Fakty i opinie

stat

Trudny pierwszy zimowy poranek na drogach w Trójmieście

Najnowszy artukuł na ten temat

Jak dokarmiać ptaki, by im nie zaszkodzić


Pierwsze, ale niewielkie opady śniegu i nieco niższa temperatura sprawiły, że środowy poranek dla wielu kierowców skończył się w warsztacie blacharskim lub wulkanizacyjnym. Trójmiasto - jak na początku każdej zimy - znów stanęło w korkach.Czy miałeś dziś kłopoty z punktualnym dotarciem do pracy/szkoły?

tak, utknąłem w korkach 22%
tak, niestety miałem kolizję 2%
nie, skorzystałem z komunikacji 15%
nie, wyjechałem wcześniej i dotarłem na czas 39%
nie, na szczęście nie musiałem wychodzić z domu 22%
zakończona Łącznie głosów: 2241
Choć opady śniegu były symboliczne a temperatura spadła poniżej zera tylko o kilka kresek, to znów możemy powiedzieć, że zima zaskoczyła kierowców. Środowy poranek dla wielu z nich oznaczał sporo nerwów i straconego czasu. Z "ataku" zimy cieszyć się będą za to warsztaty blacharskie i wulkanizacyjne, bo od dziś ich pracownicy będą mieli pełne ręce roboty.

O tym, co działo się na drogach nasi czytelnicy informowali w Raporcie z Trójmiasta.

Stać trzeba było m.in. na wyjeździe z tunelu pod Martwą Wisłą zobacz na mapie Gdańska na Trasę Sucharskiego. Na łuku drogi przewrócił się tam dostawczak, trasa przez kilkadziesiąt minut była zatkana. Wcześniej do zderzenia dwóch aut i pożaru jednego z nich doszło na Trakcie św. Wojciecha zobacz na mapie Gdańska między Pruszczem Gdańskim a Lipcami.

Ale to nie koniec. Strażacy i policjanci pracowali też na skrzyżowaniu Kościuszki z Kochanowskiego zobacz na mapie Gdańska we Wrzeszczu. W zderzeniu trzech aut jedna osoba została ranna. Obie drogi na czas akcji ratunkowej trzeba było zamknąć.

Sporo działo się też na osiedlowych drogach. Na Ujeścisku wiele kłopotów z wyjazdem z osiedla mieli mieszkańcy ul. Królowej Bony zobacz na mapie Gdańska. Na stromej i oblodzonej górce auta zsuwały się i uderzały o siebie prawie jak na kultowym filmie pt. "Ale urwał".Swoje dołożyła też mgła, która po godz. 8 w wielu miejscach ograniczała kierowcom widoczność.

Jak zapowiadają synoptycy, w najbliższych dniach temperatura ma się utrzymywać poniżej zera. Obędzie się bez opadów. Na większe opady śniegu musimy jeszcze poczekać.Opinie (345) 6 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.