• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Ukraść garnki to wykroczenie, zamienić ich ceny - przestępstwo

piw
2 lutego 2023 (artykuł sprzed 1 roku) 
Opinie (179)
Gdyby 48-latka znała kodeks karny, to nie ryzykowałaby oszustwa, aby zaoszczędzić 130 zł. Gdyby 48-latka znała kodeks karny, to nie ryzykowałaby oszustwa, aby zaoszczędzić 130 zł.

Brak znajomości przepisów prawa może okazać się bolesny. Przekonała się o tym 48-letnia kobieta z Gdańska. Wpadła na "genialny pomysł", że gdy zamieni ceny na zestawach garnków, ten droższy kupi za cenę tańszego.Znasz przepisy polskiego prawa?

Mieszkanka Gdańska nie przewidziała jednak, że w sklepie oferującym akurat dwa zestawy garnków jego pracownicy będą znać ich ceny.

Skończyło się tak, że kobietę zatrzymali ochroniarze, a obsługa sklepu wezwała policję.

Po sprawdzeniu monitoringu okazało się, że 48-latka działała celowo.- Wykorzystując nieuwagę pracowników sklepu, zdjęła metki z tańszego zestawu garnków i umieściła je na droższym zestawie. W ten sposób zaniżyła cenę towaru. Cenę kompletu garnków wartych prawie 330 zł zmieniła na niecałe 200 zł. Następnie z tak oznaczonym towarem podeszła do kas - mówi Marek Kobiałko z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.
I tu wyszedł brak znajomości polskiego prawa. Gdyby 48-latka próbowała ukraść zestaw garnków wart 330 zł, to nawet w przypadku "wpadki" odpowiadałaby jedynie za wykroczenie. W momencie gdy, próbując "zaoszczędzić" 130 zł, nakleiła na droższy produkt cenę z tańszego, popełniła jednak oszustwo, czyli nie wykroczenie, a przestępstwo.

I choć trudno się spodziewać, że sąd wyślę ją za to do więzienia (a za oszustwo grozi nawet do 8 lat odsiadki), to konsekwencje będą dla 48-latki na pewno boleśniejsze, niż byłyby, gdyby garnki spróbowała ukraść.

piw

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (179)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane