Ukradł pieniądze z Katedry Oliwskiej

Złodziej wykorzystał czas, gdy duchowni byli na popołudniowym nabożeństwie.
Złodziej wykorzystał czas, gdy duchowni byli na popołudniowym nabożeństwie. fot. Maciej Elijasz

Nieznany sprawca włamał się na plebanięMapka Archikatedry Oliwskiej i ukradł pieniądze. Pies tropiący zgubił ślad, a policjanci, ani duchowni nie ujawniają jaka suma pieniędzy została skradziona.Zostałaś/eś kiedyś okradziona/y?

Zobacz wyniki (1171)
11 listopada, gdy w kościele trwała popołudniowa msza św. z okazji 103. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, nieznany sprawca włamał się do plebanii przy Archikatedrze Oliwskiej w Gdańsku. O sprawie poinformowało Radio Gdańsk.

Wszystko wskazuje na to, że sprawca wszedł do plebanii przez okno - po rozstawionym przy nim rusztowaniu. Przeszukał dwa pokoje i ukradł z nich wartościowe rzeczy, głównie pieniądze. Ile? Tego nie wiadomo, bo dokładniejszych informacji - jak często w takich przypadkach - nie ujawniają zarówno policjanci, jak i duchowni.

Na miejsce sprowadzony został pies tropiący, który podjął ślad, ale po chwili go zgubił. Wiele wskazuje więc na to, że sprawca odjechał samochodem.

Policja zabezpieczyła już monitoring i inne ślady pozostawione na miejscu przestępstwa. Przesłuchiwani są też świadkowie, którzy mogli widzieć włamywacza lub podejrzaną osobę w okolicy.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (186)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »