Fakty i opinie

Teresa Blacharska odchodzi z Urzędu Miejskiego po 52 latach

Najnowszy artukuł na ten temat

Gdańsk zamawia tysiące gadżetów promocyjnych

Skarbnik Gdańska Teresa Blacharska (na zdjęciu pośrodku) żegna się z magistratem, gdzie pracowała ponad pół wieku.
Skarbnik Gdańska Teresa Blacharska (na zdjęciu pośrodku) żegna się z magistratem, gdzie pracowała ponad pół wieku. fot. Piotr Hukało/Trojmiasto.pl

Jest absolutną rekordzistką, jeśli chodzi o staż pracy w gdańskim Urzędzie Miejskim, w którym przepracowała ponad pół wieku. Teresa Blacharska, skarbnik Gdańska, wraz z końcem stycznia odchodzi na emeryturę. Nazwisko jej następcy ma zostać ogłoszone wkrótce.Aktualizacja, godz. 13:04


31 stycznia na skarbnika Gdańska zostanie powołana Izabela Kuś, dotychczasowa wicedyrektor Wydziału Programów Rozwojowych oraz kierownik Referatu Budżetu. Projekt uchwały w tej sprawie wpłynął już do Rady Miasta Gdańska.


Czy często zmieniasz pracę?

tak, zdarza mi się to nawet raz w roku 18%
nie, w jednej firmie spędzam od kilku do kilkunastu czy kilkudziesięciu lat 61%
nigdy nie zmieniałem pracy 21%
zakończona Łącznie głosów: 1414
Teresa Blacharska, jako skarbnik Gdańska, trzymała w ryzach finanse miasta od 2008 roku. Łącznie w Urzędzie Miasta w Gdańsku przepracowała 52 lata. Próżno szukać kogoś z dłuższym stażem pracy w samorządzie - niewykluczone, że Blacharska jest pod tym względem rekordzistką w skali kraju.

W dodatku współpracownicy mówią o niej w samych superlatywach: miła, uśmiechnięta, bardzo merytoryczna, z ogromną wiedzą dotyczącą finansów i zarządzania nimi.

Jak udało nam się dowiedzieć, stanowisko skarbnika Gdańska będzie pełnić już tylko do końca stycznia, po czym odchodzi na emeryturę. Obecnie, do końca tygodnia, Teresa Blacharska przebywa na urlopie.

- Wraz z końcem stycznia żegnam się z pracą w Urzędzie Miejskim - potwierdza nam Teresa Blacharska. - Chciałabym po sobie zostawić miłe wspomnienia u ludzi, bo to najważniejsze. Po człowieku zostają tylko wspomnienia. Plany na emeryturę? Mam zaległości w czytaniu książek, lubię wędrówki, mam wnuki. Będzie co robić, zajęć na pewno mi nie zabraknie - dodaje.

Nazwisko nowego skarbnika ogłoszą wkrótcePytana o to, kto obejmie jej stanowisko, nie chce zdradzać na razie nazwiska.

- Mamy to uzgodnione, ale decyzję w tej sprawie niebawem ogłosi pani prezydent. Nie chcę być wobec niej nielojalna, więc nie zdradzę, kto to będzie - mówi Teresa Blacharska.
Zastępcą skarbnika Gdańska jest Emilia Kosińska i to ona jest wśród urzędników i miejskich radnych typowana na naturalną następczynię Teresy Blacharskiej. Nieoficjalnie mówi się jednak o tym, że Kosińska nie przyjęła tej propozycji i nadal pozostanie zastępcą skarbnika.

Opinie (268) ponad 50 zablokowanych

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.