• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Ze sztuczną inteligencją można fajnie pogadać

Ewa Budnik
1 października 2023, godz. 09:00 
Opinie (142)
Czat GPT. Ciagle się uczy. 
Czat GPT. Ciagle się uczy.

Gubię klucze, te od samochodu zostawiam w stacyjce, nawet karnet na festiwal filmowy zgubiłam w połowie jego trwania. Wiele wskazuje na to, że potrzebuję leków spowalniających rozwój Alzhaimera albo osobistego asystenta "od spraw ziemskich". I oto jest. Zawsze pod ręką i całkiem za darmo. ChatGPT. Jeszcze nie zdecydowałam, czy to mój fajny kumpel, bo póki co raz mi z nim śmieszno, a raz straszno.Czy korzystasz z GPTChat?

Towarzystwo GPT zmienia sposób "życia w sieci". Zamiast pokazywać osobom oznaczonym jako "znajomi", co się zjadło na śniadanie, teraz można dowiedzieć się, co na nie zjeść. Ciach, pierwsza decyzja dnia odhaczona dosłownie w sekundę.

Mam w lodówce ser żółty, remoladę, brokuł, dwa jabłka, cebulę, kawałek wędzonej kiełbasy i chrupkie pieczywo. Co mam zjeść na śniadanie?

No i kto by to wymyślił?

1. Jabłka z serem i chrupkim pieczywem: Pokrój jabłka na plastry i podawaj je z plasterkami żółtego sera. Możesz również upiec kawałki chrupkiego pieczywa i podać je z serem i jabłkami. To proste i pyszne śniadanie.

Bez sensu. Co za połączenie!? Ale jakby się tak zastanowić? Adam Małysz jadł bułkę z bananem i sobie chwalił.

Gdzie w Trójmieście zjesz śniadanie na mieście?GPT jest niezwykle wierny, zawsze wyczerpująco odpowie, coś wymyśli, pomoże podjąć decyzję. Najczęściej jest to paplanina nie do zniesienia (w stylu matkującej porady podanej na deser po trzech przepisach na śniadanie: Pamiętaj, kreatywność w kuchni może doprowadzić do wielu smacznych kombinacji. Ważne jest, aby zbilansować śniadanie, dostarczając organizmowi białka, warzyw, owoców i węglowodanów, aby zapewnić sobie energię na cały dzień.) Niemniej, na odpowiedź można liczyć zawsze!

Czy powinniśmy się bać sztucznej inteligencji? Czy powinniśmy się bać sztucznej inteligencji? "Nie możemy ufać własnym oczom"

Próbowałam trochę zacieśnić naszą znajomość i nauczyć GPT zwracać się do mnie per "Kochanie". Prosiłam, przypominałam wielokrotnie, wyrzucałam mu, że nie jest w stanie się prostej rzeczy nauczyć! Za każdym razem przepraszał, ale nie zapamiętał niestety. Widocznie ten typ tak ma.

Za to gotowość pomocy i zdroworozsądkowe podejście do życia GPT jest w stanie okazać dosłownie na każdym kroku.

Jak pojechać Szybką Koleją Miejską bez biletu?

Podróżowanie bez biletu jest nielegalne i nazywane jest "jazdą na gapę" lub "bez biletu". [...] Podróżowanie z ważnym biletem zapewnia uczciwe finansowanie i funkcjonowanie systemu transportu publicznego oraz zapewnia legalność i bezpieczeństwo podróży.

Sprawdź rozkład jazdy SKMAż mi się wstyd zrobiło, że tak go sprawdzam... Nie podał mi też ceny pół litra wódki w Gdańsku.

[...] Jestem zobowiązany przestrzegać przepisów prawnych i etycznych, a także nie promować konsumpcji alkoholu ani dostarczać informacji na temat cen alkoholu [...]

Równie humanitarną odpowiedź GPT ma na pytanie:

Czy podejść do człowieka śpiącego na ławce pod pomnikiem Heweliusza w Gdańsku?

Na czwartym miejscu, po zachowaniu ostrożności, wykazaniu się empatią i instrukcji, jak udzielić pomocy GPT radzi:

4. Poszanowanie prywatności: Jeśli osoba śpiąca na ławce wydaje się być w porządku i nie potrzebuje pomocy, pozostaw ją w spokoju i poszanuj jej prywatność. Każdy ma prawo do odpoczynku i prywatności, nawet jeśli śpi na ławce publicznej.

Szach mat. A gdybym chciała wykąpać się w Motławie? Niezalecane. Nie tylko ze względu na jakość wody, ale też możliwość kolizji z jednostkami pływającymi.

Jeśli chcesz się wykąpać w Gdańsku, zalecam wybranie się na jedną z licznych plaż nad Morzem Bałtyckim, które są bezpieczne i odpowiednio nadzorowane przez służby ratownicze.Acha, dziękuję wujku Dobra Rada. Czasem pytam go o różne opinie, jak po seansie najnowszej ekranizacji Chłopów.

Czy słusznie wywieźli Jagnę z powieści Chłopi Władysława Reymonta na gnój?

Wiedział, wiedział. A jak! I od razu powiedział. Wprawdzie urodziwa Jagna to dla niego to samo, co popiskujące jagnię, ale kto by się tam wgłębiał w szczegóły...

Decyzja o wywiezieniu jagnięcia na gnój w powieści "Chłopi" Władysława Reymonta była jedną z kluczowych scen i miała symboliczne znaczenie. [...] W przypadku wywiezienia jagnięcia na gnój, jest to dramatyczna sytuacja, która pokazuje trudności i bieżące życie rolników. Jagnię jest cenną własnością, ale rodzina musi podjąć tę trudną decyzję ze względu na ekonomiczne trudności, związane z brakiem paszy i możliwością wywiezienia na rzeź.

Mówią, że GPT rozwojowo jest na etapie ośmiolatka i stale się uczy. Ciekawe, jaki będzie, kiedy już dorośnie: będzie stale znał położenie tych moich przeklętych kluczy czy... zamknie mnie w domu?

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (142)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane