• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Sternik galara zostanie na wolności. Sąd nie zgadza się z prokuraturą

Szymon Zięba
27 października 2022 (artykuł sprzed 1 roku) 
Opinie (206)
Najnowszy artykuł na ten temat Zarzut dla armatora Galara Gdańskiego
Sternik galara, który brał udział w wypadku na Kanale Kaszubskim, nie trafi do aresztu. Sternik galara, który brał udział w wypadku na Kanale Kaszubskim, nie trafi do aresztu.

19-letni sternik galara, który 8.10.2022 r. brał udział w śmiertelnym wypadku na Kanale KaszubskimMapka, nie trafi do aresztu. Sąd nie uwzględnił zażalenia prokuratora na decyzję wymiaru sprawiedliwości, jaka zapadła w pierwszej instancji.Rację w tej sprawie ma:

Przypomnijmy: w połowie października 19-letni sternik galara usłyszał zarzut umyślnego sprowadzenia katastrofy w ruchu wodnym. Było to pokłosie tragicznego wypadku z udziałem łodzi Galara Gdańskiego, do którego doszło w sobotę, 8.10.2022 r., na Kanale KaszubskimMapka. Prokurator skierował do sądu wniosek o tymczasowy areszt.

Dzień później okazało się, że zarzut przedstawiony 19-letniemu sternikowi , mógł być zbyt surowy: nie wykluczył tego sąd, który nie zgodził się na aresztowanie młodego mężczyzny. Jedną z przesłanek była wspomniana wcześniej możliwa zmiana zarzutu: z umyślnego sprowadzenia katastrofy w ruchu wodnym na wypadek nieumyślny, co obniża ewentualne konsekwencje grożące nastolatkowi.

Sędzia uznał też, że nie ma obawy matactwa w śledztwie.

Sąd drugi raz nie zgodził się z prokuraturą. Sternik zostanie na wolnościProkuratura zapowiedziała, że decyzja sądu będzie zaskarżona. W czwartek, 27.10.2022 r., w sprawie znów wypowiedział się wymiar sprawiedliwości.

Prokurator Grażyna Wawryniuk, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, przekazała, że sąd nie uwzględnił zażalenia prokuratora.

- Sąd podzielił stanowisko sądu pierwszej instancji - przekazała prokurator.
Decyzja sądu jest prawomocna i nie przysługuje od niej żadne odwołanie.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (206)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane