Fakty i opinie

stat

Zagospodarują parking przy Władysława IV

Teren parkingu został ogrodzony. Wkrótce rozpoczną się tu prace modernizacyjne.
Teren parkingu został ogrodzony. Wkrótce rozpoczną się tu prace modernizacyjne. fot. Trojmiasto.pl

Plac przy skrzyżowaniu ulic Władysława IV i Obrońców Wybrzeża zobacz na mapie Gdyni w Gdyni, wykorzystywany przez kierowców jako darmowy parking, został ogrodzony. Auta za kilka tygodni znów będzie można tam pozostawiać, ale za postój trzeba będzie zapłacić.Gdzie zostawiasz samochód przyjeżdżając do centrum Gdyni?

w miejskiej strefie płatnego parkowania 41%
na prywatnych płatnych parkingach 5%
staram się szukać bezpłatnych ogólnodostępnych miejsc 34%
do centrum jeżdżę tylko komunikacją miejską 20%
zakończona Łącznie głosów: 902
Teren został ogrodzony w zeszłym tygodniu, gdy na placu znajdowały się jeszcze dziesiątki samochodów. Obecnie pozostało ich niewiele, wjazd został zamknięty, a na ogrodzeniu pojawiło się ogłoszenie dla właścicieli pozostawionych aut. Na wyjazd mają czas do piątku.

Koniec darmowego postoju

Przypomnijmy, że przez lata plac był wykorzystywany jako darmowy parking. Obowiązywała zasada: kto pierwszy, ten lepszy. Kierowcy nie zważali na stan nawierzchni, kałuże czy brak nadzoru. Dobra lokalizacja oraz fakt, że można było auto zostawić bezpłatnie, o co w centrum Gdyni coraz trudniej, powodowały, że skwer codziennie był wypełniony samochodami.

Za kilka tygodni znów będzie można tam parkować, ale za postój trzeba będzie zapłacić. Teren należący do firmy Invest Komfort i miasta na płatny parking zaadaptuje firma PK Invest, która dzierżawi od tych samych podmiotów plac przy Centrum Handlowym Batory zobacz na mapie Gdyni.

Przez lata tamten teren też był wykorzystywany przez kierowców jako dziki parking, ale na początku 2015 roku pojawiły się szlabany i opłaty za wjazd. Podobnie będzie w przypadku placu przy Władysława IV i Obrońców Wybrzeża.

Miejsce dla ok. 100 aut

- Wjazd i wyjazd będzie odbywał się od ul. Obrońców Wybrzeża. Pojawią się szlabany oraz urządzenia do poboru opłat. Ich wysokość nie jest jeszcze ustalona - informują przedstawiciele firmy.
Wiadomo, że na parkingu zmieści się ok. 100 aut. Plac zostanie wyrównany, niewykluczone, że także oświetlony.

Przypomnijmy, że dla terenu obejmującego parking oraz skwer pomiędzy ulicami Armii Krajowej, Obrońców Wybrzeża i Władysława IV nie ma ustalonego planu miejscowego. Miasto przystąpiło do jego opracowywania jesienią 2012 roku, po tym, gdy przegrało w sądzie batalię z ówczesnymi właścicielami. Przedmiotem sporu była możliwość zabudowy terenu, na co nie chciały zgodzić się władze Gdyni.

Opinie (102) 8 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.