• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Rozpalił ognisko z odpadów budowlanych. Dostał mandat

Ewelina Oleksy
28 września 2023, godz. 07:00 
Opinie (131)
Na miejscu strażnicy zastali spore ognisko z odpadów budowlanych. Na miejscu strażnicy zastali spore ognisko z odpadów budowlanych.

Deski, płyty, kartony i inne odpady budowlane - na ul. DojazdowejMapka w Gdańsku mężczyzna rozpalił z nich ognisko. Na miejscu szybko zjawiła się jednak straż miejska, która ukarała go mandatem.Rozpaliłe(a)ś kiedyś ognisko ze śmieci?

Jeśli nie wiesz, jak pozbyć się odpadów budowlanych lub niebezpiecznych, to chociaż miej pewność, że rozpalenie z nich ogniska jest jednym z najgorszych pomysłów.

Niestety to rozwiązanie wybrał ostatnio mężczyzna z ul. Dojazdowej, który robił porządki na budowie jednej z tamtejszych posesji.

- Zaalarmowani strażnicy miejscy z Referatu IV błyskawicznie pojawili się przed jego bramą.
Na posesji nadal płonęło sporych rozmiarów ognisko. Silne zadymienie unosiło się ponad konary drzew - mówi Robert Kacprzak ze Straży Miejskiej w Gdańsku.

Tłumaczył, że nie miał jak się tego pozbyćMiłośnik ognisk z odpadów tłumaczył mundurowym, że nie miał jak pozbyć się śmieci z budowy, więc postanowił je spalić.

- Za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem, a ognisko natychmiast zostało ugaszone - wskazuje Kacprzak.
Pijany podpalił śmieci z wiosennych porządków w ogródku Pijany podpalił śmieci z wiosennych porządków w ogródku

Za spalanie odpadów grozi od 20 do 500 zł mandatu. Straż nie podaje, jaką kwotę nałożono w tym przypadku, tłumacząc, że według aktualnych wytycznych jest to dana wrażliwa.

Jakie są zasady wyrzucania odpadów budowlanych?Odpady budowlane i poremontowe nie mogą trafić nie tylko do ogniska, ale też do wiaty śmietnikowej.- Jeśli masz firmę, która wykonuje remont w mieszkaniu, to ona zobowiązana jest do odbioru twoich odpadów powstających w trakcie remontu. Jeśli sam wykonujesz remont, to musisz zamówić specjalny worek lub kontener w firmie wywozowej, która zajmuje się odbiorem takich odpadów. Dodatkowo zgodnie z Regulaminem Utrzymania Czystości i Porządku każdy lokal mieszkalny może bezpłatnie raz w roku dostarczyć 2 Mg [2 tony] w/w odpadów do PSZOK-u zlokalizowanego w Zakładzie Utylizacyjnym przy ul. Jabłoniowej 55 - informują gdańscy urzędnicy.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (131)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane