Fakty i opinie

stat

Miśkiewicz na urodzinach Dworca Morskiego

artykuł historyczny
Najnowszy artukuł na ten temat

Stenka i Więckiewicz na 85. urodzinach Dworca Morskiego w Gdyni

Dorota Miśkiewicz to wokalistka znana i lubiana z wykonywania utworów, do których teksty pisali m.in. Grzegorz Turnau i Wojciech Młynarski.
Dorota Miśkiewicz to wokalistka znana i lubiana z wykonywania utworów, do których teksty pisali m.in. Grzegorz Turnau i Wojciech Młynarski. fot. Łukasz Unterschuetz/Trojmiasto.pl

W czwartek o godz. 19 rozpocznie się koncert Doroty Miśkiewicz, który ma być zwieńczeniem obchodów 83. urodzin Dworca Morskiego zobacz na mapie Gdyni w Gdyni, w którym mieści się Muzeum Emigracji.Odwiedziłeś już Muzeum Emigracji w Dworcu Morskim?

nie, jeszcze się tam nie wybrałem 34%
nie, ale się nie wybieram 19%
tak, na pewno tam wrócę 36%
tak, ale raz wystarczy 11%
zakończona Łącznie głosów: 246
Dorota Miśkiewicz zaśpiewa z zespołem w składzie: Tomasz Kałwak (instrumenty klawiszowe), Patryk Stachura (gitara basowa) i Sebastian Frankiewicz (perkusja). Wokalistka wykona piosenki ze swoich autorskich płyt, do których słowa napisali dla niej m.in. Wojciech Młynarski, Michał Rusinek, Grzegorz Turnau czy Bogdan Loebl. Zaprezentuje również kilka utworów pochodzących z kanonu najpiękniejszych piosenek ubiegłego stulecia, z muzyką Henryka Warsa, Jerzego Wasowskiego i Krzysztofa Komedy.

Koncert odbędzie się z okazji 83. urodzin Dworca Morskiego, które obchodzone są od 8 grudnia. To właśnie tego dnia w 1933 roku w gdyńskim porcie uroczyście otwarto Dworzec Morski.

Przez wiele lat było to okno na świat dla pasażerów z całej Polski. To stąd wyruszali w rejsy, także legendarnymi, polskimi transatlantykami z M/S Batory na czele. Od maja 2015 roku w gmachu Dworca Morskiego - który jest modernistycznym zabytkiem - swoją siedzibę ma Muzeum Emigracji.

Opinie (58) 1 zablokowana

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.