• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Tylko wymiana z kurią pozwoli na remont fontanny na Żabiance

Szymon Zięba
23 maja 2023, godz. 11:00 
Opinie (353)
  • Działka z fontanną niszczeje. Miasto chciałoby uzyskać do niej dostęp.
  • Działka z fontanną niszczeje. Miasto chciałoby uzyskać do niej dostęp.
  • Działka z fontanną niszczeje. Miasto chciałoby uzyskać do niej dostęp.
  • Działka z fontanną niszczeje. Miasto chciałoby uzyskać do niej dostęp.
  • Działka z fontanną niszczeje. Miasto chciałoby uzyskać do niej dostęp.

Wszystko wskazuje na to, że na razie nic nie da się zrobić z zaniedbaną fontannąMapka na Żabiance. Znajduje się ona na terenie należącym do parafii pw. Matki Boskiej Fatimskiej. Niemal rok temu miasto zapowiadało, że teren będzie chciało przejąć, by przybytek wyremontować. Od tej pory na zaniedbanej działce nic się nie zmieniło. Radni poinformowali jednak, że miasto chce się z kurią wymienić na działki.Zaniedbana fontanna na ŻabianceMiasto powinno zwiększyć starania ws. przejęcia działki na Żabiance?

Przypomnijmy: na niszczejącą fontannę znajdującą się w samym sercu tej liczącej ponad 15 tys. mieszkańców dzielnicy uwagę zwrócili radni Łukasz BejmKarol Ważny.

- Deptak na Żabiance stanowi swoiste centrum dzielnicy. Wzdłuż niego znajdują się sklepy, punkty usługowe, place zabaw, liczne ławeczki, na których odpoczywają seniorzy, a także dwa kościoły parafialne. Przy jednym z nich, na terenie należącym do parafii pw. Matki Boskiej Fatimskiej, znajduje się niszczejąca, nieczynna od lat fontanna - zwracali uwagę samorządowcy.
Atrakcja - co przyznają obaj radni - wymaga gruntownego remontu. Miałby jednak się on opłacić, bo fontanna, zwłaszcza latem, byłaby niewątpliwą atrakcją dla licznych na deptaku turystów oraz wielkim udogodnieniem dla mieszkańców, wręcz tłumnie spędzających na deptaku wolny czas.

Urząd Miejski informował rok temu, że Gdańska Infrastruktura Wodociągowo-Kanalizacyjna zwróci się do proboszcza parafii Matki Boskiej Fatimskiej z propozycją odstąpienia działki, na której znajdują się pozostałości fontanny.

Na razie w sprawie jednak niewiele się zmieniło. I wszystko wskazuje na to, że w najbliższym czasie się nie zmieni.

Temat ponownie nagłośnił gdański aktywista, Piotr Pawłowski, który zwrócił uwagę na to, że teren nadal jest zaniedbany.

Miasto chce się wymienić z kurią na działki. Jest jednak problemPod jego wpisem w mediach społecznościowych wypowiedzieli się gdańscy radni. Z informacji przekazanych przez radnego Jana Peruckiego wynika, że sprawą zajmuje się Wydział Skarbu, a miasto chciałoby wejść w jego posiadanie na podstawie wymiany gruntu z kurią.- Miasto złożyło konkretną ofertę, ale kuria musi dać od siebie równowartościową ofertę. A jedna z działek, będąca przedmiotem potencjalnej transakcji, miała nieuregulowany stan prawny, toczy się postępowanie o uzgodnienie treści księgi wieczystej. Zapewne, jak zostanie wydane prawomocne postanowienie sądu, sprawy powinny przyspieszyć - podsumowuje radny Karol Ważny.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (353)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane