Fakty i opinie

Ruszył na włam "uzbrojony" w śrubokręt

31-latek miał przy sobie śrubokręt. Niewykluczone, że to tym narzędziem próbował "rozmontować" zamek. Zdjęcie ilustracyjne.
31-latek miał przy sobie śrubokręt. Niewykluczone, że to tym narzędziem próbował "rozmontować" zamek. Zdjęcie ilustracyjne. rafaelbenari/123rf.com

"Uzbrojony" w śrubokręt, próbował włamać się do jednego z supermarketów na Przymorzu. Przebiegły plan niedoszłego złodzieja pokrzyżował jednak alarm, którego najwyraźniej nie udało się rozbroić chałupniczą metodą. 31-latek wpadł w ręce policji.Czy masz zamontowany alarm w swoim mieszkaniu?

tak 33%
nie 57%
nie, ale zamierzam zamontować 10%
zakończona Łącznie głosów: 588
Policjanci mawiają, że są dwa typy złodziei. Jedni to fachowcy w swojej "branży". Śledzą nowinki technologiczne, nierzadko są wyposażeni w nowoczesny sprzęt.

Przed skokiem robią rozpoznanie, a bywają i tacy, którzy w konkretny sposób oznaczają miejsca nadające się do "włamu" i te, które lepiej omijać.

Drudzy to "wielcy improwizatorzy", którzy sami wystawiają się na tacy organom ścigania. Wiele wskazuje na to, że do tej drugiej grupy należy 31-latek, który "uzbrojony" w śrubokręt próbował dostać się do jednego z supermarketów na Przymorzu.

- Tuż po północy oficer dyżurny gdańskiej komendy odebrał zgłoszenie o włączonym alarmie w jednym z supermarketów. Na miejsce natychmiast został skierowany patrol wywiadowców. Policjanci szybko dotarli pod sklep i zauważyli, że od strony zaplecza wychodzi mężczyzna. Funkcjonariusze wylegitymowali 31-letniego mieszkańca Gdańska, a podczas kontroli ujawnili przy nim śrubokręt, przy pomocy którego najprawdopodobniej próbował dostać się do obiektu - opowiada Mariusz Chrzanowski z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Recydywista w areszcieMężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Na miejscu policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej przeprowadzili oględziny, a policyjny technik zabezpieczył ślady oraz sporządził dokumentację fotograficzną. Dodatkowo funkcjonariusze zabezpieczyli nagranie z kamer monitoringu.

Na koniec okazało się, że to nie pierwszy konflikt 31-latka z prawem. Mężczyzna usłyszał więc zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem w warunkach powrotu do przestępstwa.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (46)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »