

  • ocena (4)

   Gdańskiem rzadzi mafia , komisja Pani Wasserman pokazuje skalę tego działania , a to szambo co wybiło na Ołowiance to żywy obraz działalności Budynia i jego gangu.

   • 14 9

   • Z komisją tej ławeczki to sobie poleciałes. Co ustalili ? Ile zarobiła starą panną?

    • 5 3

   • komisja Pani Wasserman nie dowiosła nic (2)

    Poza jej docinkami, które przekaz dnia promuje.
    Widziałeś kiedyś w relacji z tej komisji wypowiedź jakiegokolwiek świadka?
    Jedyne co pokazują, to jej opinie.

    • 4 3

    • (1)

     widziałem mnóstwo wypowiedzi wielu świadków...pytanie, CO TY TAK NAPRAWDE OGLADASZ? bo po prostu bredzisz...a oglądanie relacji z komisji w tvnie mija się z celem...

     • 1 3

     • To musiala cie zniesmaczyc ta razaca amatorszczyzna komisji ta autopromocja poszczegolnych jej czlonkow chaos zadawanych pytan no i buta wynioslosc zenada! zreszta moze ma tak byc bo moze to taka maszynka do gonienia kroliczka

      • 1 2

  • z tymi pierwszymi wpisami to wyszło przypadkowo?

   mocno ucierpiała wasza wiarygodność

   • 4 3

  • Nasze miasto zwykle nie wygląda tak jak na tym zdjęciu (2)

   Czemu by nie zrobić zdjęcia na tle dróg z popękanych płyt drogowych albo w obszcz*nych zaułkach Prawego Miasta?

   • 6 5

   • (1)

    uwazasz ze Pan Prezydent powinien zrobic sobie zdjecie pod twoim domem?

    • 2 1

    • wystarczy obok twojego schroniska

     • 0 0

  • Ale pan redaktor pocisnął ... biczowanie aksamitną szmatką (2)

   • 9 1

   • (1)

    a mial sie przylaczyc do waszej psychopatycznej bandy biczownikow moze wolal byc po prostu merytoryczny

    • 1 0

    • trójmiejskie dziennikarstwo ...

     koń by się ...

     • 0 1

  • Obywatel Gdańska (1)

   O jakim pozytywnym rozwoju piszesz ?????? Szambo się leje do Motławy bi przez 20 lat nic miasto nie robiła z infrastrukturą. Takich "kwiatków" jest mnóstwo. Pan Adamowicz zajmuje się tylko swoim wizerunkiem.

   • 14 6

   • Zrobili deala z Gedanią, stworzyli nowy klub na terenie oczyszczalni Zaspa, po to by wyszarpać dawny stadion pod deweloperkę. Za to po likwidacji Zaspy, nie zastąpiono infrastruktury ściekowej, dodatkowo tylko obciążając Ołowiankę.

    • 6 5

  • Ale jaja! Ale jaja! (1)

   Budyń skrzyknął swój fanklub na FB do pisania pozytywnych opinii!

   • 15 1