Fakty i opinie

stat

SKM: za potrzebą tylko w wyjątkowych sytuacjach

interwencja trojmiasto.pl

Dlaczego toalety w SKM są zamknięte na trasie Gdańsk - Wejherowo? - dziwi się nasz czytelnik. Okazuje się, że to zalecenia służb sanitarnych, które nie zostaną zmienione, dopóki w pociągowych łazienkach nie zostaną zamontowane obiegi zamknięte.- SKM to nie tramwaj, którym podróżuje się na krótkich dystansach. Kolej służy nam najczęściej do przejazdów pomiędzy miastami, więc tym bardziej zaskoczony byłem, że na obszarze całej aglomeracji nie można tam skorzystać z toalety - dziwi się nasz czytelnik, pan Michał.

Na drzwiach łazienek w pociągach SKM są naklejki, które informują o tym, że korzystanie z toalety na trasie pomiędzy Gdańskiem i Wejherowem jest zabronione. Zresztą drzwi są i tak zamknięte, więc napis to tylko dodatkowe wyjaśnienie. Dlaczego jednak tak jest?

- Zamknęliśmy łazienki po zaleceniach Sanepidu, z którymi trudno dyskutować. Tereny wokół trasy SKM są silnie zurbanizowane, nieopodal torów są nie tylko zakłady przemysłowe, ale też domy i całe osiedla - wyjaśnia Marcin Głuszek, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży SKM.

Co ciekawe, toalet w pociągach dalekobieżnych nikt nie zamyka, także podczas przejazdu przez Trójmiasto. Jest tylko zalecenie, by nie korzystać z nich podczas postojów na stacjach. Z SKM korzysta jednak o wiele więcej osób, więc zalecenia służb sanitarnych można zrozumieć.

- Oczywiście w nagłych przypadkach reagujemy elastycznie. Zdarza się, że np. na prośbę rodziców z dzieckiem kierownik pociągu otwiera toaletę. Na szczęście problem zostanie znacznie ograniczony po wyremontowaniu 21 składów SKM. Po remoncie, który zakończy się w 2014 roku będą w nich toalety z obiegiem zamkniętym, które będą czynne na całej trasie - podkreśla Marcin Głuszek.

Czytaj także: Pesa wyremontuje SKM w 13 miesięcy.

Opinie (369) 4 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.