Fakty i opinie

stat

Segregacja śmieci bez tajemnic. W sobotę specjalne warsztaty

Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości związane z recyklingiem lub wciąż nie segregujesz śmieci, bo zwyczajnie nie wiesz jak zacząć - to spotkanie jest dla ciebie. Instytut Kultury Miejskiej w Gdańsku zaprasza w sobotę na warsztaty pod hasłem "segregacja i recykling - od podstaw do mistrzostwa".Czy wiesz, jak dobrze segregować śmieci?

tak, znam wszystkie zasady 33%
nie mam pełnej wiedzy w tym temacie 46%
nie wiem, sprawia mi to dużo kłopotów 21%
zakończona Łącznie głosów: 583
Zgodnie z ustawą, segregacja śmieci jest obowiązkowa. Ci, którzy z tego obowiązku się nie wywiązują, muszą liczyć się z finansowymi konsekwencjami. Zarówno w Gdyni, Gdańsku, jak i Sopocie stawki za odbiór odpadów niesegregowanych są dużo wyższe, niż za śmieci segregowane. Dlatego segregowanie śmieci po prostu się opłaca.

Czytaj też: Aplikacja podpowie, jak poprawnie segregować śmieci

Jak poprawnie segregować śmieci? Na to oraz wiele innych pytań związanych z recyklingiem będzie można znaleźć odpowiedź w sobotę, 29 lutego w Instytucie Kultury Miejskiej w Gdańsku. Start o godz. 11. Warsztaty poprowadzi Anna Desogus, doradca i edukator w obszarze zrównoważonego rozwoju i zero waste z Ambasady Czystej Planety. Wstęp jest bezpłatny.

Segregowanie śmieci w teorii i praktyce- Porozmawiamy m.in. o tym, jakie jest miejsce recyklingu w mądrym gospodarowaniu odpadami. Będzie też o tym, jakie są fantastyczne cechy recyklingu, ale też jakie są tego procesu ograniczenia. No i oczywiście będzie też część praktyczna, w której będziemy oglądać różne przykładowe odpady i studiować łatwy przepis na to, by wiedzieć co wyrzucać do jakiego pojemnika. Raz i na zawsze! Tak, by nie spędzać już tak dużo czasu narzekając, że nic z tą segregacją nie wiadomo i zasady są niejasne - mówi Anna Desogus - Po tym wydarzeniu nikt nie będzie już mieć wątpliwości, jakie śmieci powinny trafić do jakiego pojemnika.

Zasady segregacji śmieci w Trójmieście.

Spotkanie w ramach cyklu "Miasto 2050"Sobotnie spotkanie rozpocznie się od prelekcji na temat problemów związanych z odpadami, ograniczeń dotyczących recyklingu plastiku, sensu recyklingu, zasad segregacji odpadów i zasad wprowadzania w życie działań z zakresu zero waste. To część cyklu IKM "Miasto 2050".

- W jego ramach poszerzamy świadomość mieszkańców na temat tego, jak zmieniają się nasze miasta i ich otoczenie w procesie nieuchronnych zmian klimatycznych. Staramy się zachęcać do podejmowania oddolnych inicjatyw i działań, by na Ziemi żyło nam się mądrzej, świadomiej i lepiej. Dbamy o to, by wspólnie, małymi krokami rozpocząć ratowanie przyszłości naszej i naszych dzieci - mówi Paulina Cichosz z Instytutu Kultury Miejskiej.

Opinie (178) 4 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.