• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Teren Gedanii: boisko i usługi, a nie mieszkania

Ewa Budnik
9 września 2017 (artykuł sprzed 6 lat) 
Najnowszy artykuł na ten temat Gedania: poseł domaga się wywłaszczenia terenu
 • Atrakcyjny teren Gedanii we Wrzeszczu czeka na zagospodarowanie. Obecny właściciel przekonuje, że wybuduje tutaj boisko i obiekty usługowe, a nie mieszkania, jak wcześniej planował.
 • Na razie nie wiadomo, co ostatecznie powstanie na terenach Gedanii we Wrzeszczu.
 • Na terenie po klubie Gedania na razie nic się nie zmienia.

Nowy właściciel gruntów przy ul. Kościuszki we Wrzeszczu zobacz na mapie Gdańska, należących jeszcze kilka miesięcy temu do spółki Gedania SA, deklaruje, że nie będzie wnioskował o zmianę planu miejscowego, który zezwalałby mu na wybudowanie mieszkań. Zamiast tego deweloper przekonuje, że wystąpi o pozwolenie na budowę pełnowymiarowego boiska - zgodnie z zapisami obecnego planu.Czy przy Kościuszki powinno powstać pełnowymiarowe boisko?

W kwietniu tego roku spółka Gedania SA za 16,5 miliona złotych sprzedała grunt przy ul. Kościuszki deweloperowi Robyg. Zawrzało, bo kupujący jest deweloperem mieszkaniowym i choć podkreślał, że nie ma określonych planów co do gruntu, to jasne było że pod takie budownictwo będzie on chciał wykorzystać nabytą działkę. Na wieść o sprzedaży Miasto Gdańsk skierowało zawiadomienie do prokuratury przeciwko zarządowi spółki Gedania SA, wskazując że sprzedaż gruntu oznacza, że spółka nie wywiązała się z umowy z miastem na mocy której udzieliło ono w 2005 roku znacznej 99 proc. bonifikaty na zakup użytkowania wieczystego przez spółkę - ze wskazaniem na działalność sportową.

Deweloper ogłasza swoje plany w mediach

W odpowiedzi na informację o zawiadomieniu prokuratury nowy właściciel przypomniał, że przecież jeszcze w 2013 roku przedstawiciele władz miasta mówili o możliwiej zmianie planu zagospodarowania przestrzennego tak, by mogła w tym miejscu powstać zabudowa mieszkaniowa. Po czasie Robyg zmienił jednak zdanie i w piśmie przesłanym do mediów ogłosił swoje plany:

"Nabycie przez spółkę z Grupy Robyg S.A. prawa użytkowania wieczystego gruntu, na którym miał swoją siedzibę Klub Sportowy Gedania S.A., nastąpiło w pełni zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Niezwłocznie po nabyciu spółka uporządkowała i zabezpieczyła teren, a także przystąpiła do prac projektowych. W przyszłym tygodniu wystąpi z wnioskiem o wydanie pozwolenia na budowę. Wniosek ten będzie zgodny z obecnie obowiązującym miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, który przewiduje na przedmiotowym terenie budowę pełnowymiarowego boiska do piłki nożnej. Robyg nie planuje złożenia wniosku o zmianę miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla tego terenu."

Dopytany o sposób w jaki zagospodarowana ma być pozostała część działki, zarząd firmy deweloperskiej przyznał, że o zabudowie mieszkaniowej w tym momencie nie ma mowy.

- Spółka Robyg występuje o pozwolenie na budowę pełnowymiarowego boiska do piłki nożnej z trybunami. Na pozostałym terenie zamierza realizować zabudowę usługową - zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Szczegóły przyszłej zabudowy zostaną przedstawione przez spółkę na najbliższym posiedzeniu Radzie Dzielnicy Wrzeszcz Dolny, które będzie miało miejsce na przełomie września i października. Spółka otwarta jest na dialog ze społecznością lokalną - odpowiada zarząd spółki Robyg.
Miasto wyda pozwolenie

- Oświadczenie Robyg S.A. przyjmujemy z dużym zadowoleniem. Cieszy nas, że tak ważny dla gdańszczan teren, który aktualnie jest w bardzo złym stanie, ma wreszcie szansę na zagospodarowanie. Cieszymy się także, że Robyg, który jest ważnym podmiotem na rynku nieruchomości w Gdańsku chce prowadzić dialog ze społecznością lokalną i jej przedstawicielami czyli Radą Dzielnicy - odpowiedziała Magdalena Kaczmarek, rzecznik prasowy Prezydenta Gdańska.
Przypomnijmy, że aktualny plan zagospodarowania przestrzennego został uchwalony w styczniu 2009 roku. Zgodnie z jego zapisami, teren nieruchomości, którą posiada obecnie Robyg został przeznaczony pod zabudowę usługową, usługi sportu, rekreacji, turystyki oraz pełnowymiarowe boisko do piłki nożnej z trybunami. Ochronie podlega również historyczny sposób zagospodarowania wnętrza terenu Klubu Gedania w postaci boiska sportowego - w maju tego roku teren po klubie wpisany został do ewidencji zabytków.

- Deweloper nie przedstawił jeszcze projektu boiska i towarzyszącej mu zabudowy. Ale jeśli projekt będzie zgodny z obowiązującym planem zagospodarowania przestrzennego, miasto wyda decyzję o pozwoleniu na budowę - podsumował Wiesław Bielawski, wiceprezydent Gdańska.
Zdanie gdańszczan podzielone

Ankieta z kwietnia 2017 roku. Ankieta z kwietnia 2017 roku.
O przywrócenie sportowej funkcji terenom należącym do niedawna do spółki Gedania walczy grupa osób podpisująca się jako "Mieszkańcy ulicy Kościuszki", wspiera ją Kacper Płażyński. Działania grupy jednoznacznie opowiadającej się za budową boiska i zachowaniem pamięci o historii tego miejsca dokumentowane są na facebookowym profilu "Gedania - stop bezprawiu na historycznych terenach".

W sierpniu do Urzędu Miejskiego z inicjatywy "Mieszkańców ulicy Kościuszki" wpłynęła podpisana przez 2,2 tys. osób "Petycja przeciwko budowie osiedla mieszkaniowego na historycznym stadionie KKS Gedania Gdańsk. Postulująca o przywrócenie tego miejsca społeczności Wrzeszcza i Gdańska, jako miejsca sportu i rekreacji". Urzędnicy co prawda dopatrzyli się, że petycja ma braki formalne, które uniemożliwiają jej rozpatrzenie, ale poinformowali, że żadne pozwolenie na budowę osiedla mieszkaniowego nie zostało wydane.

Od lat słychać jednak głosy o tym, że budowa pełnowymiarowego boiska do piłki nożnej w tym miejscu być może nie jest najlepszym rozwiązaniem. Dobrze widziane byłyby tereny sportowe i rekreacyjne, ale pozwalające na uprawianie większej ilości dyscyplin i wypoczynek całych rodzin, również z małymi dziećmi. O planach takich i potrzebie konsultowania tego z mieszkańcami, Rada Dzielnicy Wrzeszcz Dolny rozmawiała z deweloperem Euro Styl, który wcześniej był zainteresowany inwestowaniem w tym miejscu, również po to by budować tu mieszkania. Takie zapotrzebowanie (niemal na równi z potrzebą wybudowania pełnowymiarowego boiska) wskazują wyniki ankiety przeprowadzonej w portalu Trojmiasto.pl w kwietniu tego roku. Możliwe jest więc, że po konsultacjach mimo woli dewelopera, by boisko powstało, z wnioskiem o zmianę planu wystąpi strona społeczna.

Prokuratura wszczęła śledztwo
Prokuratura Rejonowa Gdańsk-Wrzeszcz w dniu 27 lipca 2017 roku wszczęła śledztwo w sprawie "doprowadzenia Prezydenta Miasta Gdańska do niekorzystnego rozporządzenia mieniem stanowiącym własność Skarbu Państwa o wartości 4 198 011 zł, poprzez zawarcie w dniu 16.05.2005 roku w Gdańsku umowy o oddanie Kolejowemu Klubowi Sportowemu Gedania Gdańsk w użytkowanie wieczyste działek grunt nr 441 i nr 443, położonych w Gdańsku przy ul. Kościuszki i ul. Legionów i sprzedaży znajdujących się na nich budynków, budowli i urządzeń z pominięciem procedur przetargowych i na preferencyjnych warunkach, za pomocą wprowadzenia Prezydenta Miasta w błąd, co do planowanego sposobu wykorzystania nieruchomości wyłącznie na cele sportowo-wychowawcze, tj. o czyn z art. 286& 1 kk w zw. Z art. 294 & 1 kk.

Wniosek o rozwiązanie umowy użytkowania wieczystego tych terenów i powrót ich do zasobu gruntów Skarbu Państwa, złożony do Prokuratorii Generalnej Skarbu Państwa (organu, który jest właściwy ustawowo i reprezentuje Skarb Państwa przed sądem w sprawach majątkowych), nie został do chwili obecnej rozpatrzony - Prokuratoria nie podjęła działań w tej sprawie.

Miejsca

 • ROBYG Gdańsk, Piekarnicza 3

Opinie (169) 8 zablokowanych

 • Boisko a mieszkania na szadolkach:))??? (15)

  • 94 42

  • dlaczego nie połączyć funkcji sportowych z mieszkaniowymi (3)

   Przykład choćby Aqua park w Redzie.

   • 11 25

   • walic PO

    wymiekaja, brawo mieszkancy

    • 20 17

   • Powinni zbudować coś nowoczesnego. (1)

    Parter kryte i odkryte boisko, baseny, a nad tym mieszkania. Miasto powinno się rozwijać . Dziwi bo w Warszawie zabudowuje się od lat dziury między kamienicami, dobudowuje piętra i ciągnie windy. U nas prowincja mentalna mieszkańców i decydentów

    • 21 1

    • Dokladnie

     "Na" Dolnym Wrzeszczu jest klimat patoli z komunałek, zabudowa mało intensywna, przydałyby się nowe mieszkania i mieszkańcy

     • 11 6

  • Był dobry projekt osiedla i miejsca rekreacji. (1)

   Nie ma nic. I nie wiadomo jak długo tak pozostanie. Zmarnowana szansa.

   • 14 14

   • Skoru/p/ka mieszka na Slonecznej Morenie. Przypadek?

    • 10 0

  • Buhahahahaha 16,5 mln w kibel. (4)

   Plan dla prezesa Robyga. Jedynie co Ci pozostało to zaczekać do następnych wyborów aż wygra PO i wtedy Budyń zmieni miejscowy plan.Najwyżej stracicie 300 tyś mieszkanie dla Budynia ale nie 16,5

   • 9 6

   • PO nigdy już nie będzie przy władzy (1)

    • 8 8

    • pis też nie

     • 5 0

   • Gdańsk został okradziony z działki (1)

    Robyg nie ma prawa do tej działki , bo Sprzedający miał tylko prawa warunkowe, a warunków nie spełnił

    PROKURATURA odzyska działkę, a ROBYG zostanie z ręką w nocniku.

    • 1 2

    • konfabulacje jolki

     Dziecko, sprzedający sprzedał prawo wieczystego użytkowania , które jest prawem zbywalnym , a przestępca Adamowicz uniemożliwił spełnienie warunków , w tym jak to tytułujesz praw warunkowych i to Adamowicz poniesie karę . Trochę wysiłku i powinnaść znależć na to dowody .

     • 0 1

  • widac , ze nie jestes z dzielnicy (1)

   ogromne osiedle -Wrzeszcz Zajezdnia powstaje miedzy CHrobrego a Hallera- czy to jest malo mieszkan????pierwsze budynki juz stoja a ludzie beda sobie zagladac do mieszkan, bo jakis wariat tak ciasno zaplanowal budynki....
   na Kosciuszki powinien powstac obiekt wielofunkcyjny ...

   • 7 2

   • Ciasno, bo grunty reglamentowane. Cena m2 musi

    pokryć kosztowną działkę. Nie ma gdzie budować w pasie nadmorskim. Jak nie ekolodzy to mieszkający się buczą. A potem larum, że korki itd. Buduje się mało. Nawet Kwaśniewska nie dała rady.

    • 3 1

  • Jak na Aniołkach w Gdańsku. Investcomfort kupił działkę pod budowę jednorodzinną a teraz miasto chce mu dać pozwolenie na budowę bloków czteropiętrowych. Totalny wał w tym mieście, ale może ktoś mieszkanko kolejne przytuli.

   • 3 0

  • ta działka nadal należy do Miasta

   Gedania nie miała prawa jej sprzedać Robygowi

   Prezydent wie o tym !!

   • 2 0

 • Budyniowi d**sko się zatrzęsło to i zmienili plan zagospodarowania (11)

  Ostatnio budyń zrobił dużo dymu wokół siebie afera z KODem i obchody rocznicy sierpnia a także z harcerzykiem na Westerplatte. Więc budyń zabezpiecza sobie tyły by PIS mu nie pr***ił prokuratorem za nierozliczone mieszkania i inne afery oraz za chęć sprowadzenia afrykanów do Gdańska

  • 141 85

  • (5)

   Dobrze ze adamowicz nie zgodzil sie na mieszjania tak jak chcial pisowiec Plazynski

   • 23 24

   • (4)

    Boisko, dwie biedry i Lidl, pawilony handlowe i siedzibę straży miejskiej. A mieszkania najlepiej przy wysypisku śmieci. Taki masz pomysł, POpaprancu?

    • 12 28

    • Pisowiec plazynski chcial do tego jeszcze mieszkania. Niezky z niego obronca deweloperow..

     • 21 14

    • (2)

     A to ciekawe, bo jak w mieście coś budują to zaraz rwetes, że Budyń znowu mieszkanie dostał i beto beton.
     Wy w tym pis to myślicie, że w Gdańsku mieszkają głąby?

     • 20 11

     • Tak. Tak myslimy i tak jest.

      • 11 6

     • Ty jesteś jednym z głąbów

      • 6 3

  • No przecież nie zmienili planu od 2009 roku. Złe innstrukcje dostałeś, albo nie umiesz czytać (1)

   • 24 3

   • Zmiany planu chcial deweloper reprezentowany przez pisowca Kacpra Plazynskiego. Sa archiwalne artykuly mozna wszystko sprawdzic

    • 20 6

  • (1)

   Ta, zatrzęsło się tak bardzo, że plan zmienili niemal 10 lat temu.
   Jakie to peło perfidne, już w 2009 wiedzieli, że w 2017 będą trząść d*pskiem, i w owym 2009 zmienili plan.
   Sześć i Chała PiSdniętym bohaterom!
   :D

   • 17 9

   • Żołnierzy wyklętych

    od rozumu.
    Chwała im.

    • 4 3

  • Prezydent twardy do końca. Kolejna taką inwestycje roluje na Dantyszka przy GUMEdzie. Investcomfort kupił działkę pod domy jednorodzinne a chce postawić 9 bloków 4piętrowych. Czekają na zmianę planu zagospodarowania przestrzennego. Mieszkańcy starych domków dostana chyba zapaści jak zobaczą zamiast sąsiada przy ogródku za płotem co najmniej 200 rotujących się aut pod ich domkiem : )

   • 2 1

 • Może być boisko, ale nie takie duże. (3)

  • 42 29

  • Już takie atrakcyjne boisko jest i też w atrakcyjnym miejscu. (2)

   W Oliwie koło ZOO, przy ul kościerskiej. Poza tym, większość orlików zarosło trawą, bramki pordzewiały a płoty się posypały. Wystarczy pojeździć po okolicach, choćby kaszub i zobaczyć jak wyglądają boiska o których kiedyś było tak głośno, jak nie kałuża na pół boiska to trawa jak na niekoszonej łące. O kasie wydanej szkoda mówić.

   • 12 4

   • myślałem że na orlikach jest sztuczna "murawa" (1)

    ona rośnie też?

    • 4 0

    • Może mniej myśl a więcej patrz,

     wystarczy, że pojedziesz za Gdańsk i zobaczysz w wioskach jak wyglądają orliki i zmienisz zdanie. Nie wszędzie były fundusze na sztuczną, albo w wyniku kombinacji i oszczędności nie było sztucznej murawy, dlatego teraz trawa tam po kolana.Rusz się z tego miasta i popatrz na świat. Jak jadę przez Brodnicę Grn, to tam jest takie boisko, i jak wygląda ? Na przeciwko, po drugiej stronie ulicy jest drugie szkolne, też zaniedbane i dla kogo dwa boiska w jednej wiosce ?

     • 0 1

 • I prawidłowo (4)

  Nie godzić sie na zadne mieszkania. Zamiast boiska basen tez moglby tam powstac.

  • 108 30

  • (2)

   Basen ma być na powrót na Starcie!!!

   • 8 8

   • (1)

    Bedzie basen niedaleko Gedani

    • 9 1

    • Basen jest na stezyzy jak wylewa

     • 9 2

  • Idioto żebyś chociaż raz z basenu skorzystał

   • 0 3

 • W centrum róbmy boiska (5)

  a za miastem mieszkania.
  W Polsce dalej jak w lesie.

  • 93 54

  • dla mnie też to jest bezsensowne :) (1)

   • 17 9

   • Boisko juz tam bylo

    • 15 4

  • (2)

   A co, lepiej odwrotnie? Mieszkać z centrum, a po szkole na boisko za obwodnicę? Równowaga powinna być i tyle. tam gdzie mieszkania, tam i obiekty sportowe, czy inna potrzebna infrastruktura.

   • 27 4

   • (1)

    Dach nad głową ma praktycznie 100% populacji miasta, a z boisk korzysta raptem jakiś tego ułamek i to co kilka dni, podczas gdy większość musi rano jechać do roboty. Co zatem powinno być blisko miejsc pracy? Domy czy boiska?

    • 10 19

    • Zostawmy w mieście

     tylko mieszkania, komunikację i sklepy. Po co cała reszta skoro korzysta z niej "ułamek".

     • 3 13

 • Historyczna wartość miejsca (9)

  gdyby kogoś interesowała Gedania to nie było by problemów finansowych. stadion dla nikogo.

  • 62 18

  • Wartość historyczna... Śmiech na sali. Sterta gruzu i psie g*wna. Przepychanki, żadnych efektów. Teren niewykorzystany.

   • 17 6

  • Swietne boisko wybudowane w Oliwie przez niemców za darmo zniszczyli a te ruine dla nikogo mają odbudowac? (1)

   Te boisko nie przestawia żadnej wartości historycznej!!Moze byc co najwyżej tablica!
   Dla mieszkanców tez niema zadnej wartości! Ale prawda jest taka ze krzykacze niecha tam budynków mieszkalnych bo im widoki zasłoni ,a boisko jest tylko pretekstem!

   • 22 6

   • A tacy jak ty nie zrobia geszaftu na przekrecie

    Gedania dostala teren za 1 % wartości bo mial byc tam sport

    • 6 3

  • Bo wy wolicie komunistyczny klub

   zamast dumę Gdańska, walczącą z hitlerowcami o honor Polski w WMG.

   • 10 5

  • Gedania (4)

   to najstarszy polski klub w Gdańsku. To,że Ciebie interesuje tylko Lechia,która powstała po wojnie z inicjatywy komuchów, nie zmieni historycznej wartości Gedanii.

   • 10 4

   • Nikogo to nie interesuje (3)

    • 1 4

    • Skąd wiesz? (2)

     Historia, to pewnie dla Ciebie czarna magia...

     • 5 0

     • (1)

      gdyby kogoś interesowała to Gedania by nie miała problemów finansowych. Gedania jest ogólnie w której lidze?

      • 1 0

      • Ogólnie to w IV

       Ale co z tego, Lechia też zaczynała od IV i to wcale nie tak dawno. No i problemy finansowe też miewa.

       • 2 0

 • Kiedy Adamowicz będzie miał kontrole CBA (16)

  Galeria forum którą sam broni i nadzoruje buduje mosty remontuje ulice tak żeby właściciel miał jak najmniej kosztów . wyspa spichrzów umocnienia na koszt Gdańska deptak działka warta 600 mln zł oddana za pół darmo, invest komfort buduje na działce za grosze w centrum Gdańska nagle miasto buduje most drogę wokół żeby mieszkania podrożały. Afera z mieszkaniami na suchaninie oddane za 10% wartości. Sam Prezydent nie wie ile ma mieszkań .... Afera goni aferę deweloperzy jak mafia budują za groszę miasto robi im otoczenie rewitalizację jak w okolicach LPP. Gdzie CBA ??? Wajdeloty zrobiona pod Gróskiego zapomniałem . Remonty nie robi się pod mieszkańców mosty nie buduje się żeby Kowalski miał udogodnienie tylko wydaje się pieniądze publiczne tam gdzie jest inwestycja dewelopera nagle miasto inwestuje 30 mln zł tak żeby mieszkania poszły w górę. Takich przykładów są dziesiątki.

  • 150 49

  • (4)

   zgłoś na prokuraturę że korupcja. mam nadzieję że masz dowody na to.

   • 22 8

   • Każdy zdrowo myślący człowiek wyciąga wnioski (3)

    W Gdańsku można przypisać inwestycją pod danego dewelopera- LPP buduje się nagle rewitalizacja dolnego miasta ? deptak ? invest komfort to już most podnoszony za miliony . Forum Radunia to przystanek skm remont ulic a niedługo wiadukty .
    Górsrki to już rewitalizacja wajdeloty . Już teraz kupowane są mieszkania za bezcen na biskupiej górce bo tam ma być kolejna rewitalizacja kto dostał cynę ten kupuję .
    Nie za dużo tych przypadków ?

    • 24 14

    • A trakt sw wojciecha? Czy teamwaj na przerobke? Ps W Gdansku jest tyle inwestycji ze idat za twoja mysla miasto nigdzie nie powinno nic budowac by nie bylo ze to dla dewelopera

     • 18 8

    • Ale na tym polega polityka miasta. gdyby tego nie było, miasto wyglądałoby jak zapupie. Jeśli miasto nie zachęca inwestorów, to idą gdzie indziej. I tyle. Sztuką jest tylko znaleźć równowagę między wspieraniem inwestycji, a zrównoważonym rozwojem.

     • 15 4

    • jestę polakię

     • 2 1

  • Czy miasto wsadzi miliony zrewitalizuje tereny za grubą kasę ? Jak w przypadku forum radunia (1)

   jakieś nowe mosty peron skm tak żeby deweloper zarobił jak najwięcej czy nie mają układów z Adamowiczem ?

   • 4 12

   • Dziecko, jako deweloper przy Forum radunia? Przecież tam nie ma mieszkań

    Napij się wody, to może pomoże na ten słowotok.

    • 10 6

  • Gorskiemu inwestycja sie nie udala,galeria Metropolia umiera.

   • 8 0

  • Zapomniales o 'diecezjalnym parkingu' przy Katedrze Oliwskiej..

   Invest Komfort kupił parking za grosze, teraz szybka zmiana planów zagospodarowania i pójdą apartamenty za 15k/m2.. Aa, parking ogarnia miasto na swój koszt przy Karpackiej. Milo :)

   • 8 2

  • Wszyscy z niecierpliwoscia czekamy. Nawet sam zainteresowany, POnoc szykuje juz sobie Katownie ;)

   • 4 4

  • a czy juz wyslales swoj list do CBA?

   • 0 1

  • Gdyby nie to (1)

   to nadal mieszkałbyś w dziurze. urodziłem się w gdańsku 36 lat temu. to miasto jeszcze nigdy nie było tak ładne jak teraz. Mi jako mieszkańcowi nie przeszkadza ze Prezydent robi coś pod dewelopera, przynajmniej ja jako Gdańszczanin z tego korzystam. Szczerze,im więcej inwestycji tym ładniejsze miasto. Pomyśl drogi kolego czy nie jest tak? masz nowe tramwaje, zieleń, miejsca pracy, jeśli nadal za mało to proponuje zmienić miasto na takie gdzie nie ma malwersacji, popleczników biznesu i takie gdzie dużo płacą za nic nie nierobienie. jeśli takie miejsce znajdziesz to chętnie tez sie przenosie skoro w GD tak źle. Pozdrawiam trzeźwo myślących.

   • 8 7

   • A gdyby bez prezentów

    I wszelakich promocjach dla decyzyjnych osób, zrobić po prostu uczciwie?
    Może byłoby jeszcze ładniej i jeszcze więcej inwestycji
    Więcej pieniędzy byłoby na kolejne inwestycje

    • 1 1

  • choroba piszącego?

   Tego osobnika dopadła choroba "dobrej zmiany" - paranoja piramidalna. Dr

   • 3 2

  • A co lepiej żeby na łąkowej dalej był taki syf?

   Idioto pomyśl zanim coś napiszesz

   • 2 2

  • Podaj dowody, za jakie grosze niby invest komfort buduje w centrum gdańska.

   • 1 0

 • (5)

  Pisowiec plazynski najpierw chcial by deweloper postawil tam mieszkania a teraz jak sie nie udalo to zmiana staniwiska o 180 stopni

  • 36 60

  • parkingowy Plażynski ma być w Gdańsku kandydatem na prezydenta. (2)

   • 17 6

   • Pewnie pis mu sie kazal z tego wycofac di wyborow

    • 11 3

   • No i na kandydowaniu się skończy :)

    • 12 2

  • Płażynski jest super gosc i uczciwy (1)

   • 5 25

   • To dlaczego chcial by deweloper budowal mieszkania mimo ze dostal to dzialke za ulamek ceny pod boisko?

    • 21 4

 • Nie boisko ale Aqua Park (3)

  • 58 17

  • Co to jest Aqua Park?

   • 4 3

  • Dokladnie park wodny ok ale kolejne nikomu niepotrzebne boisko by stało puste?

   Czyli mozna kazdą decyzje zastraszyc jak te lesne dziadki zrobiły

   • 5 1

  • Basen 50m

   Z dużą widownią i parkingiem podziemnym. Całe trójmiasto będzie korzystać i to od rana do wieczora, codziennie a nie jak w przypadku muzeów - może raz w życiu.

   • 10 0

 • Ten Kacper to już jak Chajzer prawie. (1)

  ..gdzie tylko może nazwisko pomoże

  • 47 23

  • d*powłazy tak mają!

   • 9 6

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane