Ul. Spadochroniarzy i Radiowa przejdą remont

Ul. Spadochroniarzy jest w opłakanym stanie.
Ul. Spadochroniarzy jest w opłakanym stanie. fot. Czytelnik / Trojmiasto.pl

Mamy dobre wiadomości dla mieszkańców Matarni-Rębiechowa. Dwie ulice, które stwarzają zagrożenie dla pieszych i kierowców, przejdą gruntowny remont. Zanim dojdzie do kompleksowej modernizacji ulic SpadochroniarzyMapkaRadiowejMapka, na zlecenie Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni, ich pobocza zostaną wyrównane kruszywem i utwardzone.Na początku wyjaśniamy: wspomniane ulice mieszczą się w Klukowie, które zostało przyłączone administracyjnie do Gdańska w 1973 r. Jest to osiedle przedmiejskie w Gdańsku, które administracyjnie leży w dzielnicy Matarnia.

Jak oceniasz stan dróg i chodników w tej części miasta?

Zobacz wyniki (291)
Zarówno ulica Spadochroniarzy, jak i Radiowa - mówiąc eufemistycznie - nie są w dobrym stanie. Dowodem na to są nie tylko skargi mieszkańców, ale także zdjęcia, na których doskonale widać, jak bardzo infrastruktura w tej części miasta odbiega od innych dzielnic.

- Zima za pasem, a co za tym idzie - warunki na drogach są o wiele gorsze niż latem. Problem dotyczy wielu ulic, ale wśród najgorszych można zaliczyć m.in. Spadochroniarzy i Radiową. Pierwszą z wymienionych młodzież codziennie chodzi do przystanku PKM, drugą - do szkoły podstawowej - mówi pan Mariusz, mieszkaniec Matarni-Rębiechowa.

Dziury, braki w chodnikach i kałuże wielkości oczek wodnychDziury w jezdni to tylko jeden z problemów, z którym borykają się mieszkańcy dzielnicy znajdującej się w bezpośrednim sąsiedztwie lotniska.

- Na wszystkich wymienionych przeze mnie ulicach są ogromne dziury, braki w chodnikach, kałuże wielkości oczek wodnych itd. Stwarza to ogromne niebezpieczeństwo nie tylko dla kierowców, ale przede wszystkim - pieszych, którzy codziennie zmuszeni są chodzić w takich warunkach. Mamy XXI wiek, ale sądzę, że nasza dzielnica jest trochę zapomniana przez miasto, co zresztą widać na zdjęciach - mówi pan Mariusz i dodaje: - Brakuje u nas przede wszystkim - ścieżek rowerowych, porządnych chodników i bezpiecznych dróg do szkoły podstawowejMapka, jak i w kierunku przystanku PKM.

Dwie ulice przejdą remontZapytaliśmy w Urzędzie Miasta, jaka jest szansa na poprawę jakości obu ulic. Jak się okazuje - jest. Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska i Wydział Projektów Inwestycyjnych Urzędu Miejskiego opracowują właśnie dokumentacje projektowe na przebudowę Spadochroniarzy i Radiowej.

- Na zlecenie Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska opracowywana jest dokumentacja projektowa na przebudowę ul. Radiowej. Termin odbioru dokumentacji to marzec 2022 r. Opracowana dokumentacja będzie podstawą do wszczęcia postępowania przetargowego na realizację robót. Jednocześnie przygotowywane jest przez Wydział Projektów Inwestycyjnych Urzędu Miejskiego w Gdańsku zlecenie na opracowanie dokumentacji projektowej na przebudowę ul. Spadochroniarzy. W obydwu tych zadaniach przewidziana jest także budowa infrastruktury dla pieszych - mówi Izabela Kozicka-Prus.
Zanim dojdzie do kompleksowej modernizacji ulic Spadochroniarzy i Radiowej, na zlecenie Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni, kruszywem zostanie wyrównane i utwardzone pobocze obu ulic.

Ulica SatelitarnaMapka zyska oświetlenieTo niejedyne zmiany planowane w tej części miasta. Pod koniec przyszłego roku ulica Satelitarna zyska oświetlenie.

- Aby poprawić warunki, GZDiZ (z chwilą nastania sprzyjających warunków atmosferycznych) interwencyjne wykona naprawę ul. Satelitarnej poprzez profilowanie nawierzchni jezdni. Jednocześnie informujemy, że opracowywana jest dokumentacja projektowa na budowę oświetlenia na ul. Satelitarnej. Odbiór dokumentacji planowany jest w kwietniu 2022 r., natomiast przyłączenie do sieci planowane jest na koniec 2022 r. Realizacja tego zadania została powierzona Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska - kończy Izabela Kozicka-Prus.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (97)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »

Najczęściej czytane