• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Sprawca wypadku, w którym zginął Piotr Świąc, był pijany

Szymon Zięba
18 marca 2021 (artykuł sprzed 2 lat) 
Piotr Świąc zginął w wypadku samochodowym. Piotr Świąc zginął w wypadku samochodowym.

Pod wpływem alkoholu był 23-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego, który zjechał na przeciwny pas ruchu i uderzył w auto, którym poruszał się Piotr Świąc, dziennikarz gdańskiego oddziału TVP - wynika z ustaleń śledczych. Wskutek wypadku, do którego doszło w piątek, 5.03.2021 r., obaj mężczyźni zginęli na miejscu.Użytkownicy naszej aplikacji zostali już o tym powiadomieni
Pobierz aplikację: Android iPhone


Przypomnijmy: w poniedziałek, 8.03.2021 r., przeprowadzono sekcję zwłok obu kierowców. Pobrany został także materiał do dalszych badań - w tym na obecność alkoholu lub innych substancji. Śledczy otrzymali już pierwsze wyniki.

- Kierowca, który uderzył czołowo w auto Piotra Świąca, był pod wpływem alkoholu - przekazała prok. Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.
Tragicznie zmarły dziennikarz był trzeźwy. Śledczy w tej chwili nie informują, ile alkoholu wykryto w organizmie 23-latka. Usłyszeliśmy tylko, że było to "sporo". Nieoficjalne informacje wskazują na ponad promil.

W sprawę będą zaangażowani biegliProkuratura czeka m.in. na opinię po sekcji zwłok. Będą także badane oba samochody - m.in. na okoliczność tego, czy nie miały one żadnych usterek.

03:57 6 MARCA 21 (aktualizacjaakt. 09:54)

Wypadek z udziałem dziennikarza (118 opinii)

Cytat z TVP3 Gdańsk
Z ogromnym smutkiem informujemy, że piątkowe wydanie "Panoramy" było ostatnim, które poprowadził dla Państwa nasz redakcyjny kolega Piotr Świąc. Krótko po godzinie 22:20 na drodze krajowej numer 20 w miejscowości Borcz doszło do tragicznego w skutkach zderzenia dwóch pojazdów. Obaj kierowcy zginęli na miejscu. Łączymy się w bólu z pogrążoną w żałobie rodziną.
Cytat z TVP3 Gdańsk
Z ogromnym smutkiem informujemy, że piątkowe wydanie "Panoramy" było ostatnim, które poprowadził dla Państwa nasz redakcyjny kolega Piotr Świąc. Krótko po godzinie 22:20 na drodze krajowej numer 20 w miejscowości Borcz doszło do tragicznego w skutkach zderzenia dwóch pojazdów. Obaj kierowcy zginęli na miejscu. Łączymy się w bólu z pogrążoną w żałobie rodziną.
Zobacz więcej


Zostanie także powołany biegły z zakresu rekonstrukcji wypadku.

Jak doszło do wypadku?Jak przekazali funkcjonariusze, z relacji świadka wynikało, iż 23-letni mężczyzna nagle zjechał ze swojego toru jazdy, wskutek czego doszło do zderzenia czołowego z autem, którym poruszał się Piotr Świąc.

- Dlaczego kierowca tak się zachował - to zostanie ustalone w toku postępowania - informowała prok. Grażyna Wawryniuk.
Do zdarzenia doszło w piątek, 5.03.2021 r., około godz. 22:20 w Borczu, gdy dziennikarz wracał po wieczornym wydaniu "Panoramy". Niedawno odebrał nowe auto - volkswagena golfa. Znajomi mężczyzny zapewniają, że zawsze jeździł bezpiecznie.

23-latek osierocił 4-letnie dziecko. Do naszej redakcji docierały informacje o pozostawieniu przez niego listu pożegnalnego. Zapytaliśmy o to w prokuraturze - śledczy tych doniesień nie potwierdzają.

Pogrzeb Piotra ŚwiącaW sobotę, 13 marca 2021 roku, o godz. 11:30 w archikatedrze Oliwskiej odprawiono mszę świętą żałobną za duszę Piotra Świąca.

Ceremonia pogrzebowa Piotra Świąca odbyła się po zakończeniu mszy świętej na cmentarzu Centralnym Srebrzysko w Gdańsku.

Urna z prochami Piotra Świąca spoczęła na cmentarzu Srebrzysko.


Piotr Świąc - znany dziennikarz z GdańskaPiotr Świąc był znanym prezenterem i dziennikarzem telewizyjnym, prowadzącym wiele programów w TVP Gdańsk, ale także m.in. "Panoramę" czy główne wydanie "Wiadomości".

Od początku swojej kariery dziennikarskiej związany był z Trójmiastem. Na swoim koncie miał nagrody i wyróżnienia, m.in. Przeglądu i Konkursu Oddziałów Terenowych TVP, był laureatem "Ostrego Pióra" przyznawanego przez BCC, a także odznaczenia "Zasłużony dla Gospodarki Rzeczypospolitej Polskiej".

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (503)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane