Fakty i opinie

stat

Sobota bez tramwajów między Zaspą i Hallera

Wymiana zwrotnicy na ul. Mickiewicza sprawi, że w sobotę nie będą kursowały tramwaje z Zaspy do Wrzeszcza.
Wymiana zwrotnicy na ul. Mickiewicza sprawi, że w sobotę nie będą kursowały tramwaje z Zaspy do Wrzeszcza. fot. Łukasz Unterschuetz/trojmiasto.pl

W sobotę nie będą kursowały tramwaje pomiędzy pętlą na Zaspie zobacz na mapie Gdańskaal. Hallera zobacz na mapie Gdańska. Powód: wymiana zwrotnicy. Zamiast tramwajów będę kursowały autobusy.Roboty na torowisku rozpoczną się w piątkowy wieczór o godz. 20:00 i potrwają do niedzieli do godz. 4:00 rano.

Rozkład komunikacji miejskiej w Gdańsku


Na ile sprawnie korzystasz z komunikacji miejskiej?

bardzo sprawnie, wiem gdzie się przesiąść, na bieżąco sprawdzam rozkłady 53%
zwykle korzystam z tych samych tras, gdy jadę w nowe miejsce mogę się czuć zagubiony 32%
nie jestem w tym dobry, nie wiem jaki bilet skasować i w co wsiąść, bo rzadko korzystam 15%
zakończona Łącznie głosów: 503
Prowadzone prace nie wpłyną na ruch drogowy na ul. Mickiewicza, natomiast będą wymagały wstrzymania ruchu tramwajowego w sobotę 23 lutego, na odcinku od pętli na Zaspie zobacz na mapie Gdańska do skrzyżowania ul. Mickiewicza z al. gen. Hallera zobacz na mapie Gdańska.

W tym czasie tramwaje pojadą objazdami, natomiast na zamkniętym odcinku będzie funkcjonowała autobusowa komunikacja zastępcza.

- Zakres prac na torowisku na ul. Mickiewicza obejmuje rozbiórkę nawierzchni drogowej w pasie torów tramwajowych w rejonie zwrotnicy, demontaż dotychczasowej zwrotnicy oraz montaż nowej. Końcowym etapem będzie odtworzenie nawierzchni drogowej - informuje Magdalena Kiljan z Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni.
W planach znajdują się wymiany kolejnych zwrotnic na gdańskich torowiskach - na Węźle Piastowskim, Węźle Hucisko oraz na pętli w Oliwie.

W sobotę linie tramwajowe 2 i 8 czasowo zmienią trasę. Komunikację w obrębie tego fragmentu Dolnego Wrzeszcza zabezpieczą linie zastępcze:

tramwajowa 92
autobusowa T2.

Linia 2:

- będzie funkcjonować na trasie Łostowice Świętokrzyska - (...) - al. Hallera - Brzeźno Plaża, wg specjalnego rozkładu jazdy.

Linia 8:

- będzie funkcjonować na trasie Przeróbka - (...) - al. Hallera - Brzeźno Plaża, wg specjalnego rozkładu jazdy. Wybrane kursy zostaną skierowane do Nowego Portu.

Zastępcza linia tramwajowa 92:

- będzie funkcjonować na trasie: Oliwa - al. Grunwaldzka - Pomorska - Chłopska - al. Rzeczypospolitej - Zaspa.

Zastępcza linia autobusowa T2:

- będzie funkcjonować na trasie: Jelitkowo - Pomorska - Chłopska - al. Rzeczypospolitej - al. Legionów - Kościuszki - al. Hallera - Mickiewicza.

Przesiadki z tramwajów linii 5 i 92 na autobusy zastępczej linii autobusowej T2 (kierunek Wrzeszcz, Śródmieście) możliwe będą na przystankach: "Pomorska", "Piastowska", "Czerwony Dwór", "Bora Komorowskiego", "Kołobrzeska". Autobus dojeżdża do przystanków "Kościuszki" i "Mickiewicza" przy al. Hallera, gdzie możliwa będzie przesiadka na tramwaje linii 2, 3, 5 i 8.

Przesiadki z tramwajów linii 2 i 8 na autobusy zastępczej linii autobusowej T2 (kierunek Przymorze, Żabianka, Jelitkowo) możliwe będą na przystanku "Mickiewicza". Autobusem linii T2 będzie można kontynuować podróż aż do Jelitkowa lub przesiąść się na linie tramwajowe na Przymorzu lub na Żabiance.

Jak dojechać z Jelitkowa, Żabianki i Przymorza na Zaspę, do Dolnego Wrzeszcza i Śródmieścia?

Zalecamy skorzystanie z autobusu linii zastępczej T2, który będzie kursować już z Jelitkowa. Tramwaje linii 5 i zastępczej linii 92 będą dojeżdżać tylko do pętli Zaspa.

Jak dojechać z Oliwy i Żabianki (z rejonu ulic: Subisława, Pomorskiej) na Przymorze i Zaspę?

Tramwajami linii 5 lub 92, które docierać będą do pętli Zaspa.

Jak dojechać z Oliwy i Żabianki (z rejonu ulic: Subisława, Pomorskiej) w rejon Dolnego Wrzeszcza i do Śródmieścia?

Najlepiej wsiąść do tramwaju linii 5 lub 92, a następnie skorzystać z autobusu linii T2, który będzie zatrzymywać się na Żabiance i na Przymorzu, na tych samych przystankach, które obsługuje linia 227.

Uwaga: zgodnie z uchwałą Rady Gdańska w sprawie ustalenia zasad taryfowych, w przypadku wprowadzenia zastępczej komunikacji, bilet na jeden przejazd zachowuje ważność w innym, najbliższym pojeździe zmierzającym w kierunku przystanku końcowego po stałej linii. Zasada ta dotyczy wszystkich przypadków, gdy organizowana jest komunikacja zastępcza lub występuje awaria pojazdu. Tak więc pasażer, który skasował bilet jednoprzejazdowy w tramwaju linii 2,5 lub 8, może na tym samym bilecie kontynuować podróż liniami zastępczymi 92 i T2.

Opinie (62) 1 zablokowana

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.