• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Zamknięte szlabany na Hutniczej. Powodem prace na stacji Gdynia Port

Patryk Szczerba
27 września 2023, godz. 15:30 
Opinie (126)
  • Zamykane szlabany na Hutniczej wpływają na ruch w całym mieście.
  • Zamykane szlabany na Hutniczej wpływają n ruch w całym mieście.

Kierowcy od kilku dni informują, że na ul. HutniczejMapka tworzą się korki, bo częściej niż zwykle są zamykane przejazdy kolejowe. Przedstawiciele PKP PLK odpowiadają, że powodem są prace na stacji Gdynia Port. Pociągi z Gdyni Głównej jadą objazdem przez ChylonięMapka. Niedługo mają wrócić na stałą trasę.Często korzystasz z tras z przejazdami kolejowymi?

Informacje na temat utrudnień spływają do naszego Raportu od kilkunastu dni.

- Codziennie jeżdżę Hutniczą ok. 5:45 i od paru dni regularnie przejeżdżam na przejeździe na wysokości ul. PiaskowejMapka. Nigdy czegoś takiego nie było. Czy ktoś z was ma wiedzę, czy to tak teraz codziennie będzie wyglądać, czy niedługo się skończy? Każdy wie, jak zamknięty przejazd na Hutniczej paraliżuje tę ulicę i wstrzymuje ruch nieraz nawet i na 10 minut, a rano każda minuta jest na wagę złota - denerwuje się jeden z kierowców.

Dwa przejazdy na Hutniczej zamykaneProblem, choć mniejszy dotyczy też drugiego przejazdu przy sklepie MakroMapka. Pojawia się rano i po południu. Kulminacja nastąpiła w poprzedni wtorek, 19 września, kiedy interweniowali urzędnicy z ZDiZ.

- Szlabany na przejeździe były zamknięte przez dłuższy czas - ok. kilkudziesięciu minut. W efekcie sytuacja ruchowa szybko uległa pogorszeniu, przez co utworzył się zator oddziałujący również na inne ulice na terenie miasta. Ul. Hutnicza jest bardzo mocno uczęszczana przez samochody osobowe i ciężarowe, więc zamknięcie ruchu spotęgowało problemy, które można obserwować tam na co dzień - informowała Magdalena Wojtkiewicz, rzecznik ZDiZ Gdynia.
Główne prace poprawiające dostęp pociągów towarowych do nabrzeży zostały zakończone.

Główne prace poprawiające dostęp pociągów towarowych do nabrzeży zostały zakończone.
O powody zapytaliśmy kolejarzy. Przedstawiciele spółki PKP PLK odpowiedzieli, że powodem są prace prowadzone na stacji Gdynia Port.

PKP PLK: powodem prace na stacji Gdynia Port- Większa liczba pociągów towarowych jadących w kierunku portu w Gdyni przez przejazd kolejowo-drogowy na ul. Hutniczej wynika z zamknięć torowych związanych z zabudową nowej sieci trakcyjnej na stacji Gdynia Port. Z tego powodu nie jest możliwy wjazd i wyjazd pociągów do stacji Gdynia Port bezpośrednio ze stacji Gdynia Główna. Wszystkie pociągi jadą przez stację Gdynia Chylonia - informuje Przemysław Zieliński z PKP PLK.
Tory, rozjazdy i wiadukty za prawie 2 mld zł. Lepszy dojazd do Portu Gdynia Tory, rozjazdy i wiadukty za prawie 2 mld zł. Lepszy dojazd do Portu Gdynia

Przekazuje, że sytuacja powinna się już unormować, ale utrudnienia jeszcze powrócą.

- Kolejne zamknięcie torowe w związku z pracami inwestycyjnymi planowane jest na przełomie października i listopada - kończy.
Quiz Co wiesz o trójmiejskich ulicach? Średni wynik 45%

Co wiesz o trójmiejskich ulicach?

Rozpocznij quiz

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (126)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane