Fakty i opinie

stat

Ulewa i grad. Zalane centrum Gdańska

Powalone drzewa, podniesiony stan wody w Raduni, zalane tunele i pełne wody ulice - to efekt ulewy i gradobicia, które najpierw przeszło nad centrum, a następnie nad kolejnymi dzielnicami Gdańska. Najgorzej jest w centrum. Burza oszczędziła Sopot i Gdynię.To się musiało tak skończyć. Po kolejnym upalnym dniu, w którym temperatury przekraczały 30 stopni, pogoda odreagowała w postaci ulewnego deszczu, który tuż po godz. 16 zaczął padać w centrum Gdańska. Po trzydziestu minutach lało już także na Chełmie i Ujeścisku, a następnie we Wrzeszczu i na Przymorzu.

Aktualizacja, godz. 22:07. Dopiero teraz odblokowano torowisko na ul. Kartuskiej. Tramwaje wróciły na stałe trasy, ale jeszcze możliwe są opóźnienia na liniach 10 i 12.

Aktualizacja, godz. 19:29. Rozpoczyna się sprzątanie gdańskich ulic. Ekipy Gdańskich Wód czyszczą wloty do studzienek kanalizacyjnych.

- Aktualnie mogą jeszcze być trudności w przejeździe ulicami, gdzie wystąpiły największe opady: Kartuska, 3 Maja, Nowe Ogrody, pod wiaduktem na Chełmie. Drzewo uszkodziło trakcję tramwajową na ul. Kartuskiej i jeszcze przez kolejne trzy godziny nie będą kursowały tramwaje od Huciska do Pętli Siedlce. Tam kursuje komunikacja zastępcza. Od Pętli Siedlce do Brętowa kursuje tramwaj dwukierunkowy - informuje Magdalena Skorupka-Kaczmarek z Urzędu Miejskiego w Gdańsku.
Aktualizacja, godz. 18:40. Pół godziny bez deszczu wystarczyło, by poziom wody znacznie opadł. Ul. Kartuska przy Urzędzie Miasta jest już przejezdna, kłopoty są jeszcze na Zakopiańskiej, gdzie przewróciło się drzewo. W całym Gdańsku dokuczają nam jednak duże korki i jeszcze trochę czasu potrzeba, by się rozładowały.


Aktualizacja, godz. 18:15. Nie mamy dobrych wiadomości od meteorologów. Burze możliwe są jeszcze do północy, na szczęście nie będą już tak intensywne. Jutro po południu możemy spodziewać się powtórki.

Aktualizacja, godz. 17:56. - Zarejestrowana wysokość opadu na Chełmie 52 mm, Lipce - Trakt św Wojciecha 28 mm, Zabornia 30 mm, Śródmieście Góra Gradowa 40, Dolne Miasto 29. Sytuacja na zbiornikach retencyjnych jest bezpieczna. Drzewo uszkodziło trakcję tramwajową na ul. Kartuskiej, uszkodzony został odcinek sieci Łostowice-Świętokrzyska, nie kursują linie tramwajowe 6,10,12. Prowadzona jest autobusowa komunikacja zastępcza. Autobusy nie kursują na odcinku od 3 Maja do Powstańców Warszawskich - informuje Magdalena Skorupka-Kaczmarek z gdańskiego magistratu.

Aktualizacja, godz. 17:49. Zalana jest też ul. Nowe Ogrody.


Aktualizacja, godz. 17:40. - Całe Hucisko pod wodą. Od prokuratury do starego Żaka nie da się przejechać - informuje pani Ewa.

Wróbla ,Dolne Miasto tak wygląda zawsze po większych opadach deszczu przypomnę po rewitalizacji


Deszcz nie zaskoczył meteorologów, którzy już od kilkunastu godzin przewidywali załamanie pogody. IMGW wydał w środę komunikat, w którym ostrzegał przed intensywnymi opadami deszczu, lokalnie z gradem.

Grad często towarzyszy letnim burzomJuż w pierwszych minutach deszczu czytelnicy poinformowali nas o przewróconym drzewie na ulicy Malczewskiego w Gdańsku, podniesionym poziomie wody w Raduni i przelewających się studzienkach na Głównym i Starym Mieście.

Niebezpiecznie wysoki stan RaduniTymczasem w Sopocie, Gdyni, a nawet na plaży w Brzeźnie wciąż jest spokojnie i deszczu nie ma.

Opinie (622) ponad 20 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.