Fakty i opinie

stat

Zabawa na wodzie, czyli przejażdżka na bananie i oponce

Najnowszy artukuł na ten temat

Gdynia: mniej turystów, bo zabrakło spektakularnych imprez

Zobacz naszą przejażdżkę na bananie i oponkach


Jeśli macie ochotę na naprawdę świetną zabawę nad morzem, koniecznie skorzystajcie z przejażdżki na dmuchanym bananie lub oponce. Niezapomniane wrażenia i przypływ adrenaliny gwarantowane.Czy płynąłeś na bananie lub oponce?

owszem, wielokrotnie 13%
tak, ale tylko jeden raz 14%
nie, ale bardzo chętnie popłynąłbym 31%
nie i nie zamierzam 42%
zakończona Łącznie głosów: 481
Lato w pełni, a na plażach tłumy urlopowiczów. Jeśli komuś znudzi się bezczynne wylegiwanie na plaży, polecamy skorzystać z wyjątkowej atrakcji, jaką są zabawy motorowodne, czyli przejażdżki na dmuchanym bananie czy oponce.

Przyjrzyjmy się, na czym polega każda z przejażdżek.

Na oponkach, zwanych również naleśnikami, można siedzieć lub leżeć, a każda z nich jest w stanie pomieścić do czterech osób. Istnieje również możliwość holowania do trzech oponek jednocześnie, dzięki czemu z przejażdżki może skorzystać jednocześnie nawet 12 osób. Motorówka, która ciągnie za sobą oponki, płynie zygzakiem i wytwarza spore fale. Oponki podskakują na falach i mocno przechylają się na zakrętach.

Utrzymanie się w takich warunkach na oponce jest nie lada wyzwaniem. I na tym właśnie polega cała zabawa.

- Zadaniem sternika jest tak kierować łodzią, żeby oponki wchodziły w dosyć duże przeciążenia. W konsekwencji siła odśrodkowa ma zrzucić uczestników z oponek do wody. - tłumaczy Andrzej Gidziński, właściciel Grupy Extreme z Sopotu, która zajmuje się organizacją zabaw motorowodnych.
Przejażdżka na dmuchanym bananie wygląda podobnie.

- W tym przypadku chyba każdy wie, o co chodzi. Nasz banan jest pięcioosobowy. Motorówka płynie lekkim slalomem i stara się płynąć pod fale. Dzięki temu banan co chwilę wybija uczestników do góry. Podobnie jak w przypadku oponek, tu również należy mocno trzymać się na zakrętach - dodaje Gidziński.

Szczególnie w przypadku przejażdżki na bananie, należy przygotować się na kilka wywrotek do wody. Osoby nie umiejące pływać nie mają się jednak czego się obawiać. Przed wejściem na banana lub oponkę otrzymujemy kamizelkę ratunkową, dzięki której bez żadnego wysiłku utrzymamy się na powierzchni.

Grupa Extreme ma swoją siedzibę nieopodal wejścia nr 25 zobacz na mapie Gdańska na plaży w Sopocie, tuż obok Hotelu Chińskiego.

Cennik za motorowodne zabawy przedstawia się następująco - za przejażdżkę na bananie zapłacimy 30 zł od osoby, a za przejażdżkę na oponce 40 zł od osoby. Każdy kurs trwa 10 minut. Wbrew pozorom taki czas w zupełności wystarczy, aby się zmęczyć i marzyć już tylko o odpoczynku na lądzie.

Jeśli nadal wahacie się, czy warto skorzystać z przejażdżki na bananie czy oponce, koniecznie obejrzyjcie nasz film i przekonajcie się, jaka to świetna zabawa.

Opinie (73) 9 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.