Fakty i opinie

Rusza budowa nowego mostu nad Kanałem Raduni

Planowany most na Kanale Raduni w ciągu ul. Starogardzkiej.
Planowany most na Kanale Raduni w ciągu ul. Starogardzkiej. mat. prasowe

W środę rozpoczną się prace przy budowie mostu nad Kanałem Raduni w ciągu ul. Starogardzkiej w Gdańsku zobacz na mapie Gdańska. Na początek zostanie zamknięta część ul. Nowiny. Przypominamy też o utrudnieniach w Borkowie.Czy na Kanale Raduni powinno być więcej mostów?

tak, zdecydowanie jest ich za mało 48%
tak, ale kładek dla pieszych i rowerzystów 22%
nie, ale warto wyremontować starsze i istniejące obiekty 21%
nie, jest ich wystarczająco dużo 9%
zakończona Łącznie głosów: 878
16 sierpnia planowane jest rozpoczęcie prac związanych z budową mostu nad Kanałem Raduni w ciągu ulicy Starogardzkiej w Gdańsku. Z tego powodu ulica Nowiny zostanie zamknięta na wysokości skrzyżowania z ulicą Starogardzką.

Dojazd do ul. Nowiny odbywać się będzie Traktem Św. Wojciecha poprzez wjazd na wysokości parku Oruńskiego i ul. Gościnnejzobacz na mapie Gdańska. Wyjazd natomiast z ulicy Nowiny w kierunku Pruszcza Gdańskiego będzie możliwy zjazdem na wysokości parku Oruńskiego.

W stronę centrum Gdańska wyjazd z ul. Nowiny poprowadzony zostanie przez ulicę Raduńską do ul. Małomiejskiej. zobacz na mapie Gdańska

Planowana organizacja będzie obowiązywać ok. 30 dni.

Utrudnienia na przy moście na ul. Starogardzkiej.
Utrudnienia na przy moście na ul. Starogardzkiej. graf. Trojmiasto.pl
Prace potrwają do połowy 2018 r.

Inwestycja będzie kosztowała miasto 5,2 mln zł. Prace wykona firma Most z Sopotu.

Jak informuje DRMG, w ramach realizacji zadania przewiduje się całkowitą rozbiórkę istniejącego mostu i budowę nowego mostu ramowego, jednoprzęsłowego, wykonanie niezbędnej przebudowy istniejącego układu drogowego i przyległych dojazdów, wynikającej z szerokości nowego mostu, wykonanie rozbiórek i budowę nowych murów żelbetowych, stanowiących podtrzymanie konstrukcji wjazdu na most i ulicę Starogardzką, a także przebudowę sieci uzbrojenia terenu.

Zadanie ma również na celu przywrócenie ruchu dwukierunkowego na moście i likwidację istniejącej tam obecnie sygnalizacji świetlnej. W ramach realizacji projektu wykonane zostaną również brakujące konstrukcje umocnień Kanału Raduni, przylegające do mostu. Celem przedsięwzięcia jest zwiększenie nośności mostu do klasy A - 50 ton - a także usprawnienie ruchu miejskiego oraz zwiększenie bezpieczeństwa w transporcie.

Całość prac ma potrwać do połowy 2018 r.

Most saperski do likwidacji

Obecny most, z którego korzystają kierowcy, jest na tyle wąski, że jest na nim prowadzony ruch wahadłowy. W rzeczywistości jest to most tymczasowy (saperski). Wcześniej istniał tutaj szeroki most, dwupasmowy, ale ze względu na zły stan techniczny musiał zostać rozebrany na początku I dekady XXI w. Teraz obiekt ten zostanie zlikwidowany.

Most saperski w ciągu ul. Starogardzkiej to fragment mostu, który na przełomie lat 80. i 90. funkcjonował nad Martwą Wisłą w trakcie przebudowy mostu Siennickiego.

Istniejący most saperski nie jest jedynym tego typu obiektem nad Kanałem Raduni. Podobny znajduje się w ciągu ul. Tomczaka. zobacz na mapie Gdańska

Zamknięty fragment drogi z Gdańska do Straszyna.
Zamknięty fragment drogi z Gdańska do Straszyna. graf. Trojmiasto.pl
Zamknięta Starogardzka w rejonie Borkowa

Przypominamy też, że z Gdańska nie można obecnie przejechać do Straszyna ul. Starogardzką. Całkowicie zamknięta jest droga wojewódzka nr 222 w Borkowie zobacz na mapie Gdańska.

Zarządca drogi wytyczył objazd. Podstawowa trasa objazdowa remontowanego odcinka została wytyczona ulicą Starogardzką, Traktem Św. Wojciecha (DK 91) oraz Obwodnicą Południową (S7).

Przebudowywany jest tam dwukilometrowy odcinek drogi Gdańsk - Starogard Gdański pomiędzy skrzyżowaniem z ulicą Akacjową w Borkowie a węzłem Gdańsk-Południe. Do końca wakacji droga będzie zamknięta dla ruchu. Od września będzie wprowadzony ruch wahadłowy.

Opinie (100) ponad 10 zablokowanych

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.