• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Zajeżdżał drogę, spychał do rowu, potem wyjął nóż. Policja szuka agresywnego taksówkarza

MKo
15 maja 2023, godz. 20:00 
Opinie (425)
Do zdarzenia doszło w pobliżu dworca kolejowego przy ul. Barniewickiej w Osowej (zdjęcie ilustracyjne). Do zdarzenia doszło w pobliżu dworca kolejowego przy ul. Barniewickiej w Osowej (zdjęcie ilustracyjne).

Gdańscy policjanci szukają kierowcy taksówki, który w niedzielę na ul. BarniewickiejMapka w Osowej miał zaatakować jadącą na rowerach rodzinę z dzieckiem. Incydent w mediach społecznościowych opisała jedna z poszkodowanych. Z jej relacji wynika, że mężczyzna najpierw próbował zajechać drogę i zepchnąć z niej jadących rowerzystów, a następnie zatrzymał auto i wysiadł z niego trzymając w rękach nóż. Po wszystkim uciekł, przejeżdżając autem po rowerach.Ktoś cię atakuje i wyciąga nóż. Co robisz?

Do zdarzenia - opisanego przez panią Katarzynę w mediach społecznościowych - miało dojść w niedzielę ok. godz. 11 w pobliżu dworca kolejowego na ul. Barniewickiej w Osowie. Z jej relacji wynika, że kierowca srebrnej skody octavii najpierw zajeżdżał drogę rowerzystom, a następnie próbował zepchnąć ich do rowu.

- Gdy mąż zwrócił mu uwagę, kierowca zatrzymał się, wyskoczył z auta z nożem i rzucił się na męża z dzieckiem na rowerze - relacjonuje pani Katarzyna. - Nie myśląc logicznie, rzuciłam rower i weszłam między mojego męża i tego pana i go odepchnęłam. On odłożył nóż i rzucił się na nas z pięściami.
Pani Katarzyna relację z traumatycznej sytuacji zamieściła w mediach społecznościowych i powiadomiła o niej policję. Pani Katarzyna relację z traumatycznej sytuacji zamieściła w mediach społecznościowych i powiadomiła o niej policję.
Napastnika spłoszył dopiero krzyk pani Katarzyny i jej przerażonego dziecka. Mężczyzna wskoczył do samochodu i odjechał, przejeżdżając po leżących na ziemi rowerach.

- Uciekając powiedział, że mamy szczęście, że było z nami dziecko - dodaje.

Najlepsze kursy samoobrony w TrójmieścieWedług pani Katarzyny, mężczyzna był obcokrajowcem i mówił łamanym polskim i rosyjskim. Później miał błąkać się po okolicy.

Na apel o pomoc w ustaleniu jego tożsamości odpowiedziało sporo osób. Na tyle skutecznie, że kilkadziesiąt minut później pani Katarzyna podziękowała za pomoc i poinformowała, że ustalono numery rejestracyjne jego auta oraz jego dane osobowe.


Sprawcy szuka policjaSprawą agresywnego kierowcy z Osowej zajmuje się już gdańska policja.

- 14 maja po godzinie 11:00 policjanci z komisariatu w Osowej odebrali zgłoszenie o tym, że na ul. Barniewickiej kierujący skodą octavią z logiem taxi zaatakował rodzinę, która jechała rowerami, a następnie odjechał z miejsca zdarzenia. Funkcjonariusze pojechali na miejsce i porozmawiali ze zgłaszającym oraz jego żoną, a także przeszukali teren. Obecne na miejscu osoby nie wymagały pomocy medycznej. Funkcjonariusze zajmują się tą sprawą i wyjaśniają jej okoliczności. Trwają czynności zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawcy tego zdarzenia - mówi podinsp. Magdalena Ciska, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.
MKo

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (425)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane