• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Tak się zmieniał Stefan W.

szym
30 marca 2022 (artykuł sprzed 2 lat) 

Tak zachowywał się Stefan W. w sądzie podczas procesu dot. zabójstwa Pawła Adamowicza.

Apatyczny, z podkrążonymi oczami, nieobecny, momentami wyglądał jakby spał - tak na sali rozpraw wyglądał Stefan W., oskarżony o zabójstwo prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza. Proces W. rozpoczął się w poniedziałek, 28 marca, w Sądzie Okręgowym w Gdańsku.Proces Stefana W. powinien być:

Sala 101 w Sądzie Okręgowym w Gdańsku jest wyjątkowa - to tam znajduje się bowiem tzw. akwarium czyli ława oskarżonych, oddzielona od pozostałej części sali rozpraw grubą szybą.

Prowadzi do niej specjalny korytarz, oddzielony od tych ogólnodostępnych w gmachu placówki. Właśnie tędy na salę rozpraw doprowadzony został Stefan W.

Z ogoloną praktycznie "na zero" głową, podkrążonymi oczami i w charakterystycznym czerwonym, więziennym drelichu, był i jakby go jednocześnie na sali rozpraw nie było.

To kolejny raz, kiedy W. staje przed wymiarem sprawiedliwości. Od tego czasu bardzo się zmienił: schudł, zmarniał i wygląda na osobę zagubioną.

Wnioski z opinii biegłych psychiatrów ws. Stefana W.Jak wyglądał kiedyś?

Proces Stefana W. ws. napadów na placówki bankoweW maju 2014 r. sędzia gdańskiego sądu skazał Stefana W., pomysłodawcę i wykonawcę czterech napadów na placówki bankowe w Gdańsku na 5 lat i 6 miesięcy więzienia, 4 tys. zł grzywny oraz nawiązkę w kwocie po 5 tys. zł dla trzech spośród swoich ofiar.

Wyrok ws. Stefana W. dotyczący napadów na placówki bankoweTak mężczyzna wyglądał wówczas na sali sądowej:

Stefan W. (ubrany na czerwono) podczas procesu przed sądem rejonowym w Gdańsku w 2014 roku. Został wówczas skazany na 5,5 roku więzienia. Stefan W. (ubrany na czerwono) podczas procesu przed sądem rejonowym w Gdańsku w 2014 roku. Został wówczas skazany na 5,5 roku więzienia.
Stefan W. część zrabowanych pieniędzy przeznaczył m.in. na "krótkie wakacje" na Wyspach Kanaryjskich.

Zdjęciem wykonanym na Wyspach Kanaryjskich, na które pojechał za zrabowane pieniądze, chwalił się w portalu społecznościowym.

 Zdjęciem wykonanym na Wyspach Kanaryjskich, na które pojechał za zrabowane pieniądze, chwalił się w portalu społecznościowym.
Do napadów przygotowywał się oglądając filmy w Internecie oraz sprawdzając okolicę za pomocą Google Street View.

Tak wyglądał podczas napadów:

  • Stefan W. podczas napadu na gdański SKOK w 2013 r.
  • Stefan W. podczas napadu na gdański SKOK w 2013 r.
Wybierał takie placówki, przy których mieścił się postój taksówek - bo to właśnie nimi uciekał z miejsca napadu. Ostatecznie został zatrzymany.

Zatrzymanie ws. napadu na placówki bankowe. Film z 2013 r.Zatrzymane po zabójstwie prezydenta Pawła AdamowiczaObecnie Stefan W. oskarżony jest o zabójstwo Pawła Adamowicza, do którego doszło 13 stycznia 2019 r. podczas wieczornego finału WOŚP w Gdańsku.

Tak wyglądał niedługo po zatrzymaniu:
Stefan W. po zatrzymaniu przez policję po zabójstwie Pawła Adamowicza.
 Stefan W. po zatrzymaniu przez policję po zabójstwie Pawła Adamowicza.
Po rozpoczęciu procesu w sprawie zabójstwa prezydenta Gdańska, Stefan W. w ogóle nie reagował na pytania sądu, nie był w stanie podać nawet swoich danych osobowych.
szym

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (301)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane