• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Sezon za nami, ale lato wciąż trwa

Aleksandra Nietopiel
6 września 2023, godz. 17:30 
Opinie (50)
 • Środa, plaża Stogi. Początek września w Trójmieście dzięki pogodzie nie pozwala zapomnieć o wakacjach, choć te już minęły.
 • Środa, plaża Stogi. Początek września w Trójmieście dzięki pogodzie nie pozwala zapomnieć o wakacjach, choć te już minęły.
 • Środa, plaża Stogi. Początek września w Trójmieście dzięki pogodzie nie pozwala zapomnieć o wakacjach, choć te już minęły.

Choć bociany odleciały już do ciepłych krajów, lato żegna się z nami niespiesznie. Wciąż mamy dużo słońca, a termometry pokazują temperatury powyżej 20 stopni. Plaże nie są co prawda tak kolorowe i pełne plażowiczów, jak jeszcze kilka tygodni temu, ale śmiało można wciąż korzystać z letnich uciech. Gdynia na przykład wciąż jeszcze działa w "trybie wakacje". Gdańsk i Sopot podsumowały już sezon.Jak spędzasz pierwszą część września?

Na początku września chyba każdy z nas zastanawia się, kiedy wakacje zleciały i dlaczego tak szybko. Kiedy my o tym myślimy, urzędnicy liczą zyski i straty oraz podsumowują kolejny sezon.

W Gdyni jeszcze wakacyjne klimatyGdynia jako jedyna w Trójmieście wciąż działa w "trybie wakacyjnym". Oznacza to, że urzędnicy nie spieszą się tu z podsumowaniem sezonu, ten - ich zdaniem - wciąż bowiem trwa.

- Nie zamknęliśmy jeszcze sezonu. Na plaży w Śródmieściu są jeszcze ratownicy - mówi rzeczniczka Urzędu Miasta Gdyni, Agata Grzegorczyk.
Można więc śmiało korzystać w Gdyni z przedłużonych przez pogodę wakacji. Szeroka plaża i bliskość bulwaru Nadmorskiego zachęcają do spacerów i leniuchowania. Otwarty niedawno park Centralny również może być pretekstem do aktywnego spędzania wolnego czasu.

Plaża Śródmieście w Gdyni w czasie niespodziewanego "ataku" mgły, 19 sierpnia. Plaża Śródmieście w Gdyni w czasie niespodziewanego "ataku" mgły, 19 sierpnia.

Gdańsk: zero utonięć, ale pracy sporoNa plażach z kąpieliskami strzeżonymi w Gdańsku i w tym roku nie doszło do żadnego tragicznego zdarzenia, ale ratownicy mieli co robić. Niech przemówią liczby:
 • 0 - liczba utonięć na kąpieliskach,
 • 10 - interwencji w wodzie - o 14 mniej niż rok temu,
 • 98 - interwencji na plaży - o 13 więcej niż rok temu,
 • 14 - wezwań zespołu ratownictwa medycznego,
 • 96 - osób zostało opatrzonych w punktach medycznych,
 • 135 - akcji poszukiwania zagubionych dzieci.


- Upalne dni, kiedy temperatura przekraczała 30 stopni, przyczyniły się także do zwiększonej liczby udarów słonecznych oraz zasłabnięć. Jedno zdarzenie na Wyspie Sobieszewskiej obsługiwane było przez zespół Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Co może cieszyć, w tym roku ratownicy odnotowali wyraźny spadek liczby przypadków zagubień dzieci - 135 w porównaniu do 201 z ubiegłego roku - informuje Grzegorz Pawelec, rzecznik Gdańskiego Ośrodka Sportu.
Z gdańskich plaż w okresie od czerwca do sierpnia wywieziono ok. 250 ton śmieci. Na Stadionie letnim w Brzeźnie odbyło się w wakacje 12 imprez sportowych.

Sopot oblegany, na molo mniej niż milion wejśćW wakacje oblężenie przeżywał Sopot. Plaże miasta sprzątane były codziennie od godz. 6 rano już od maja. Łącznie na sopockich plażach w czasie sezonu było 246 koszy, 69 toalet oraz 20 opłukiwaczy. Nowością były ławki - pojawiło się ich 30.

Molo i w tym roku cieszyło się dużym zainteresowaniem spacerowiczów. Molo i w tym roku cieszyło się dużym zainteresowaniem spacerowiczów.

Chętnie odwiedzane były też tereny zielone. Sopockie Błonia stały się częścią szlaku kuracyjnego i zyskały tężnię solankową oraz ogród sensoryczny. W pobliskim Lasku Karlikowskim stanęły urządzenia do ćwiczeń, będące również elementem nadmorskiego szlaku.

Chcesz zamieszkać w Sopocie? Sprawdź oferty, niektóre blisko morza
Sporo działo się też na molo i w jego okolicy. W tym roku na terenie skweru Kuracyjnego i molo odbyło się wiele wydarzeń i aż 50 koncertów. W okresie od 1 czerwca do 29 sierpnia odnotowanych zostało 723 673 wejść na molo.


Na molo stanęły też dwa biletomaty, 80 nowych ławek i 15 koszy, a pomost główny z głowicą molo połączyła nowa winda.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (50)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane