• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Umówił się na jazdę testową w Warszawie, uciekł pożyczonym autem do Sopotu

piw
17 maja 2023, godz. 14:45 
Opinie (103)
Samochód został zabezpieczony przez policję i wróci do salonu, z którego zabrał go 32-latek. Samochód został zabezpieczony przez policję i wróci do salonu, z którego zabrał go 32-latek.

Dzielnicowi z Sopotu odzyskali auto warte 160 tys. zł. Kilka dni wcześniej ktoś umówił się w jednym z salonów samochodowych w Warszawie na jazdę próbną, wsiadł za kierownicę... i tyle go obsługa salonu widziała.Policjanci z Sopotu patrolujący miasto zauważyli na jednym z parkingów renault arkana, który figurował w bazie jako skradziony kilka dni wcześniej w Warszawie.

Okazało się, że do jednego ze stołecznych salonów samochodowych przyszedł mężczyzna i umówił się na jazdę próbną. Wsiadł za kierownicę auta, które chciał wypróbować i nie wrócił.

Spał w samochodzie, którym przyjechał do SopotuI choć przy znalezionym na sopockim parkingu samochodzie nie było nikogo, to policjanci postanowili poczekać, licząc na to, że złodziej się jeszcze pojawi. Tak też się stało.

- Kilka godzin później w pobliżu miejsca, gdzie zaparkowany był pojazd, sopoccy policjanci zatrzymali 32-letniego mieszkańca Elbląga podejrzanego o jego przywłaszczenie. Jak wstępnie ustalili, sprawca wypożyczył w Warszawie renault arkana do jazdy testowej i zamiast go oddać przyjechał do Sopotu i w nim spał - mówi Lucyna Rekowska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.


Zatrzymany 32-latek trafił do sopockiej komendy. Na podstawie zebranych dowodów usłyszał zarzut przywłaszczenia powierzonego mienia.

Sprawca przyznał się, nie był natomiast w stanie wytłumaczyć policjantom, dlaczego zabrał auto i przyjechał nim do Sopotu, odmówił składania wyjaśnień.

Sam samochód wkrótce wróci do właściciela, a 32-letni mieszkaniec Elbląga za swój czyn odpowie przed sądem.

piw

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (103)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane