Fakty i opinie

Wszedł do sklepu bez maseczki. Wyzwał policjantów, a jednego z nich pchnął

Zdecydowana większość klientów zakłada w sklepach maseczkę, zdarzają się jednak wyjątki (zdjęcie poglądowe).
Zdecydowana większość klientów zakłada w sklepach maseczkę, zdarzają się jednak wyjątki (zdjęcie poglądowe). fot. galeria Trojmiasto.pl

Wszedł do sklepu bez maseczki, a gdy zobaczył policjantów, to najpierw zaczął ich wulgarnie wyzywać, a później pchnął jednego z nich.Widzisz w sklepie osobę bez maseczki, co robisz?

zwracam jej uwagę 13%
nic nie mówię, ale raczej się do tej osoby nie zbliżam 45%
nic nie mówię, bo mi to nie przeszkadza 27%
nic, bo czasem ja też nie mam maseczki 15%
zakończona Łącznie głosów: 4670
W ostatni weekend ogólnopolskie media obiegła informacja o mężczyźnie, który uderzył w sklepie kobietę, bo ta zwróciła mu uwagę na brak maseczki na twarzy. Wszystko działo się w Lesznie.

Okazuje się, że w Trójmieście doszło do podobnego zdarzenia, przy czym w tym wypadku przeciwnik zakładania maseczek swoją agresję skierował nie na innych klientów sklepu, tylko na policjantów.

Ci kontrolowali akurat przestrzeganie obostrzeń na terenie Chyloni. Sprawdzali m.in. jeden ze sklepów osiedlowych. Gdy już byli w środku, do sklepu wszedł też mężczyzna, który nie miał zasłoniętych ust i nosa.

Policjanci nawet nie zdążyli zainterweniować - mężczyzna sam do nich podszedł i zaczął ich wulgarnie wyzywać.

- 42-letni mieszkaniec Gdyni wciąż używał nieprzyzwoitych słów i zaczął szturchać dzielnicowego. Policjanci ostrzegli 42-latka i poprosili, aby przestał tak się zachowywać, ale ten zaczął świadomie prowokować i celowo popchnął jednego z mundurowych. Reakcja interweniujących funkcjonariuszy była natychmiastowa. Stróże prawa zatrzymali mężczyznę i przewieźli go do policyjnej celi - mówi Jolanta Grunert z Komendy Miejskiej Policji w Gdyni.
42-latek otrzymał mandat w wysokości 500 zł za niezasłanianie ust i nosa w sklepie, a także kolejny mandat w wysokości 100 zł za publiczne epatowanie wulgaryzmami. Największy problem będzie miał jednak z zarzutem kryminalnym dotyczącym naruszenia nietykalności cielesnej policjanta, bo to przestępstwo zagrożone karą więzienia.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (633)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »