• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Speed Queen. W weekend otwarcie nowej pralni w Gdyni!

15 września 2023, godz. 09:00 
Opinie (53)

Już w najbliższy weekend, a dokładniej w sobotę, 16 września, o godz. 10 otwiera się na ul. Władysława IV 57Mapka w Gdyni pralnia samoobsługowa międzynarodowej sieci Speed Queen. Operatorem będzie "Pralnia "Cichowscy", która istnieje na trójmiejskim rynku już od 40 lat. Do tej pory świadczyła usługi pralnicze dla trójmiejskich obiektów noclegowych oraz klientów indywidualnych w formie tradycyjnej pralni chemicznej.Skąd pomysł, aby otworzyć pralnię samoobsługową i do jakich klientów ta oferta jest
skierowana?


Łukasz Cichowski, właściciel Pralni ,"Cichowscy" i pralni samoobsługowej Speed Queen: Decyzja o powstaniu takiej pralni została podjęta po długich analizach rynku i potrzeb klientów. W USA i Europie Zachodniej ten rodzaj pralni bardzo dynamicznie się rozwija. Od 5 lat rozwija się również w naszym kraju - samych Pralni sieci Speed Queen mamy w Polsce już ponad 60. Takie są trendy i jesteśmy przekonani, że w niedalekiej przyszłości coraz więcej gospodarstw domowych będzie rezygnować z posiadania własnej pralki czy suszarki i korzystać z gęstej sieci ogólnodostępnych pralni samoobsługowych. Jest to zgodne z coraz bardziej rozwijającą się ekonomią współdzielenia. Dziś coraz więcej osób rezygnuje z zakupu samochodu, bo może go wypożyczyć. Tak samo będzie z pralkami. Po co inwestować w pralkę i suszarkę, tracić wolną przestrzeń w mieszkaniu, skoro można w bliskiej okolicy zrobić pranie w nowoczesnej, czystej pralni.

Dziś, kiedy jednak większość Polaków ma pralkę w domu, czym zachęciłby Pan do skorzystania z pralni Speed Queen?

- Po pierwsze - wielkość naszych pralek i suszarek. Są to urządzenia o ładowności od 10 do 20 kg, dzięki czemu bez problemu możemy uprać asortyment, który po prostu nie mieści nam się do małych, domowych pralek. Mam tu na myśli kołdry, poduszki, pokrowce na materac itd. Po drugie oszczędność czasu - w domu tradycyjne pranie z całego tygodnia czy po powrocie z wakacji robi się cały dzień. U nas można wyprać wszystko i wysuszyć w nieco ponad godzinę. Po trzecie - oszczędność miejsca w domu - zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, gdy nie możemy skorzystać z balkonów, nasze suszarki są niezastąpione. Dzięki nim nie trzeba tracić miejsca w domu na suszenie wypranych rzeczy.

A ile kosztuje takie pranie?

- Cena prania zależna jest od wielkości pralki, a cena suszarki od czasu suszenia, gdyż są różne rodzaje asortymentu. Dla przykładu wypranie 10 kg odzieży w pralce 10 kg to koszt 36 zł, wraz z automatycznie dozowanymi detergentami, a suszenie to 8 zł za każde 15 minut. Można więc przyjąć założenie, że takie pranie zrobimy wygodnie i szybko za 50 zł.

Czy można skorzystać z własnych detergentów?

- Nie, mamy dokładnie dopracowaną technologię opartą o najlepszej jakości włoskie produkty, które są automatycznie dozowane do każdego prania. Ponadto jesteśmy jedyną pralnią samoobsługową w Trójmieście, w której każde pranie jest dezynfekowane przy użyciu ozonu.

Jakie są formy płatności w pralni?

- Można płacić zarówno gotówką, jak i kartą. Zachęcamy również do zakupu Kart Stałego Klienta, których koszt to 20 zł, a dzięki nim przy każdym praniu udzielany jest 10% rabat. Karty można również doładowywać i później nimi płacić bez konieczności użycia gotówki czy karty płatniczej. Wdrożyliśmy również specjalną aplikację Speed Queen dla klientów, dzięki której można uzyskać dodatkowe rabaty, płacić oraz uruchamiać pralki i suszarki z poziomu aplikacji w telefonie, a także na bieżąco online śledzić obłożenie urządzeń, aby wiedzieć, czy akurat w danej chwili jest wolne urządzenie, z którego można skorzystać.

Czy przewidujecie Państwo jakieś dodatkowe promocje i usługi?

- Tak, zapraszamy wszystkich na weekend otwarcia, czyli 16-17 września, podczas którego można zrobić pranie za połowę ceny. Ponadto planujemy w określone dni tygodnia umożliwić naszym klientom skorzystanie z pomocy naszego pracownika, który pokaże i wytłumaczy, jak korzystać z naszej pralni. Planujemy wykorzystać przestrzeń pralni także jako punkt przyjęć dla naszych pozostałych usług, takich jak np. czyszczenia chemicznego garderoby, czyszczenia dywanów, drobnych usług krawieckich, maglowania pościeli i obrusów czy wyprasowania wypranej odzieży. Zapraszamy do śledzenia naszego profilu na FB i strony internetowej, gdzie będziemy umieszczać wszystkie aktualne informacje i promocje. Nową pralnię otwieramy w sobotę, 16 września, o godz. 10.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (53)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane