Fakty i opinie

Właściciel Nowej Zatoki zatrzymany przez Centralne Biuro Śledcze Policji

Łukasz M. udziały w spółce zarządzającej klubem kupił od Marcina T. (oskarżony w sprawie dotyczącej Krystiana W., "Krystka") i zmienił nazwę klubu z Zatoki Sztuki na Nową Zatokę.
Łukasz M. udziały w spółce zarządzającej klubem kupił od Marcina T. (oskarżony w sprawie dotyczącej Krystiana W., "Krystka") i zmienił nazwę klubu z Zatoki Sztuki na Nową Zatokę. fot. Anna Rezulak / KFP

Dziewięć osób podejrzewanych o udział w grupie przestępczej zajmującej się wyłudzaniem podatku VAT zatrzymali we wtorek rano policjanci CBŚP na terenie całego kraju. Jedną z nich jest Łukasz M., właściciel sopockiego klubu Nowa Zatoka (dawna Zatoka Sztuki).Byłe(a)ś kiedykolwiek w tym klubie?

tak, pod obiema nazwami 6%
tak, w Zatoce Sztuki 21%
tak, w Nowej Zatoce 1%
nie, nigdy 72%
zakończona Łącznie głosów: 3117
O dzisiejszej akcji CBŚP poinformowała Prokuratura Krajowa.

- Wśród zatrzymanych są osoby reprezentujące podmioty gospodarcze, biorące udział w przestępczym procederze, opartym na fikcyjnym obrocie panelami fotowoltaicznymi. Część osób zatrzymano w związku z praniem brudnych pieniędzy, uzyskanych w wyniku popełniania przestępstw tzw. "karuzelowych" - czytamy w krótkim komunikacie.
Z ustaleń śledztwa wynika, że wartość wyłudzeń, których dokonać miała grupa, wyniosła 35 mln zł.

O tym, że wśród zatrzymanych jest Łukasz M., właściciel Nowej Zatoki, a także działający na południu kraju prawnik zajmujący się głównie doradztwem finansowym, poinformowały media publiczne.

Żeby zweryfikować tę informację, skontaktowaliśmy się z prowadzącą śledztwo Prokuraturą Regionalną w Lublinie.

- Mogę potwierdzić, że taka osoba jest wśród zatrzymanych - powiedział w rozmowie z nami Piotr Marko, rzecznik prasowy prokuratury.
W tej chwili prokuratorzy nie zdradzają żadnych szczegółów, bo sprawa jest na bardzo wstępnym etapie. Zatrzymań dokonano we wtorek rano i do tego momentu nie przedstawiono jeszcze zarzutów. Niemniej prokuratura zapowiada, że zarzuty zostaną postawione, możliwe też, że dziś do sądu zostaną skierowane wnioski o tymczasowe aresztowanie zatrzymanych.

Łukasz M. udziały w spółce zarządzającej sopockim klubem kupił od Marcina T., który dziś zasiada na ławie oskarżonych w głośnej sprawie Krystiana W. "Krystka" - łowcy nastolatek. Po zakupie udziałów M. szybko zmienił nazwę klubu z Zatoki Sztuki na Nową Zatokę, aby odciąć się od kryminalnych konotacji poprzedniego właściciela.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (240)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »