Fakty i opinie

Wrzeszcz i Zaspa zaczarowane zdjęciami Kosycarzy

Pamiątkowe zdjęcie w samolociku, można sobie było niegdyś zrobić przy ul. Grunwaldzkiej.
Pamiątkowe zdjęcie w samolociku, można sobie było niegdyś zrobić przy ul. Grunwaldzkiej. fot. Kosycarz

Tym razem miłośnicy historii Gdańska uwiecznionej na fotografiach mogą podziwiać Wrzeszcz i Zaspę. Znany trójmiejski fotoreporter Maciej Kosycarz wydaje właśnie kolejny album, który można wygrać w naszym konkursie.Album Fot. Kosycarz można wygrać w naszym konkursie.
Album Fot. Kosycarz można wygrać w naszym konkursie.
W najnowszym albumie z cyklu "Fot. Kosycarz" są nie tylko zdjęcia prezentujące ważne wydarzenia z życia tych dzielnic, ale też fotografie zwykłych mieszkańców. Szczera radość i duma z zakupionych właśnie dywanów, samoloty na lotnisku, którego dziś już nie ma, pokaz mody przed kombinatem gastronomicznym Cristal, właśnie zmienianym w biurowiec.

To właśnie na lotnisku we Wrzeszczu lądowali zacni goście. Dziś ten sam pas startowy rozciąga się pod blokami osiedla Zaspa. Teraz otoczony jest domami, szkołami i placami zabaw. Niegdyś znajdował się w szczerym polu.

Uważni obserwatorzy wypatrzą na zdjęciach w harcerskich mundurkach przyszłą Miss Świata Anetę Kręglicką i showmana Krzysztofa Skibę. Obszerne opisy zdjęć powodują, że album nie tylko się ogląda, ale również świetnie czyta.

Magiczne chwile zaklęte w fotografiach przenoszą nas w czasie i wspomnieniach. Są też jednak zdjęcia współczesne. Dzięki nim można porównać miejsca i zauważyć ogrom zmian, jaki nastąpił na przestrzeni lat. To największy w Polsce album poświęcony dwóm dzielnicom miasta.

Tytuł "Niezwykłe Zwykłe zdjęcia Wrzeszcza i Zaspy" doskonale oddaje charakter albumu. - To kolejna fotograficzna wędrówka przez wspomnienia, historię i czasy współczesne. Niejedno zdjęcie zadziwi i przypomni coś, co zatarł czas. Bo taka jest właśnie magia fotografii, szczególnie tej dokumentalnej, bliskiej naszemu życiu - mówi Maciej Kosycarz.

Konkurs dla czytelników Trojmiasto.pl

Tradycyjnie już organizujemy konkurs dla naszych czytelników, w którym można wygrać trzy albumy "Fot. Kosycarz. Niezwykłe zwykłe zdjęcia". Jak to zrobić? Wystarczy na podstawie zaprezentowanych poniżej zdjęć - niekoniecznie w zaproponowanej przez nas kolejności - napisać krótką historyjkę. Opowieść należy wysłać na adres kosycarz@trojmiasto.pl do godz. 15 w poniedziałek, 6 grudnia.

Aktualizacja, 8 grudnia, godz. 13.45 Konkurs rozstrzygnięty!

Nagrody w konkursie otrzymują: Alicja Polańska, Andrzej Michalski, Jan Henzel i Paweł Fra