• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Turysta w Trójmieście pyta o rejs Błyskawicą i ksero

Aleksandra Nietopiel
28 sierpnia 2022 (artykuł sprzed 1 roku) 
13 tys. turystów przewinęło się od czerwca przez Miejską Informację Turystyczną w Gdyni. 13 tys. turystów przewinęło się od czerwca przez Miejską Informację Turystyczną w Gdyni.

Wakacje jeszcze trwają, a turyści chętnie, także te ostatnie dni wolnego, spędzają w Trójmieście. Przez całe lato przewinęły się ich tysiące. To oznacza też duży ruch w punktach informacji turystycznej. Goście pytali w nich najczęściej o jedzenie, ciekawe miejsca i bilety. Ale chcieli też wiedzieć m.in. czy w Akwarium Gdyńskim pływają delfiny i czy na plaży jest podajnik jedzenia dla łabędzi.Czy korzystasz z informacji turystycznej?

Pytania z cyklu, gdzie co jest, ile kosztuje, gdzie dobrze zjeść i się zabawić - to szlagier w informacjach turystycznych, szczególnie podczas wakacji. Na przestrzeni lat w Trójmieście zdarzały się oryginalne zapytania, jak te o Muzeum Neptuna czy dworzec, z którego odchodzą autokary do... Brazylii. Dzisiaj turyści też potrafią zaskoczyć.

Ruch turystyczny w TrójmieścieCzy mogę łowić ryby w Orłowie, jeśli jestem ze stolicy?W punkcie Informacji Turystycznej w Gdyni oprócz standardowych pytań o atrakcje, noclegi, gastronomię, komunikację itp. było też sporo pytań nietypowych. Goście chcieli np. wiedzieć, która restauracja albo pub ma telewizor i cyfrowy Polsat, czy można popłynąć w rejs Darem Pomorza albo Błyskawicą, jak długo zajmuje przejście z Gdyni na Westerplatte czy jak daleko jest "gdyńska starówka".

O której godzinie spadnie deszcz? To pytanie również się pojawiało w informacji turystycznej w Gdyni. O której godzinie spadnie deszcz? To pytanie również się pojawiało w informacji turystycznej w Gdyni.
Nadmorskie okoliczności sprzyjały też pytaniom o pogodę i plażę: o której godzinie spadnie deszcz, gdzie można kupić parawan czy jak jestem z Warszawy, to czy mogę łowić ryby na molo w Orłowie, gdzie najlepiej szukać bursztynu na plaży i na której plaży są najładniejsze widoki zachodu słońca? Albo czy na plaży są dystrybutory z pokarmem dla łabędzi?

Od czerwca przez punkt przy ul. 10 LutegoMapka przewinęło się 13 tys. turystów, także tych przybyłych do Gdyni statkami pasażerskimi. Wśród zagranicznych gości dominowali Czesi, sporo było Niemców, Szwedów i Brytyjczyków.

Turysta chce zostawić bagaż i smacznie zjeśćW Informacji Turystycznej w Sopocie turyści najczęściej pytali o przechowalnię bagażu i cenę za tę usługę. Na drugim miejscu uplasowało się pytanie o to, gdzie można zjeść smaczną rybę. Kolejne dotyczyły polskiej kuchni i kawy z ciastem. Turyści prosili też o wskazanie lokalizacji kantoru, pytali o bilety na komunikację miejską i bilety metropolitalne.

Padły też zapytania o punkt ksero lub drukarnię i o wypożyczalnię rowerów. Nie zabrakło też pytań o drogę na molo, do Krzywego Domku czy na Parking Lotnisko.

Zdarza się, że turyści pytają, czy molo widoczne z punktu widokowego w Informacji Turystycznej w Domu Zdrojowym w Sopocie to jest to słynne molo. A widząc z tego miejsca Półwysep Helski, chcą wiedzieć, czy to Szwecja.

Zdarza się, że turyści w Sopocie, widząc z punktu widokowego informacji turystycznej Półwysep Helski, pytają, czy to Szwecja. Zdarza się, że turyści w Sopocie, widząc z punktu widokowego informacji turystycznej Półwysep Helski, pytają, czy to Szwecja.
Zdarzają się też pytania o to, czy na latarni przed wejściem na molo się pali - to przez parę wodną wydobywającą się z wieży, która dzisiaj jest kominem szpitala reumatologicznego. Kiedyś turysta zapytał... czy ma to związek z wyborem na papieża.

Najwięcej turystów z zagranicy odwiedzających Sopot w letnich miesiącach było z Czech, Szwecji, Niemiec i Litwy.

Historyczne zwiedzanie i zakupyTuryści w Gdańsku, zainteresowani historią, często pytali o to, jak dostać się na Westerplatte do Muzeum II Wojny Światowej i do Europejskiego Centrum Solidarności. Przyjezdni interesowali się też bieżącą ofertą kulturalno-imprezową miasta, pytając, gdzie warto się wybrać, co zobaczyć i czego posłuchać. Były też pytania o to, jak dostać się do innych miejscowości, takich jak Sopot, Malbork czy Sztutowo. Amatorzy jednośladów pytali o mapy rowerowe i wypożyczalnie rowerów.

W Gdańsku turyści pytali m.in. o drogę na Westerplatte, Muzeum II Wojny Światowej, ECS, o mapy rowerowe czy centrum handlowe. W Gdańsku turyści pytali m.in. o drogę na Westerplatte, Muzeum II Wojny Światowej, ECS, o mapy rowerowe czy centrum handlowe.
Nie brakowało również pytań o centra handlowe, bankomaty czy restauracje, a także bilety na autobus, tramwaj, SKM czy promy.

Obcokrajowcy najczęściej odwiedzający Gdańsk w ostatnich miesiącach to Czesi, Litwini, Niemicy, i Holendrzy.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (275)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane