• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Osiedle na Polskim Haku czeka na pozwolenie na budowę

Michał Brancewicz
18 stycznia 2024, godz. 13:30 
Opinie (165)
Na cyplu Polskiego Haka powstanie kompleks budynków o zróżnicowanej wysokości, ale nieprzekraczającej 30 m. Na cyplu Polskiego Haka powstanie kompleks budynków o zróżnicowanej wysokości, ale nieprzekraczającej 30 m.

Inwestor ubiega się o pozwolenie na budowę budynku mieszkalnego z usługami na terenie Polskiego HakaMapka, mimo że miejscowy plan został unieważniony przez sąd. Miasto odwołało się do NSA, ale kasacja wciąż nie została rozpatrzona. Dlatego urzędnicy oraz inwestor uważają założenia planu za obowiązujące.Polski Hak: kalendarium pomysłów na zabudowę cypla u zbiegu Motławy i Wisły:"Budowa na Polskim Haku ruszy po uzyskaniu pozwoleń"Osiedle powstanie u ujścia Motławy do Martwej Wisły. Osiedle powstanie u ujścia Motławy do Martwej Wisły.

Chciał(a)byś mieszkać "za Ołowianką"?

Choć Naczelny Sąd Administracyjny nie zdecydował jeszcze o przyszłości planu dla Polskiego Haka, to 12 stycznia 2024 r. inwestor złożył wniosek o pozwolenie na budowę w tym miejscu wielorodzinnego budynku mieszkalnego z usługami.

Jego przedstawiciele przekonują, że prawo stoi po ich stronie.

- Procedujemy realizację projektu na Polskim Haku zgodnie z przyjętymi założeniami. Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego jest w mocy, nie ma więc formalnych i prawnych przeciwwskazań dla realizowania inwestycji - przekonuje Dominik Czekajski, menadżer projektu w Grupie Capital Park. - Rozpoczęcie budowy jest planowane po uzyskaniu wszelkich niezbędnych pozwoleń.

Nie ma prawomocnego wyroku, więc plan nadal obowiązujeW podobnym tonie wypowiadają się miejscy urzędnicy, którzy złożyli skargę kasacyjną do NSA po tym, jak Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gdańsku podważył przyjęcie nowego planu.

Wzdłuż wyremontowanego nabrzeża powstanie zieleń i promenada z punktami gastronomicznymi. Wzdłuż wyremontowanego nabrzeża powstanie zieleń i promenada z punktami gastronomicznymi.
- Skarga kasacyjna gminy nie została dotychczas rozpatrzona przez Naczelny Sąd Administracyjny. Wyrok Wojewódzkiego Sadu Administracyjnego w Gdańsku nie jest prawomocny, więc plan miejscowy obowiązuje - wyjaśnia Magda Zaborowska z Biura Rozwoju Gdańska.

Co na Polskim Haku? Mieszkania, promenada i pomost do cumowaniaCapital Park zamierza wybudować na terenie Polskiego Haka kilka budynków o nieregularnym kształcie, które będą miały maksymalnie 10 kondygnacji. Powierzchnia całkowita zabudowy wyniesie ok. 60 tys. m kw.

Powstanie też ogólnodostępna promenada nad brzegami Martwej Wisły i Motławy. Planowane jest również utworzenie pomostów dla cumowania małych jednostek od strony Martwej Wisły.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (165)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane