• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Skopiowano

Właściciel Nowej Zatoki zatrzymany przez Centralne Biuro Śledcze Policji

piw
23 lutego 2021 (artykuł sprzed 1 roku) 
Opinie (240)
Najnowszy artykuł na ten temat Zatoka Sztuki trafi do zakonu rycerskiego?
Łukasz M. udziały w spółce zarządzającej klubem kupił od Marcina T. (oskarżony w sprawie dotyczącej Krystiana W., "Krystka") i zmienił nazwę klubu z Zatoki Sztuki na Nową Zatokę. Łukasz M. udziały w spółce zarządzającej klubem kupił od Marcina T. (oskarżony w sprawie dotyczącej Krystiana W., "Krystka") i zmienił nazwę klubu z Zatoki Sztuki na Nową Zatokę.

Dziewięć osób podejrzewanych o udział w grupie przestępczej zajmującej się wyłudzaniem podatku VAT zatrzymali we wtorek rano policjanci CBŚP na terenie całego kraju. Jedną z nich jest Łukasz M., właściciel sopockiego klubu Nowa Zatoka (dawna Zatoka Sztuki).Byłe(a)ś kiedykolwiek w tym klubie?

O dzisiejszej akcji CBŚP poinformowała Prokuratura Krajowa.

- Wśród zatrzymanych są osoby reprezentujące podmioty gospodarcze, biorące udział w przestępczym procederze, opartym na fikcyjnym obrocie panelami fotowoltaicznymi. Część osób zatrzymano w związku z praniem brudnych pieniędzy, uzyskanych w wyniku popełniania przestępstw tzw. "karuzelowych" - czytamy w krótkim komunikacie.
Z ustaleń śledztwa wynika, że wartość wyłudzeń, których dokonać miała grupa, wyniosła 35 mln zł.

O tym, że wśród zatrzymanych jest Łukasz M., właściciel Nowej Zatoki, a także działający na południu kraju prawnik zajmujący się głównie doradztwem finansowym, poinformowały media publiczne.

Żeby zweryfikować tę informację, skontaktowaliśmy się z prowadzącą śledztwo Prokuraturą Regionalną w Lublinie.

- Mogę potwierdzić, że taka osoba jest wśród zatrzymanych - powiedział w rozmowie z nami Piotr Marko, rzecznik prasowy prokuratury.
W tej chwili prokuratorzy nie zdradzają żadnych szczegółów, bo sprawa jest na bardzo wstępnym etapie. Zatrzymań dokonano we wtorek rano i do tego momentu nie przedstawiono jeszcze zarzutów. Niemniej prokuratura zapowiada, że zarzuty zostaną postawione, możliwe też, że dziś do sądu zostaną skierowane wnioski o tymczasowe aresztowanie zatrzymanych.

Łukasz M. udziały w spółce zarządzającej sopockim klubem kupił od Marcina T., który dziś zasiada na ławie oskarżonych w głośnej sprawie Krystiana W. "Krystka" - łowcy nastolatek. Po zakupie udziałów M. szybko zmienił nazwę klubu z Zatoki Sztuki na Nową Zatokę, aby odciąć się od kryminalnych konotacji poprzedniego właściciela.
piw

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (240)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.